Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с алармата на Шкода Фабия 1


dianp

Recommended Posts

Здравейте,

 

Днес се появи следния проблем с алармата.Както винаги си натискам копчето на дистанционното за алармата да се отключат вратите,но не последва нищо.Викам си акумулатора е заминал.Разчистих малко снега да видя лампичките.При мен се две.Едната е на шофьорската врата и показва,че вратите са заключени.Другата е отдясно в долния ъгъл на предното стъкло.Всичко мига.Но колкото и да натискам копчето ефект няма.Реших да сменя батерията и да пробвам пак.С нова батерия и отново съм пред колата и натискам.....нищо.Същата работа.Реших да отключа колата с ключ.Алармата не се задейства.Щом отворих вратата почна да пищи.Акумулатора се държи и явно не е от него.Пробвах да запаля и успях,но алармата си продължава да дъни.Тогава се сетих за резервното дистанционно.Опитах и с него,но не помогна нищо.Някой може ли да ме посъветва къде може да е проблема и какво да правя.Възможно ли е нещо да е замръзнало или нещо такова.Механизмите на вратите изобщо не ги чувам да сработват като натисна копчето.Обаче с ключ вратите се отключват,но алармата не спира.Проблем ли е,че запалих колата при включена аларма?И защо при мен алармата не се изключва като запаля мотора.Четох по други теми,че щом запалиш колата алармата се изключва автоматично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се да питам също може ли сам да изключа аларма?Поне ако нещата са сериозни да мога някак да отида до сервиз без да привличам на всеки светофар погледи:).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключването за алармата при палене се отнася само за фабрични аларми. Щом имаш втори диод не си с фабрична. И е нормално да се включи при отваряне на врата.

Смени ли си батерията на ключа? След това неговата лампа мига ли (на дистанционното)? Направи ли му обучение след това? Въртиш в ключалката до положение за заключване да се вдигнат стъклата догоре и след това в рамките на 30 секунди натискаш бутона за заключване. Нещо от сорта беше. Прочети си в ръководството.

 

П.П.: Има бутон edit. Не е нужно да пускаш по две мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключването за алармата при палене се отнася само за фабрични аларми. Щом имаш втори диод не си с фабрична. И е нормално да се включи при отваряне на врата.

Смени ли си батерията на ключа? След това неговата лампа мига ли (на дистанционното)? Направи ли му обучение след това? Въртиш в ключалката до положение за заключване да се вдигнат стъклата догоре и след това в рамките на 30 секунди натискаш бутона за заключване. Нещо от сорта беше. Прочети си в ръководството.

 

П.П.: Има бутон edit. Не е нужно да пускаш по две мнения.

с

 

Ключа има батерия ли?Не знам за такова нещо...Единствено смених батерията на дистанционното.На него имам два бутона.За отключване/заключване и активиране на сирената.Като натисна някой от двата светка лампичка на дистанционното,но нищо не се случва.Ръководство за алармата нямам.Или не са ми дали или съм го затрил.Аз търсих за подобен бутон да едитна темата но нямаше.Сега виждам,че второто мнение което съм пуснал има такъв бутон,но първото липсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоят ключ има ли бутони за отключване/заключване? От последния ти коментара разбирам, че няма. Това което написах се отнася за фабрични ключ/дистанционни.

Афтърмаркет алармите по пронцип имат едно специално ключе, с което можеш да изключиш алармения модул. С тези аларми вече няма кой да ти помогне, защото са различни типове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да афтърмаркет е алармата.Слагана от Еуратек,но до колкото разбрах друга фирма се занимава с подръжката на алармите.Просто се надявам някой да сподели подобен опит с такава аларма .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.