Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

тропащ съединител


Bobeca

Recommended Posts

здравейте!

Бях дал колата на сестра ми и естествено си я получих счупена. При изгасен двигател няма проблем, но при запален двигател ( без значение дали е на скорост или не) при отпускане на съединителя в краят на ходът му има нещо като вибрации и препукване. Някакви идеи от какво може да са? Според сестра ми колата е карана нормално. Двигателя е 1.9 tdi BSW

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми досега не е вибрирал така...

На 28 000 ако и е заминал маховика, не знам какво да очаква в бъдеще.Лошото е, че нямам време да я закарам в Шкода, а пък ме е страх да не стане по-лошо положението ако продължа да я карам така.Не знам дали така ми се струваше, но сега като се прибирах малко се пооправи.Или просто привикнах малко с вибрациите?

Знам, че нямате боб и не сте гадатели, но все пак се надявах на някакви отговори, като на martines -13.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, бобец! Моята фабиа има като твоя двигател тди 105 коня и като я взех от баща ми, като потеглям тресе маховика, като е студена колата. Като загрее се оправя, може би и твоя маховик е тръгнал, нищо че е на 28 000 км. Забележи като загрее дали притриса smile048 s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече близо 4000 километра карам така, понякога се оправя, но понякога не се търпи. Интересното е, че скоро я взех от сервиз и майстора каза - ''обтегача на ролките ти трака'' (пистов ремък) И като се заслушах, звука май наистина идваше от там, въпреки вибрациите на педала на съединителя. И вече започвам да се чудя дали не е от този глупав обтегач? Ама забравих да питам майстора... :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, бобец! Моята фабиа има като твоя двигател тди 105 коня и като я взех от баща ми, като потеглям тресе маховика, като е студена колата. Като загрее се оправя, може би и твоя маховик е тръгнал, нищо че е на 28 000 км. Забележи като загрее дали притриса smile048 s_flag

 

В крайна сметка какво направи?Смени маховика ли?Утре ще я покарам повечко, че да загрее хубаво и ще видя как е.Преди малко я запалих в гаража (+7 градуса) и пак си се усещаше силна вибрация.

 

Вече близо 4000 километра карам така, понякога се оправя, но понякога не се търпи. Интересното е, че скоро я взех от сервиз и майстора каза - ''обтегача на ролките ти трака'' (пистов ремък) И като се заслушах, звука май наистина идваше от там, въпреки вибрациите на педала на съединителя. И вече започвам да се чудя дали не е от този глупав обтегач? Ама забравих да питам майстора... :cry:

 

Заслушах се, но не се чува някакъв звук различен от "тракането" на двигателя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако я закараш в ЕТ ще ти кажат : НОРМАЛНО Е ! smile091 Маховика е демпферен и затова.

Моята също е 105 к.с. и от нова си е така . Сега е на 60 хил. При студ наистина пулсира повече. Еле пък при потегляне - нервичките ми къса . smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие за педала ли говорите че вибрира или за колата че вибрира.

При мен е педала.Или поне само той се издава.Загледах оборотите при отпускане на съединителя - не играят, не се чуват тропащи звуци и като поведение колата си е същата.

 

ПП: Разрових се пак из другите форуми и попаднах на това:

 

Sometimes it's caused by nothing more than early morning condensation finding it's way onto the flywheel/disc or ingress of water/coolant.

 

Въпроса ми е дали наистина може да е това.Гаражът ми е с канал, който канал е покрит с метални платна.Върху тях се събира сняг от колата, който после става на вода и стават локвички.Та сега се замислям, да не е от това....Лично аз се съмнявам най-малкото, че има кора под двигателя, ама знам ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имахме едно Кади с същия проблем на около 35000, маховика го извадиха на парчета , върви си и си трака , Ходи до сервиза не чакай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
бобец ходили на майстор ? s_flag

Не съм.Сега от време на време го прави и реших да го съчетая заедно със смяната на маслото след два месеца.Пък и нямам много време през седмицата да я закарам до другият край на София и да се занимавам с умниците от ЕТ.

 

ПП: Не е свързано със загряването.Понякога когато загрее се появява, понякога изчезва като позагрее.Като цяло не съм открил при какви обстоятелства почва да тропа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.