Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бедствието в Харманли - предложение за събиране на средства.


Боби Доктора

Recommended Posts

http://vbox7.com/play:4d23512742

http://zona.gong.bg/view_article.php?article_id=251465

Много мислих преди да отворя темата, но не се сдържах, след като прочетох някъде из новините в мрежата едно ГЕНИАЛНО изказване: "Предупреждение е имало, но много от хората не са повярвали. Кметицата е наредила цяла сутрин да бие камбаната в селото"

Жалко за пострадалите, а още по-жалко е, че все още бием камбани за известяване. Ама кой е виновен...??? Не се знае. По новините казаха, че не се знаело още ЧИЯ СОБСТВЕНОСТ е бил язовира. А само преди месец-два се говореше за вдигане на цената на водата, щото било голямо засушаване настъпило. Добре де - засушаването го спасихме, ама кой да отвори преливниците навреме??? Имаше една песен на Руши Виденлиев "Всичко се връща" ако си я спомняте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Кметицата е наредила цяла сутрин да бие камбаната в селото"

Жалко за пострадалите, а още по-жалко е, че все още бием камбани за известяване. ...

 

Offtopic: Боби, за съжаление, при бедствие това остава единствения надежден начин за оповестяване. Не можеш да прозвъниш 800 номера без да ги знаеш (изключваме телефон), не можеш да ползваш сирени ако няма ток, не можеш и да обикаляш с мегафони. За добро или лошо в началното училище ни учеха всички аварийни сигнали - за наводнение, за химическа атака, за биологична атака, за ядрена атака и т.н. и т.н. Не че ги помня де, но поне знам, че ако камбаните бият (или просто метал в метал) това е тревога и трябва да предпирема действия.

 

По темата: Ако сме нормална държава сега трябва да последва разследване което да доведе до наказания - при това реални! Защото, поне за мен, това е поредния пример за чиновническа немърливост и чувство за безнаказаност...

 

А като гледам прогнозата за времето направо се плаша. Студ, вятър, сняг ... В деседневен план не се виждат положителни температури... Абе зима като тази не помня ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само там. И в Свиленград са наводнени по-ниските части. Впрочем понеже имам рода там, наредили да се евакуира бабата от приземния етаж, а за другите на втория нямало опасност. Даже не и разрешили да остане на втория етаж при децата си. А дворът е с 50 см вода.

Иначе всички тези микро язавири, които трябва да поемат високи води отдавна са превърнати в рибарници и никой не може да каже какво правят те. Да се отворят преливниците ли, че те отварят основните шлюзове като им дойде много вода. Ама всички си мълчат! Преди 3-4 години имаше подобна ситуация в Южна България и тогава местните обвиняваха арендаторите на близкия микро язовир, че в дъжда е отворил шлюзовете и е причина за наводнението. Нищо не се е променило оттогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БНТ започва дарителска кампания "България е с вас" в подкрепа на пострадалите. И вие може да се включите като изпратите дарителски SMS на кратък номер 17 777 с текст DMS BEDSTVIE.

 

DMS BEDSTVIE на номер 17 777

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е, че Кугърите(или както са там- ПУМИ ЛИ СА, май са само скъпи котенца), хеликоптерите за които държавата плати 400-500млн. лева, нямат система против обледяване на витлата и можели да хвъркат само в топло време. Имало опасност да паднат и за това летели много ниско, не можели да се вдигнат в облаците?

А ние? За какво сме ги взели? С какъв акъл са мислили и за какви бедстващи ситуации? Като се дават половин милиард пари е редно да се направи елементарен план:как,защо, какво, при какви обстоятелства.

 

Много яко, няма що!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има огромен брой язовири в плачевно състояние и това се знае където трябва, но не се прави нищо освен да се прехвърля топката. Този случай е трагичен и дано след него се случи нещо и се вземат мерки иначе няма да е последния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тая държава нищо не се променя. Преди няколко години подобно бедстивие имаше и в Цар Калоян, където също имаше жертви . Тогава всички говореха, че ще се вземат мерки, ще се проверяват язовирите и др. бъра ,бъра. Днес се оказа, че не ги знаят даже за кой язовир кой отговаря. При тези предупреждения за валежи и топене на снегове, трябваше да се реагира по-омреме. Но пак някой не е реагирал адекватно. Всичко се повтаря. И жертвите се увеличават всеки път. Мир на душите им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старата схема вина има - виновен няма работи с пълна сила. Сещате ли се какво ще стане само след има няма 2-3 месеца като започне снеготопенето след тези обилни снегове!? :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно безумие е случващото се! Не ми се мисли какво им е на горките хора!

 

Сещате ли се какво ще стане само след има няма 2-3 месеца като започне снеготопенето след тези обилни снегове!? :idea:

 

И то лошото е, че не само там ще стане така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потресен съм, за пореден път...Някъде нещо трябва да стане, да загинат хора безпомощни и

чак тогава хукваме да вземаме мерки, да търсим виновни! Много сме силни, ама след бедствието, а когато трябва да се вземат превантивни мерки? Докога така? Какво ще стане

когато този сняг тръгне да се топи? Мислим на парче - "задействана е

схемата за действие при наводнения" или както там я наричат...горките хора!

Колко ли още трябва да изтърпим?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е, че Кугърите(или както са там- ПУМИ ЛИ СА, май са само скъпи котенца), хеликоптерите за които държавата плати 400-500млн. лева, нямат система против обледяване на витлата и можели да хвъркат само в топло време. Имало опасност да паднат и за това летели много ниско, не можели да се вдигнат в облаците?

А ние? За какво сме ги взели? С какъв акъл са мислили и за какви бедстващи ситуации? Като се дават половин милиард пари е редно да се направи елементарен план:как,защо, какво, при какви обстоятелства.

 

Много яко, няма що!

 

не вярвай на всяка дума на бат' бойко де ниро. Кугър и Пума са две идентични машини. просто втората е крайбрежна и морска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, Кугър е хеликоптерчето дето държавата се е изръсила здраво за него!

 

А ПУМА- е в превод на български ( cougar)- затова написах: Пуми ли са, май само са скъпо струващи котенца!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с Кугърите - няма изобщо да го коментирам. Но поредното безумие на предишното правителство. Не, че сега е нещо кой знае колко различно. Но сутринта гледайки "Тази сутрин" направо ми се прирева за хората от с.Бисер. Как обясняваха какво се е случило - ужас. А едното пък семейство точно си било направило ремонт на жилищете. Както се казва "Да не дава Господ". Страшно е. Вълна висока 5м. .... Виждал съм какво направи вълна с височина 1,5м преди 17 години с улицата ни. Паветата и бурдюрите ги премяташе като сламки и кротони :( В следствие на това по улицата имаше дупки с дълбочина по 3м. - там играехме на криеница ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди 1 месец всички квичаха, че било страшна суша, язовирите били празни. Е напълниха се - сега ще квичим, че водата е много. smile175

 

Просто виждам как след месец като това нещо почне да се топи, ще почнат преливанията на реките и язовирите и ще почнем пак да циврим, че природата това, природата онова.... Затова сега превантивно ще ги източим и после като почне лятото, ще квичим - помощ суша, няма вода.

 

А специално в БГ природата ни е дала и вода и умерен климат. Просто се иска малко грижа да се полага за тия язовири и реки. И то от хора на които това им е работата. А не от арендатори, рибари, текезасари и т.н.... Е иска се и Ганьовците да не си хвърлят боклука вътре. Някой да ореже клоните и храстите и т.н. Да ама не.

 

Не очаквайте някой да понесе отговорност. Едно, че реално никой няма да я търси, второ, че и българите като цяло сме оперирани от достойнство.

 

Честно аз се чудя, как се случват толкова рядко подобни неща в БГ. Състоянието на инфраструктурата е плачевно и на никой, ама на никой не му дреме особенно, докато не се случи непоправимото. Тотална мърлявщина и безхаберие от най-долу, до най-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сме се жалвали.

Предлагам като клуб да съберем средства - пари, дрехи, други материали и да отидем на място и да се срещнем с хората. Някой, който има по-пряка връзка с пострадалите да даде координатите на някой пострадал от селото, който иска "да продължи да живее" след тази трагедия. Няма как в нашия клуб да нямаме никой, който да е по-пряко свързан с района. Но - дори и да няма такъв - можем да осъществим контакт с кмета или някой друг и да им помогнем на хората. Тия дарителски сметки са алабала и всичко се размива. Нека направим нещо ние лично от "Шкода клуб България". Който е съгласен с идеята, може да се свърже с мен на л.с. и да се координираме. Нека установим сами ние кой има най-голяма нужда от помощ - и нека той да получи помощта ни.

В такива момненти - една морална подкрепа е много по-силна от 500-те лева, с които ще ги компенсира държавата(ако някой не ги окраде по пътя)

Не търсим публичност - нека им помогнем като за това разберат само те.

Какво ще кажете>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събирането на пари за решаване на последиците от подобни бедствия породени от дългогодишно безхаберие от страна на държавата на която всички са плащали данъци през тези години не е решение на проблемите, защото в един момент ще достигнем до там, че да събираме пари постоянно. :idea: Просто трябва да се заставят институциите да си вършат работата адекватно и на време, а не да взимат заплати и да си чешат задниците докато се спука язовира и като се спука да се изсипят всички палячовци на мястото на бедствието за да покажат колко са загрижени за хората. Такива кандидат лицемери не полезни никому!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, Кугър е хеликоптерчето дето държавата се е изръсила здраво за него!

 

А ПУМА- е в превод на български ( cougar)- затова написах: Пуми ли са, май само са скъпо струващи котенца!

 

хер БлекПърл, производителите на този хеликоптер - Eurocopter имат не един и два модела. един от тях е Cougar. но имат и Puma, който е предвиден за крайморски действия. имената по принцип не се превеждат, за да не станат такива обърквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.facebook.com/BNT.Biser

 

Можете да помогнете като изпратите дарителски SMS на кратък номер 17 777 с текст DMS BEDSTVIE.

 

DMS BEDSTVIE на номер 17 777

 

(за абонати на трите мобилни оператора на територията на страната). Цената на дарителски SMS е 1,20 лв. с ДДС.

Можете да направите дарение и по банков път на следната банкова сметка.

 

Уникредит Булбанк

IBAN BG 54 UNCR 7630 10 07 11 02 07

BIC UNCRBGSF

 

Средствата ще се изразходват за:

1. Спешна помощ в рамките на първите дни след наводнението - храна, вода, одеала, отопление, транспорт, медикаменти и друго необходимо.

2. Средства за мероприятия по отводняването - закупуване на помпи и друга необходима техника.

3. Средства по възстановяване на живота в засегнатите населени места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не чакайте бедствията да застигнат и Вас за да помислите за застраховането на вашето имущество - не само нашите МПС-та могат да бъдат обект на застраховане! Нека помислим за домовете си, за имуществото в него! Реално една годишна полица имущество излиза в порядъка на 50-тина лв., а дава спокойствие на собственика през цялата година за доста рискове! Сключена чрез наше посредничество ние гарантираме точно и коректно изплащане на евентуално обезщетение в рамките на закоустановените срокове! Възползвайте се!!!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не дай Боже да се случи нещо такова, че после ще има усуквания на застрахователите и прочие!

 

Чел съм не един и два договора за застраховка на имот(индустриална сграда- а в зависимост от оценката- застраховката става 4цифрено число, а не 50 лева) и имуществото в него. Много точки, половината завоалирани и ако ( да не се случва на никой) стане нещо ....после жална ти майка.

 

Важи поговорката: ЛЕСНО СЕ ВЗИМА- ТРУДНО СЕ ДАВА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникредит Булбанк

IBAN BG 54 UNCR 7630 10 07 11 02 07

BIC UNCRBGSF

 

Бенефициент Фондация "Помощ за благотворителността в България"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сме се жалвали.

Предлагам като клуб да съберем средства - пари, дрехи, други материали и да отидем на място и да се срещнем с хората. Някой, който има по-пряка връзка с пострадалите да даде координатите на някой пострадал от селото, който иска "да продължи да живее" след тази трагедия. Няма как в нашия клуб да нямаме никой, който да е по-пряко свързан с района. Но - дори и да няма такъв - можем да осъществим контакт с кмета или някой друг и да им помогнем на хората. Тия дарителски сметки са алабала и всичко се размива. Нека направим нещо ние лично от "Шкода клуб България". Който е съгласен с идеята, може да се свърже с мен на л.с. и да се координираме. Нека установим сами ние кой има най-голяма нужда от помощ - и нека той да получи помощта ни.

В такива момненти - една морална подкрепа е много по-силна от 500-те лева, с които ще ги компенсира държавата(ако някой не ги окраде по пътя)

Не търсим публичност - нека им помогнем като за това разберат само те.

Какво ще кажете>

 

+1.

 

Аз нямам възможност да организирам събиране или да отида до там, но ако се създаде организация, ще се включа с каквото мога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1.

 

Аз нямам възможност да организирам събиране или да отида до там, но ако се създаде организация, ще се включа с каквото мога.

 

За моята идея съм информирал част от ръководството на форума.

Едва ли ни е работа да се месим в аварийно-спасителни работи и отводняване.

Ще се концентрираме върху

"3. възстановяване на живота в засегнатите населени места. ". Това включва не просто събиране на едни пари и даването им за еди какво си.

Все още очаквам някой запознат отблизо със ситуацията да даде мнение от първа ръка.

Сега събирам информация(но и аз си имам доста други неща на главата естествено).

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвид на това, че имам опит със събирането на пари, свързан по един или друг начин с нашата Шкода общност, съм доста скептично настроен към едно подобно начинание. Но пък хорската мъка в случая би могла да наделее, знам ли...

 

От друга страна, събирането на определена сума е по-лесната задача. Следва да се помисли за това, как тя ще бъде разпределена или изхарчена и съответния контрол върху това. Събираме, примерно, 5000 лв. Какво да ги правим? Не може да тръгнат 5 коли, да идат там и да започнат да раздават. Няма да е коректно спрямо всички пострадали - не знаем бройката им, пък и едва ли всички те ще разберат, че сме там. Алтернатива - купуваме с тях храна, завивки, дрехи и т.н. Палим колите и отиваме на място да раздаваме. Това, мисля, повече ми допада като вариант. И смятам, че хората там имат повече нужда в момента от това. Защото навън е зима, а едва ли в района при тях има незасегнат и работещ магазин.

 

Приемаме, че сме избистрили какво и как да събираме и как да го похарчим. Убеден съм, че мнозина ще напишат, че не могат да тръгнат, че биха помогнали, но в момента не могат и т.н. Следва да се реши кой ще събира парите (на ръка, по сметка), кой ще пазарува, и кой ще тръгне за мястото на трагедията.

 

Между другото, ако наистина искаме да сме полезни, следва да се действа експедитивно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.