Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

дали ще ми замръзне антифриза ???


garvanski

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

Антифриза в колата ми е на -19 градуса. Оставих го толкова слаб, защото скоро сменях пластмасовия трипътник, влизащ в блока и не доливах концентрат нарочно да видя да не продължава да губи отново антифриз. Всичко с това беше ОК. Миналият четвъртък купих концентрат за да го направя поне - 30, но не успях да го подсиля, защото се оказа, че на другият ден трябваше да отида спешно до Русе на командировка за две седмици. Наложи се да пътувам с влака, защото беше точно в петък (денят с код "червено") и бяха затворили пътя до Русе заради ш...ните навявания и се наложи да оставя колата във Враца.

Понеже гледам, че температурите във Враца са стигали тези дни до - 24 градуса въпроса ми е:

Има ли опасност антифриза ми да е замръзнал и да е спукал блока? Просто съм далече и няма какво друго да направя, освен :smt0344

В тази връзка извън темата искам да кажа на всички снегоНЕпочистващи фирми в цяла България: smile045 :smt018 smile045 :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е, че ще разбера чак след 10 дни, а до тогава ](*,)

Някой правил ли си е експеримент например ако антифриза е на -10 градуса да го остави на -15 какво се случва? Замръзва ли като водата или става на желе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заприличва на мастика извадена от камера на хладилник, но не си увеличава обема, което е важно в случая.

Не се притеснявай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мненията ви, колеги могат само да ме радват. Определено вече командировката няма да е неприятна. Мерси за мненията.

Поздрави. smile159 s_flag smile027

Ако модераторът прецени, че темата няма да е полезна на другите колеги може да я заключва или изтрива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.