Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

не пали 1.9тди


bobi_1604

Recommended Posts

здравейте колеги преди време ми помогнахте имах проблем с реле 109 сега положението е различно не иска да запали има нафта .ток върти но не пали октавия 1.9 тди 99г колега пише за клапан на меко гасене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук има снимки на клапана viewtopic.php?f=46&t=23614&p=290081&hilit=%D0%BD%D0%B5+%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B8#p290081 ако е заседнал затворено положение няма да запали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги свалих и почистих клапана запали но на ниските трепери дали от някаде се обезвъздушава и ако може някои да каже как се проверяват свещи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за обезвъздушаване не знам но провери о-пръстените на клапана на горивния филтър при мен не уплътняваха хубаво свещите се проверяват като се мерят с мултицет мисля че стойността трябва да е 0.7 ома другия вариант внимателно с кабел от плюса на акумулатора ги пипаш ако хвърля искра е здрава ако няма е за смяна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Привет колеги, днес колата не пожела да запали, вчеих ходих да зареждам и всичко беше точно. Изобщо не се сетих да обърна внимание кои лампи светят на таблото ( за евентуалният проблем с реле 109). В момент се намирам в Габрово и бих помолил някой услужлив колега да се отзове за близките дни да пробвам с неговото реле (контакти на ЛС). И евентуално контакти на някой, който разбира от тези двигатели в Габрово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пристигна от София новото реле, след смяната, колата запали безпроблемно. За информация, цената на релето е 16 лв. от магазина при Сточна гара.

Та така, времето в Габрово е облачно, но сравнително топло, от време на време ръми, това за пътуващите утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.