Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

скорости


Boss

Recommended Posts

Здравейте колеги, искам да купя една шкода фелиция пикап.Колата има някой забележки водната помпа издава шум и трябва да се смени,парното и то не работи просто не се включва моторчето.Но най-големият проблем който ме притеснява е шум в скоростите или съединителя незнам точно но като натисна педала на съединителя и шума спира,можете ли да ми кажете дали е в скоростите проблема или е лагер на съединителя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е точно лагер в скоростите.

Защо изчезва шума при натискане на съединителя ?

Защото първичния вал на скоростите спира да се върти. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато колата работи на място се чува шум,натискам съединителя и спира това става на място не съм карал колата за да кажа в движение как е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато колата работи на място се чува шум,натискам съединителя и спира това става на място не съм карал колата за да кажа в движение как е

Лагер в скоростите. Гаранция!

edit: В същност, не е зле да провериш първо нивото на маслото в скоростите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли лагера на притескателя!? :smt030

Мите, кога работи /аксиалния/ лагер на притискателя? т.е. кога се върти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре , та питам тогаз , що Фаворита ми миналата година меляше орехи поне 2 км. и след кат смених съединителя спре ?

 

Друго по колата не съм барал летото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре , та питам тогаз , що Фаворита ми миналата година меляше орехи поне 2 км. и след кат смених съединителя спре ?

Друго по колата не съм барал летото!

Шумовете са различни. Поне от описанието на колегата, са скорости.

Доколкото разбрах от написаното, си сменял съединител.

В темата говорим за аксиалния лагер, все пак, нали? smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах такъв шум на ладата и то не много силен просто ме дразнеше и ми смениха точно лагара на първичния вал и то с такъв дето шумеше повече от стария smile091 след това направо едни здрави скорости взех и заспа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а да ви попитам като цена колко парички струва този лагер и като работа как е

 

Той лагера няма да е скъп ама за да се смени трябва да се свалят скоростите и леко да се отворят та под 200 мисля, че няма да мине.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да купя една шкода фелиция пикап.Колата има някой забележки водната помпа издава шум и трябва да се смени,парното и то не работи просто не се включва моторчето.Но най-големият проблем който ме притеснява е шум в скоростите или съединителя незнам точно но като натисна педала на съединителя и шума спира,можете ли да ми кажете дали е в скоростите проблема или е лагер на съединителя

Аз тук не виждам никъде да се пише , че е сменян съединителя и никъде не виждам уточнение дали вие в движение или на място , защото лагерите на вала вият предимно при натоварване , а на съединителя непрекъснато , ама щом сте казали - лагер на първичния вал ... са трябва да уточните предния или задния ще да е smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато колата работи на място се чува шум,натискам съединителя и спира това става на място не съм карал колата за да кажа в движение как е

 

Така беше и при мен и като тръгна просто не се чува от движението само на светофар шумоли колкото да не си чуваш музиката спокойно ;) Колегата не е карал колата а и не знам колко силно му шуми и как ще е в движение, но ако е слабо, само на място и изчезва при натиснат съединител може да се кара още доста километри без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато колата работи на място се чува шум,натискам съединителя и спира това става на място не съм карал колата за да кажа в движение как е

 

Така беше и при мен и като тръгна просто не се чува от движението само на светофар шумоли колкото да не си чуваш музиката спокойно ;) Колегата не е карал колата а и не знам колко силно му шуми и как ще е в движение, но ако е слабо, само на място и изчезва при натиснат съединител може да се кара още доста километри без проблем.

Не мисля че може да се кара доста защото доста силно се чува и като натисна съединителя спира.пак казвам не съм карал колата това е на пръв поглед и колата е на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без разглобяване няма да се мине ... самите лагери в скоростите няма как да ги усетиш без да разхлупиш кутията и да погледнеш за сенки по черупките и нарушена циментация , но лагера на съединителя веднага можеш да го разбереш що за стока е още при първото завъртане на ръка.

Лично аз при необходимост от ремонт на скоростите бих се огледал за едни 2-ра ръка , защото лагерите са прекалено скъпи и не се знае колко ще изкарат , а съединителя лятото го вземах на 126 пари и като сложиш едни 150 - 200 лв. за работа сам прецени на какви възможности имаш за експерименти.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво точно се чува шум или меляне и чегъртане?

По скоро меляне и чегъртане се чува.А само да питам съединител от форрман на фелиция става ли че ми остана един от формана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да купя една шкода фелиция пикап.Колата има някой забележки водната помпа издава шум и трябва да се смени,парното и то не работи просто не се включва моторчето.Но най-големият проблем който ме притеснява е шум в скоростите или съединителя незнам точно но като натисна педала на съединителя и шума спира,можете ли да ми кажете дали е в скоростите проблема или е лагер на съединителя

Аз тук не виждам никъде да се пише , че е сменян съединителя и никъде не виждам уточнение дали вие в движение или на място , защото лагерите на вала вият предимно при натоварване , а на съединителя непрекъснато , ама щом сте казали - лагер на първичния вал ...

Квото виждаш ти, същото го виждам и аз. В предния си пост бях написал, че ти си сменял съединител, а не колегата. Съжалявам, че така си го разбрал.

Лагерите на вала, /когато са тръгнали/ се чуват и при не натоварване.

Лагера на съединителя шуми или свири при натиснат педал.

Просто следваме пътя на логиката, Гена. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е 1.3 ще стане , за 1.9 Д нямам никаква идея.

Да формана беше 1.3 и тази сега която искам да взема и тя е 1.3 значи става.Значи трябва със сигурност да се свалят скоростите и оттам предполагам ще се разбере за какво иде реч дали е лагера на съединителя или лагер на скоростите.Хубавото е че аз имам възможност да сваля скоростите (в смисъл правил съм го вече веднъж на моя форман и имам необходимите място и инструменти)но както казваш ако излезе 150-200лв ремонта по-добре да потурся 2ра ръка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво точно се чува шум или меляне и чегъртане?

По скоро меляне и чегъртане се чува....

Оппааа, това уточнение е много важно!

- Притискателен диск!

Така или иначе, иска спешен ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оппааа, това уточнение е много важно!

- Притискателен диск!

Така или иначе, иска спешен ремонт.

това по добрият вариант ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.