Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Протест срещу приемането на ACTA в България!!!


InFeRn0

Recommended Posts

Протест срещу приемането на ACTA в България!!!

На 11 Февруари (Събота) от 11:00 часа в София с начална точка Пилоните до НДК,

ществието ще минава през бул. Витоша - бул. Тодор Александров - пл. Независимост - бул. Цар Освободител - крайна точка пл. Народно събрание.

ACTA (Anti Counterfeit Trade Agreement) е международен договор, подписан от 22 страни, сред които и България. Официално, целта му е да се бори срещу неправомерната употреба на защитени продукти в интернет, но реално ще доведе до цензура в последната истински свободна среда!

Протестът е част от световния ден за протест срещу АСТА! Ще има протести в повечето европейски държави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко относно АСТА:

 

 

- ACTA далеч не се ограничава само до ментетата, а възприема доста широка дефиниция на "кражба" в интернет

- ACTA практически не позволява на отделните държави да формират собствени закони и предвижда затвор за дребни нарушения, като слушане на пиратска музика!

- ACTA се обсъжда изцяло в тайна без обществени дискусии и неправителствени организации

 

 

Тук не говорим просто за спиране на торенти! Този договор задължава всички държави да предоставят на мултинационалните корпорации всякаква лична информация за предполагаеми престъпници и действа извън всякаква легална рамка и разбирания на отделните страни. Наказуеми са както тези, които "крадат" интелектуална собственост, така и онези, които пренасят информацията - като интернет доставчици и hosting компании.

Дефиницията какво е интелектуална собственост е доста общо описана и може да засегне дори блогъри, които споменават търговска марка в критична статия. Същото важи за иновации на малки компании, по-евтини алтернативи и generic лекарства, които не се нравят на големите корпорации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето отговор изпратен ми от Кристиян Вигенин в отговор на мое писмо до него относно АСТА:

 

Здравейте,

 

Благодаря за проявената активност.

 

Бих искал да Ви информирам, че аз не одобрявам Търговското споразумение за борба с фалшифицирането (АСТА) и ще гласувам против приемането му от Европейския парламент. Очаква се това да стане през месец юни.

 

Искам да Ви обърна внимание, че АСТА може да влезе в сила за България и без ратификация от Европарламента. Споразумението влиза в сила, когато го ратифицират парламентите на поне 6 от подписалите го страни. Затова смятам за важно усилията сега да бъдат насочени към националните парламенти, за да не се допуснат 6 ратификации и влизане на АСТА в сила. Всяка страна е важна, затова трябва да се преборим Народното събрание да не ратифицира АСТА. Така ще помогнем не само на нас, но и на гражданите на други страни.

 

На този линк можете да намерите подробна информация за споразумението на български език:

http://www.europarl.europa.eu/news/bg/h ... be-allowed

 

Надявам се и занапред да бъдете безкомпромисни по всички въпроси, които застрашават базисни човешки и граждански права!

 

С уважение,

Кристиан Вигенин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вигенин е наш евродепутат. Това, че не му се занимава с писма е напълно очаквано и типично за всеки политик добрал се до власт. Все пак в отговора му има ценна информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че не му се занимава с писма, ами публично бяха публикувани служебните мейли на нашите евродепутати с призив да им се пращат писма по шаблон.

Не е странно, че са засипани от спам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И?

Моя пък е вината за избиването на хиляди пингвинчета по канадското крайбрежие. Достоен човек съм нали - ето признавам си - да съм гледал като прострелвам картечницата. Поемам вината и отговорността.

smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Според "АСТА", ако се запозная с момиче по Интернет и тя си легне с мен, трябва ли да плащам авторски права на баща и? Или само ако я споделя с приятели?" smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Според "АСТА", ако се запозная с момиче по Интернет и тя си легне с мен, трябва ли да плащам авторски права на баща и? Или само ако я споделя с приятели?" smile091

Тия неща с бащите се уреждат в натура и независимо от АСТА-та естествено. В зависимост от бащата - или той ще те "сподели с неговите приятели" или ще ти прехвърли авторските права върху момичето.

smile091

Аз доколкото разбрах, проблем на АСТА-та е, че - ще се наложи да плащаш такси на жена си, колегите си и т.н., ако нямаш винаги логичен отговор на въпроса "Защо се запознах с момичето?". Забележи - Никой не говори за "лягане", то лягане няма .. Така че - АСТА - стимулира мозъчната дейност - да за глупости, но все пак я стимулира. ;)

И аз още не съм убеден дали не трябва да я "подкрепим" :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

за акта всенародно въстание, а че вдигат тока с 13 % нищо особено, и до 2013 заради квоти за парникови газове го вдигат с 25 % но всички са доволни-като си направя паралела с акта много е смешно, явно хората държат най-вече на интернета smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.