Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за домашен климатик


felicialx

Recommended Posts

Само да споделя впечатлението си.Днес ми монтираха Нокрията и запрехвърча сняг навън.Няма такова чудо,просто до сега съм си мислил че имам климатик.

Тази машина стопля 60 квадрата за 2 мин. при 0 градуса.Абсолютно равномерно разпределение на топлото по цялото помещение.

Огромна пастмина отваря отдолу. Като характеристика -харчи 1.6 киловата,а отдава 7 киловата.Запазва тези стойности до при минус 15 градуса,а може да работи и до минус 20.При по-високи температури отдава до 9 киловата.

Изненадан съм много приятно.

Даже съм сигурен че и 14 ката щеше да се справя перфектно-както ме посъветваха момчетата от фирмата на есто.Ама нищо ще го преглътна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 107
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • димон

    12

  • Цецо75

    10

  • PRR

    9

  • C2H5OH

    6

Най-много писали в темата

Добре, че послуша старите кучета. =D> Дано и в избора на ТВ да ги послушаш , а да не се хвърлиш на някое Сону или Панас .

 

п.п. Стойностите ( COP-а) не могат да се запазват и при -15 градуса, но при този модел все пак са достатъчно добри при голям кочан .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя впечатлението си.Днес ми монтираха Нокрията и запрехвърча сняг навън.Няма такова чудо,просто до сега съм си мислил че имам климатик.

Тази машина стопля 60 квадрата за 2 мин. при 0 градуса.Абсолютно равномерно разпределение на топлото по цялото помещение.

Огромна пастмина отваря отдолу. Като характеристика -харчи 1.6 киловата,а отдава 7 киловата.Запазва тези стойности до при минус 15 градуса,а може да работи и до минус 20.При по-високи температури отдава до 9 киловата.

Изненадан съм много приятно.

Даже съм сигурен че и 14 ката щеше да се справя перфектно-както ме посъветваха момчетата от фирмата на есто.Ама нищо ще го преглътна :)

 

Това са ТТ данни при +7. С падането на Т копа намалява, както и макса. 18-ка е по-добре от 14-ка предвид, че е европейка. Без проблем бачкат и под -20. При нас е винаги влажно/гадно и с тоя избор подпомагаш машината,намаляваш дефроста и подпомагаш за копа. Няма да имаш натоварване и ще работи на номинал/което е и целта/ Бодни и едно цифрово ел. мерче за 20-30лв и дай някакъв разход. Като темперира помещението ще е още по-гот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги, темата не е много актуална, ама ми дойде на главата да купувам поредният климатик, и тъй като до сега (писледните 3-4) години купувах и много скъпи и много евтини климатици ( и да си призная не виждам кои знае каква разлика) искам да попитам какво мислите за http://www.technomarket.bg/products/091 ... -rac-e10ha . Относно помещението - спалня, около 14кв.м. Купува се за предимно за охлаждане, но ако ми хареса как работи може и на топло да върти. Благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е правилният модел. Всяка една Мидеа е по-добра от това Хитачи. А в един момент може да ти излезе и по-евтино. Нашите техници не ги харесват тези климатици. Казаха, че само се казвали Хитачи. Отвътре били нещо непознато.

 

Аз бих ти препоръчал това:

http://midea-bg.com/bg/products/klimatici_invertor/msr_09_ardn1_r24_/

 

Квото ще да е (а то е много добро наистина) най-малкото е, че е с 5 год. гаранция. И при 160 кинта монтаж получаваш 40 лв. по-ниска обща цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, в никакъв случай не робувам на марката, както казах по - горе препатих от Много по скъпа техника, така че вече ми е все тая какво ще пише на корубата. Съгласен съм, че мнението на монтажните групи е много важно, и според мен основно при избора. Така че съм отворен към всякакви предложения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.