Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

? за стабилизаторна щанга


Sevi79

Recommended Posts

Колеги , трябва ми малко инфо за стаб. щанга за предния мост на Фелиция, и по точно дали 1,3 моторните имат серийно монтирана. Онзи ден забелязах че моята си няма, а при 1.6 и 1.9-ките са със, та въпросът ми е дали има смисъл от това да си монтирам и дали е възможно и има ли голям ефект от нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 1.3МПИ и има стабилизираща щанга.Ефект естествено че има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че тука има един тънък момент при мен - слагана е допълнително ;) И моята кола е от Жабария. :mrgreen:

Мисля,че моделите с 1.3 мотор нямат такава щанга серийно,щото колите,излизали с 1.3 мотор са малко или много "базова модификация",а освен това въртящия момент не е толкова голям - 106Нм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,да!Това е същото като с разпънката между предните бомбета - 1.3 моделите нямат такава,докато тя серийно се слага на 1.6АЕЕ и 1.9AEF.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята има хем стабилизираща щанга,хем разпънка,но са слагани допълнително.Друг въпрос е че може някои модификации от 1.3 моторите да са имали,но да са свалени.Щото само тоз,дето има разпънка знае колко трудно се вади акумулатора,когато тя е поставена - с триста зора,псуване и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също е от Милано но има разпънка, по скоро греда на която ефекта е по малък от на ст. щанга според мене, а за ваденето на акумулатора има нещо вярно но въпреки това си има начин за лесно вадене но е трудно за обяснение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи го тоз начин,да знам и аз - да не се мъча като грешен дявол друг път ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам нямаш проблем с акумулатора си през зимата, че защо ти е да го вадиш smile175 , както писах вече трудно е за обяснение лесното вадене става дума за аку. 60ah, а щанга май ще взема да търся втора ръка пък нова едва ли ще има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вадих го преди началото на зимата,защото тогава стария акумулаторсе предаде.Сега с новия проблеми никакви,но винаги е добре,когато човек научи нещо ново.Стария акумулатор беше Искра 60Ач,нивия е пак Искра но вече 62Ач.Размерите им са едни и същи.А относно щангата - естествено че има нова - само че трябва да се разделиш със 89лв.Отделно да не говорим,че ще ти трябват и тампоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щанга на 1.3 поне на тези продавани в България няма. Не виждам смисъл да се слага просто още една част за поддръжка в повече, щом в завода са преценили, че не трябва значи не е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Взех да си мисля и моята да е имала, но да са я махнали "жабарите" по някаква причина :-k

 

Не знайно защо италианците имат този навик . Предишната ми кола (рено) пристигна от италия със щангата в багажника :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех да си мисля и моята да е имала, но да са я махнали "жабарите" по някаква причина :-k

 

Не знайно защо италианците имат този навик . Предишната ми кола (рено) пристигна от италия със щангата в багажника :D

 

Причината вероятно е да не тропа..., след като може и без нея ... :D Колкото по-малко тампони толкова по-тихо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Серийно само 1.6 и 1.9 има стабилизираща щанга, на 1.3 допълнително се монтира. И колата вози по добре с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.