Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бедствието в Харманли - предложение за събиране на средства.


Боби Доктора

Recommended Posts

Подобна инициатива върви с пълна сила в оффроуд форума. От там доставиха вода и храна още първия ден с 8 джипа. Доколкото чета, вече нужда от храна няма, а от ботуши и от чорапи. В отделните градиве има места , където се събират помощите.Не знам дали линка ще се отвори от нерегистрирани във форума.

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=138790&page=8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои форуми вече събират дрехи и други неща от бита които ще занесат. Други събират пари които, ще преведат на

БЧК или друга организация.

 

За да не се губи време, който иска да дарява направо по сметките или SMS

 

 

БЧК обявиха дарителски номер и сметка:

SMS на номер 1255 (1,20 лева с ДДС)

Български Червен кръст

Уникредит Булбанк АД

BG64UNCR76301078660913

UNCRBGSF

 

Цялата страна събира предмети от първа неоходимост, но драмата за тези хора тепърва предстои. На тях ще им трябват пари за да си построят или ремонтират къщите наново.

Ако се направи една форумна сметка и се събират там пари, може след това да се отиде на място където да се купят неоходими материали на нуждаещи се хора а не да се раздават пари или предмети просто така на някой!

Дори на едно семейство да помогнем да се прибере отново в дома си пак, ще е нещо голямо!!!!

 

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали се замисляте, че едно ходене до там от София е към 80-100 лв на кола. Често съм в този район и знам колко е пътуването. По-добре е тези пари да се инвестират в помощи, отколкото да се ходи до там. А и голямото движение може да затрудни и без това движението там.

За събирането на средства пак съм скептично настроен. Имам идея колко хора горе-долу се отзовават от клуба. Може би е най-добре да се потърси връзка с кметсвото и да се уточни от какво имат нужда, но предполагам, че докато се организираме всичко вече ще е доставено. И поставения по-горе въпрос, на кого ще даряваме? Ако няма за всички, това няма да е добре. От друга страна, както се разбира и от линка и хора в не толкова лошо положение са вземали помощи. Съжалявам, че всичко звучи толкова цинично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е най-добре да се потърси връзка с кметсвото и да се уточни от какво имат нужда, но предполагам, че докато се организираме всичко вече ще е доставено.

 

Ивчо, никога помоща няма да е закъсняла или ще бъде отказана дори след месец и повече! Всички помните в Цар Калоян какво стана! Заебаха хората така на улицата и година след това още имаше хора които се нуждаеха от тухли, керемиди и др. ](*,) Много стари хора с мизерни пенсии не могат да си купят нищо. Зимнината им дори е заминала!

 

Дето се вика някоя готварска печка, хладилник и т.н. да купим на нуждаещо се семейство пак, ще направим голямо добро.

Ама ще се отиде там и на място ще се прецени, иначе виждате как желанието на много хора да помогнат се обрича на провал заради МАРОДЕРИ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е най-добре да се потърси връзка с кметсвото и да се уточни от какво имат нужда, но предполагам, че докато се организираме всичко вече ще е доставено.

 

Ивчо, никога помоща няма да е закъсняла или ще бъде отказана дори след месец и повече! Всички помните в Цар Калоян какво стана! Заебаха хората така на улицата и година след това още имаше хора които се нуждаеха от тухли, керемиди и др. ](*,) Много стари хора с мизерни пенсии не могат да си купят нищо. Зимнината им дори е заминала!

 

Тук пак опираме до гавра с хората от страна на държавата, след като заради безхаберието на куп държавни органи и институции на-после въпросният опасен язовир се спука, сега хората са на произвола вместо да получат извинение и да бъдат обезщетени адекватно. За какво са ни тези институции тогава за да взимат заплати с години, да не вършат нищо освен да се чудят как да бягат от отговорност и като стане белята да се показват по телевизията и да изписват банкови сметки и телефони за SMS-и, след което до около месец всичко утихва, те се връщат в кабинетите си и нещата продължават по стария начин до поредния инцидент. Помислете върху това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, наистина поредната /и за жалост вероятно не последната/ трагедия, за която главен виновник е безхаберната ни държава! Вече изпратих СМС, а ако има за София организирано събиране на топли дрехи и завивки също ще се включа, но за пътуване до там и дума да не става в тези условия. Дори да оставим на страна разходите за гориво, едва днес успях да изкопая колата изпод снега, а Офроуд форума са съвсем друга бира и техника....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можем да отидем сега заради метеорологичната прогноза, както и заради това, че има достатъчно хора на място да помагат, офроуд форума - браво, че са реагирали бързо. Не мога да кажа друго - освен , че е страхотно.

Обаче.

Можем да съберем пари във форумна сметка.

Можем да си изберем едно нещо там и да помогнем на него - има училище и голяма детска градина - ето вижте:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0% ... B%D0%BE%29

 

Независимо какво ще е - училището, църквата - да има контрол от наша страна и наглеждане как точно се помага(както ние решим). Не - както ще стане с държавната помощ и тази от смс-ите : Държавата дава 5 милиона, с които се наема фирма да прави ремонти , реално за работа и материали отиват 100 000, останалите - за администрация по държавата и по фирмите-подизпълнители и т.н.

То дори не е корупция - просто такава е схемата на работа вече. Бюрокрация има много по разните министерства. Затова - ако си изберем нещо по-малко, което си заслужава там, помощта ни няма да е анонимна, и за нас ще е по-ясно какво правим, и за хората ще е по-добре...

 

Хареса ми идеята да се контактне кметството, но може и училището. Хората сега са притеснени, днес е траур, след отърсване от шока, ще се изнервят и както някой по-нагоре каза.. - истинските им проблеми ще започнат след шест месеца, когато бъдат "забравени и от Бога" както в цар Калоян. Само си помислете - след 6 месеца , всеки от нас ше се размотава по морето(примерно), а хората в това село все още ще си чакат малките сумички, които евентуално държавата ще им отпусне. Няма да имат къщи още и ще започнат да се чудят дали да не си бият чуковете я към Пловдив , я по-назапад.

Имаме възможност да спрем този процес. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за момчетата от Офроуд форума наистина -реагирали са бързо:

http://www.sobstvenik.com/?p=4015

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И какво стана сега със събирането на средствата?

Бобка, отговора съм го написал на предишната страница:

Предвид на това, че имам опит със събирането на пари, свързан по един или друг начин с нашата Шкода общност, съм доста скептично настроен към едно подобно начинание...

Всеки чака друг да поеме инициативата... Добре, мога да пусна пак сметка. Но заслужава ли си риска, предвид състоянието на тази тема? Какво разбирам под риск - ами ще преведат 20 човека и приерно ще събера 300 лева. Това е сума, крайно недостатъчна за подобно начинание. Нищо не може да се купи с тези пари. Ами като остана с тези 300 лева, какво да ги правя? Ще трябва да ги връщам на хората, които са ги дарили. Резултата ще бъде набутване за банков превод и загуба на време по намиране на хората и възстановяване на парите им.

 

Може и да съм твърде черноглед, но това е ситуацията, според мен... Изписаха се 10 страници глупости за това кой как пали на студ, а тук, в тази тема нищо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, така СМЕ НИЕ, българите. Всяко чудо - за три дни. Ама... Буквално... Жалко!

 

Не, Боби, това СМЕ НИЕ, една немалка част от форума на Шкода клуб България - докато Юли и Пепи все още са във финансов минус, дай за някой друг помощи да събираме. Нека събираме, аз не съм против, давам веднага, до момента с жена ми сме пуснали общо 15 смс-а, но е нагло и абсолютно некоректно спрямо хората от форума, бръкнали от собствените си пари за форумни дейности и все още не възстановили си ги, да ги оставяме вече втора година на минус, да се заявяват календари и да не се взимат, да стои още непродадена една сериозна партида от календар 2011, да има Юли три цифрен минус от събор 2011 и до момента и никой да го не е еня за това, но да има вече идеи за събор 2012 - ей тва ни е чудото тука, и то е за постоянно, не за три дена - на едни айде да даваме, на други - бе я си трай, като се е набутал некой - хак му е, аз нали не съм вадил от мойто, да се оправят - докато не дойде време за събор и за календари - тогава предложения, идеи, изцепки, сръдни, скатавки и накрая пак някои хора на минус.

 

Ако все пак решите да се събират пари за бедстващите хора в Харманли - пишете ме с 60 лв.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице... "НИЕ" написах, за да сложа и себе си в това число. И какво друго очакваш да напиша, след като темата потъна като пръдня у гащи ден-два след като медийния шум поутихна. За парите на Юли и Пепи НИКОГА НЕ СЪМ БИЛ ПРОТИВ да ги съберем (па макар и по-ограничен кръг от хора). В края на краищата аз също съм пускал СМС-и. Не става така! Инициативата за събиране на средства не съм я подел аз. И то поради същите причини, които цитира Юли. Просто реших да повдигна темата. ВСИЧКИ СМЕ "ЗА"! Ами - хайде някой да отвори сметка (ако кажете мога и аз да го направя). Да не мислите, че е кой знае колко сложно. Ако сте съгласни - още в понеделника ще лепна тука IBAN-а, па да видим колко пилци ще преброим за 20-ина дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобка, темата трудно ще потъне вече, като и гледам статуса. :mrgreen: ;)

 

Аз съм заявил готовността си, дадете ли банкова сметка, превеждам което съм обещал в максимално кратки срокове. В зависимост от събраните средства имам идея и как да ги оползотворим, за да помогнем на хората от бедстващото място. Но както казваш, хайде първо да видим колко ще са съпричастните.

 

За останалото - знам, че ти винаги помагаш, свидетел съм. smile126 Не си единствен, моите адмирации за всички колеги, които са съпричастни, smile126 когато дойде време да се оказва съдействие и помощ по време на мероприятие и да се намалят/заличат загубите, възникнали след приключването на националните клубни и форумни мероприятия.

 

Част от предишния ми пост беше провокирана от това, че както имаме готовност да помогнем на непознати хора в беда, така трябва да имаме желание и готовност да помагаме и когато някой от клуба, дето на 99% се знае от всички тук кой е, си е извадил парите и си е отделил от времето, знанието, опита и усилията за да има календар и събор на Шкода клуба. Лесно и елементарно. Ама не се случва - напротив - има все още непродадени календари, има финансов минус от Събор 2011, а и бях свидетел на това, как един собственик на Шкода отказа директно да плати таксата вход на събор 2011, защото досега винаги го били пускали гратис. Ако всички откажем да плащаме таксата за вход на поляната на Соколския, ще има ли събор? Да, или с минуси за главния организатор, или директно не. Много е гадно да дойдеш да се кефиш на нещо, за което друг се е нагърбил във всевъзможни аспекти за да е възможно, да си показваш лъскавата Шкода, но да не ти влиза в главата, че това което се случва, е в следствие от действия, изискващи финанси и очакващи съпричастност от хората, смятащи себе си за част от Шкода клуб България.

 

На противоположния край на този срам е колега от клуба и мой приятел, който посети събора съвсем за кратко, седя на поляната няма и два часа само, но си плати входа както всички останали. smile126

 

Спирам да пиша, надявам се да се съберем достатъчно колеги, които да помогнат на хората в Харманли и също така да се съберем отново достатъчно колеги, които да направим така, че Юли и Пепи да започнат подготовката за следващия национален клубен събор и клубен календар без да са на минус.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За събирането на средства пак съм скептично настроен. Имам идея колко хора горе-долу се отзовават от клуба.

 

Аз залагам, че ще се съберем 30-тина души. Но при все това ще бъде помощ към пострадалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз участвам със 100 лв., също като Ицето очаквам банковата сметка.

Имам желание да участвам и в организацията и изпълнението, но ще ми е много трудно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....никога помоща няма да е закъсняла или ще бъде отказана дори след месец и повече! ................Много стари хора с мизерни пенсии не могат да си купят нищо. Зимнината им дори е заминала!

 

Дето се вика някоя готварска печка, хладилник и т.н. да купим на нуждаещо се семейство пак, ще направим голямо добро.

Ама ще се отидем там и на място ще се прецени, иначе виждате как желанието на много хора да помогнат се обрича на провал заради МАРОДЕРИ!!!

 

Колеги, колкото толкова! Малък форум сме явно а и не забравяйте, че сме в разгара на финансовата криза.

Въпреки че няколко лева няма да направят никой от нас по-беден а за тези хора това е МНОГО....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера от телевизията стана ясно, че храна и завивки вече не са нужни. Хората са презадоволени с тях, имат и голям излишък. Сега търсят начин как да пренасочат част от тези неща, било към бедни райони или домове. Така че в тази насока вече сме доста закъсняли... Това, от което имали нужда били пари за къщите и строителни материали и най-вече работна ръка. За първото премиера им бил обещал, за второто нямам информация. Знам, че и един хладилник или печка да купим, пак ще е от полза за някое семейство. Но ако ще гледаме в тази насока се искат повечко средства...

 

Бобка, аз по-горе написах. Не е проблем отварянето на сметка. Проблема е за какво ще бъдат изхарчени парите, в частност за какво ли ще стигнат, и как ще бъде раздадено купеното с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям Юли. Следейки по телевизията случващото се - наистина мисля, че събиране на средства ще е доста трудоемко и същевременно времеемко, позовавайки се на поста на Ицо за неизчистените сметки към Пепи и Юли вече повече от година. Аз също бих се включил в даряването на средства на драго сърце. Мога да съдействам с откриването на Разплащателна сметка, но съм сигурен, че ще се получи точно това, което Юли написа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно дарение в стоки (храна, дрехи), ами те май нямат нужда от това. То вече и по социалните домове и институции не искат дрехи. Все пак ако изскочи вариант...казвайте, всеки има какво да даде, сигурен съм.

 

Хората имат нужда от пари. Това е ясно. Аз затова парите ги преведох директно на дарителските сметки. С целия риск, там някой да ги открадне под една или друга форма, просто нито на мен като индивид, нито на форума като единица им е по силите да менажират дарителска кампания от финансов тип. Това изисква хора, време и опит, които ние нямаме. Това е реалността. Има си БЧК, те да менажират процеса.

 

П.С. Активността по темата вероятно е паднала и заради заковаването и отгоре. Аз поне заради това я загубих и се зачудих доста защо я няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз участвам със 100 лв., също като Ицето очаквам банковата сметка.

Имам желание да участвам и в организацията и изпълнението, но ще ми е много трудно...

 

Аз също ще дам пари и искам да участвам в организацията и изпълнението разбира се. Трябва да уточним изпълнението.

Нещо ми е избягало от погледа това, че Юли сам се товари с форума и не сме събрали парички за един читав сървър.???

Струва ми се, че и моментът за това ще дойде. Но не може всичко в една тема, мисля, че е ясно.

 

Цецо75 - с това не мога да се примиря, което казваш "С риск да ги окрадат - давам им ги, защото са специалисти по организация". Става нещо като "Пия с отвращение". Така че .. То не е толкова важно колко пари ще съберем(защото всеки може различно в различен момент), важно е да отидем да подкрепим хората на място. И то - да не е сега, когато там шетат булдозери и на хората им е още прясно в главите тоя ужас, а април-май. Предлагам да следим обстановката и да си планираме точно какво ще правим. Междувременно - да събираме пари. Или по-точно - да изясним кой има готовност за парични вноски.. Примерно - аз ще си избера една сума между 60 и 80 BGN. Имам и една стара печка АЕГ с проблем в терморегулатора на фурната, с помощ от приятел ще я оправим и ще върши перфектна работа на някое семейство, както на мен ми е вършила. Също така - всички части от стари шкоди и други неща които се сетя, ще бъдат публикувани с цена "дарение за с.Бисер". Наскоро имаше тема, че се продавали боклучета във форума. Ето го решението.

Юли, с това искам да намекна, че възможностите да се свърши една работа са неограничени. Само желание е необходимо. Така че - кураж на всички, ще се намери и главен организатор. Със сигурност в момента чете.

 

Предполагам, че ще стане дискусия точно как да постъпим и на кои дати. Едното, което можем да свършим е да дарим литература за Шкода на училището, например. Нищо не ни коства(аз дори нямам Шкода вече), а пък за тях може да се окаже полезно. Мисля, че има доста ученици

Колко деца учат в село Бисер? От кой до кой клас е училището?

 

Имаме предучилищна група. От 1-ви до 8-и клас е училището. Някои класове са със смесени паралелки. Около стотина деца общо учат в селото. И всички те ходят отново на училище от 15 февруари. Ден преди това не ходиха заради аварийното изпускане на язовир „Елена”. Превантивно го решихме така, за да няма някакъв проблем при пресичането на моста.

100 деца - ами че това е доста при тази демография. Важното е, че си имат училище и това трябва да остане така.

Те за тия хора, едва сега започва ходенто по мъките, след като поосъзнаят къде се намират. Така че - не сме закъснели, хич даже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.