Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ремонт лаптоп


bega4kata

Recommended Posts

Малката дръпна кабела и компютъра падна от бюрото и пострада.Всичко си му работи ,но се счупи кутията /горната част само/.Някой може ли да помогне, евентуално да каже може ли да се намери такава като резервна част?

ACER aspire 5935g

благодаря предварително

post-2454-138453364389_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че

 

TOP CASING CONDITION: PLASTIC CRACKED, BENT AND BROKEN AT BACK NEAR HINGES/ LIDS DETACHED

 

 

Потърси по обявите във форумите и разпитай в сервизите за лаптопи във Варна. Знам, че е много общо, но така шанса да намериш е голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залепи го. Знам, че си перфекционист, ама не си заслужава да купуваш нова коруба. Ще ти излезне златен.

 

Не виждам как е на снимката, ама ако носещата част от конструкцията е здрава и тая пукнатина не се саморазширява, аз даже не бих си правил труда да го пипам. Важното е да върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После ще проверя дали мога да ти доставя горнището само и евентуално цената.

Ако е много скъпо или не се намира бих направил следното :

сваляш горнището , лепене с разни лепила ( моделатори) , шкурка , кит и на бояджията.

Така съм правил скоро с ютията на жената , че бая скъпа ... стана като нова , даже и по-готина.

Така да си остане - счупено е просто ужасно нетърпимо ... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После ще проверя дали мога да ти доставя горнището само и евентуално цената.

Ако е много скъпо или не се намира бих направил следното :

сваляш горнището , лепене с разни лепила ( моделатори) , шкурка , кит и на бояджията.

Така съм правил скоро с ютията на жената , че бая скъпа ... стана като нова , даже и по-готина.

Така да си остане - счупено е просто ужасно нетърпимо ... smile091

Стига де.. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето го точния номер

Благодаря на всички които помагат :) Наистина е нетърпимо така да се ползва :D

post-2454-138453364404_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Части има за всички лаптопи. Питай и в официалните вносители на Acer.Тук:

http://acer.gelectronic.com/service-acer/

 

Въпроса е дали си струва - като гледам годината на производство(2008)...бих казал, че може този да отиде за резерва/гаража/бабата и т.н. а пък вие да се сдобиете с един по-модерен и здрав...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Части има за всички лаптопи. Питай и в официалните вносители на Acer. Въпроса е дали си струва - като гледам годината на производство(2008)...бих казал, че може този да отиде за резерва/гаража/бабата и т.н. а пък вие да се сдобиете с един по-модерен и здрав...

Аааа,този си ми е много хубав и здрав.Откакто съм си го купил никакви проблеми.Веднъж не ми е забил или нещо друго.Вървят и всички игри все още-с 2 видео карти е.Обичам си го :);) Сега знам и че на механични удари издържа.А за цветовете на дисплея....просто не съм срещал по-добър до сега.Искам си този с нов панел.

Преди няма е месец му купих нова батерия 133лв инвестирах....така че,добре ще е да го ползвам още някоя годинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най-вероятно на него е и регистрираната версия на Ваг Ком-а, което го прави незаменим помощник ......... ;)

 

П.п. Моята щерка, когато беше на 2 год. счупи бутона Caps Lock. И аз тръгнах да сменям клавиатурата, но като ми казаха 100+ за нова клавиатура и отделно труда - отказах се. С времето свикнах без един бутон - е не е като да го има, но ........ smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.laptop.bg/index.php?showforum=40 Може да следиш тук.

модела ти не е много разпространен заради цената си като нов, но все пак се намира трябва да следиш за втора ръка някой с изгоряло дъно.Нов и да искаш трудно ще намериш.Просто това не се предлга като резервна част поне в България а и моделът си е вече старичък.Не се мъчи да го лепиш с лепила .Пластмасата е доста гадна и много трудно се лепи с лепила.Ако парчетата са по големи там където лепят броните може да ти го докарат .Ама се съмнявам. Ако ми излезе нещо такова ще те имам в предвид имам други шасита но точно като твоето за съжеление нямам. :( Успех и не се кахъри щом си работи.Ако има нещо друго питаи.Поздрави smile056

ПС.http://www.viewpoint.bg/?p=contact Това е офицялния сервиз на ACER за България може да им звъннеш.

ПС2.Забравих да ти кажа ,че такъв удър е много сериозен за хард диска ти!!! важното инфо си го прехвърли да няма изненади. Рядко му се разминава на харда след такова сътресение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето производители на електроника, до към 5 години след спирането на продукта от производство, гледат да осигуряват резервни части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.