Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за домашен климатик


felicialx

Recommended Posts

Също е добре още при монтажа на външното тяло да не се слагат малките извити на 90 градуса пластмасови тръбички отвеждащи конденза, защото като замръзнат е по- лошо.

 

Мдам, къде по-удобно е да капе по главите на хората и да прави ледени косто-трошачки под балконите. В нормалните държави, не само че монтираш тръбичките, ами и ги отвеждаш до канализацията. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 107
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • димон

    12

  • Цецо75

    10

  • PRR

    9

  • karst

    6

Най-много писали в темата

Мдааам, не говоря за гофрираната тръбичка идваща от вътрешното тяло и отвеждаща конденза през лятото, когато климатика е включен да охлажда, а за дупчицата отдолу на външното тяло за конденза през зимата, когато сме включили на режим отопление. Оригинално към монтажния кит на климатика има малка пластмасова капачка с извита на 90градуса под прав ъгъл пластм. тръбичка- много малка към 5см, и понеже в края и отвора е дали има и сантиметър в диаметър и гаранция веднага е замръзнала и се е запушила през зимата. Затова за предпочитане е да не се слага, защото създава повече проблеми, отколкото да е полезна. Така че, май не сте ме разбрали правилно, но нищо. А относно климатиците, то те в нормалните страни не са надвиснали по балкони, тераси, прозорци и т.н. като в БГ,а се слагат по по- различен начин без да се виждат. Също аналогичен е случая и със сателитните чинии у нас, със санирането на панелки и кооперации, където блока става като перашка, щото на всеки си му харесва различен цвят фасаген и мазилка, други пък нямат фин. възможност за ремонт и така. Със антените също цари анархия, защото даже и монтажниците на сат. оператори гледат да минат метър и избират мястото за монтаж, според това къде им е най- удобно на тях, стига да има сигнал, а не как ще изглежда след това от улицата. Единствено по цените сме съпоставими с развитите страни.

Като пример мога да дам мои роднини пребиваващи в западноевропейска страна, които притежават оборудване на сат. оператор от бг. с цел да гледат българска телевизия. Да, обаче там хората имат закони и не им позволяват да монтират чинията на балкона. Евентуално след разрешение на общината трябва да се извика фирма, която да извърши монтажа.

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, не сме се разбрали smile159

 

Просто си имам един екземпляр над мен, дето незнам кога ще му smile150 , че климатика му ми образува нерви по всички параграфи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас са 3 бр. Daikin FTXS модел. 2та са 25(9) и един 35(12).

Почти всеки ден се пуска и сушилня(един цикъл и е около 4-5 kW) и бойлера не се спира.

Климатиците са настроени на 23С и не се спитат изобщто ако външната температурата е под +10С

сметката за тока миналия месец беше 140 лв. Миналата година най-високата сметка беше 200 лв.

Предполагам че този месец ще има рекорд ама да видим.

 

Колкото до маслото - ако не се лъжа за да може да духа топло, компресора трябва да може да свали температурата на фреона 2 градуса под външната температура. Което според мен значи че и компресора е бая хладен. Та от тук следва че маслото работи при доста ниска температура. Не знам дали това което написах е вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам дали това което си написал е вярно, но знам, че DAIKIN е мерцедеса на климатиците. :idea:

 

Да кажем, че беше валидно до преди 3-4 години. И за дайкина и мерцедеса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам дали това което си написал е вярно, но знам, че DAIKIN е мерцедеса на климатиците. :idea:

 

smile175 Грам не е вярно...По-тъпи клими от Дайкин нема !!! Ко ще да е и FTXS...Единствената екстра е , че са скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile175 Грам не е вярно...По-тъпи клими от Дайкин нема !!! Ко ще да е и FTXS...Единствената екстра е , че са скъпи.

 

И твойто в по-голямата си част от грамажа не е вярно. Не всички Дайкини са боклуци. Даже е обратното, повечето не са.

 

Просто до преди няколко години, Дайкин си бяха джапански машини, без компромиси и с респектираща цена. Тогава си бяха хубави. Днес обаче поради световното пожълтяване на всичко, Дайкин пуснаха бюджетни серии около 1000лв. И те са точно толкова хубави, колкото всички други климатици в тоя диапазон. Събирани в Китай или подобни дестинации. Все пак бих ги предпочел пред NEO например :)

 

Дайкин все още имат и хубави климатици извън бюджетната серия, ама там цените почват от 2500-3000лв. нагоре за 12ка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам дали това което си написал е вярно, но знам, че DAIKIN е мерцедеса на климатиците. :idea:

 

smile175 Грам не е вярно...По-тъпи клими от Дайкин нема !!! Ко ще да е и FTXS...Единствената екстра е , че са скъпи.

 

 

като човек не слуша ...... после търпи smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз за сега съм доволен.

от консумацията, от качеството - доволен съм си

Мисля че бяха произведени 2009 нейде из европа.

като се прибера ще ви кажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Panasonic, инверторен, 12ка. Мн. съм доволен.

Тези дни в Пв. беше -24 градуса. Вярно, не съм го изключвал. Работи без проблеми и външното тяло е много безшумно. Сигурно щото е в режим. Иначе при първоначално тръгване бучи.

Китайски е. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...знам, че DAIKIN е мерцедеса на климатиците. :idea:

Аз пък се "возя" на BMW - Mitsubishi smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Panasonic слагам пред Daikin.

Все още ползват дебели ламарини за изработване на външното тяло . Дайкинската тенекия е много тънка и е предразположена към големи вибрации и получаване на резонансни такива .

Да речем за моделите FTXS 20 , 25, 35 ...топлят добре , сравнително добър КОП ...около 4,6 ( за 25-цата), обаче висок минимум - 1,3 KW. Дори при -5 градуса бачкат на ON/OFF . Добре. При Панасоника минимума е 0,6 KW. Примерно модела Е...МКЕ-3 , който в момента е на промоция "някъде" има КОП - 4,65 , нисък минимум, Малайзия , на -16 'C отдаваната мощност е 2.0 KW .При 7'C = 5.0 КW , Дайкина - 4,7 ;) .

Не прави ненужни дефрости като Дайкин - ей така за кеф ...без да има грам скреж на питата и е с изработено от ДЕБЕЛА ЛАМАРИНА външното тяло . Няма никакъв ПАРАЗИТЕН ШУМ!!!! НИкакъв! Дори при монтаж без тампони няма инфразвук по стените. За сравнение външното тяло на дайкинския му събрат дрънчи отвсякъде: като се започне от неуплътнената решетка , като се премине през нагънатите от човешка ръка ламели на външната пита , мине се покрай големите гайки на компресора които дрънчат по корпуса на тялото и се стигне до собствен резонанс на ламарините на въшното тяло . Наистина топли , ама и панасоника топли. Има екстри , ама панасоника има повече . Дрънчи , ама панасоника не дрънчи. МАДЕ ИН ЧЕХИЯ ...= шкода smile091 , Панасоника - маде ин Малайзия .

Малко снимков матриал - какво трябваше да се направи за да не дрънка и вибрира , като се има предвид че дори има и меки тампони :

 

 

024560887.jpg?r=0

 

024560882.jpg?r=0

 

AAAA0033.jpg

 

Както и не на последно място , че панасоника е 1400 лв с монтаж , а дайкина 1600 без монтаж .

А що се отнася до високобюджетните Уруро-Сарари по 4-5 бона - там положението е същото - чести и ненужни Дайкински дефрости и тънка тенекия .Всеки дайкин иска да се "барне" като МОСКВИЧ от едно време . Повярвайте ! Който иска мога да му пусна мнооо материал за размисъл . Може някога да е бил марка , ама сега псевдо такава.

Мое мнение .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile175 Грам не е вярно...По-тъпи клими от Дайкин нема !!! Ко ще да е и FTXS...Единствената екстра е , че са скъпи.

 

И твойто в по-голямата си част от грамажа не е вярно. Не всички Дайкини са боклуци. Даже е обратното, повечето не са.

 

Просто до преди няколко години, Дайкин си бяха джапански машини, без компромиси и с респектираща цена. Тогава си бяха хубави. Днес обаче поради световното пожълтяване на всичко, Дайкин пуснаха бюджетни серии около 1000лв. И те са точно толкова хубави, колкото всички други климатици в тоя диапазон. Събирани в Китай или подобни дестинации. Все пак бих ги предпочел пред NEO например :)

 

Дайкин все още имат и хубави климатици извън бюджетната серия, ама там цените почват от 2500-3000лв. нагоре за 12ка. :)

 

Говориш наизуст , приятелю. Подобните на Китай дистинации са Чехия , Тайван и Белгия. Тъй и не видях правилно сглобен дайкин , нагънати ламели както на външното , така и на вътрешно тяло ...тракащи и шумни и виещи мотори на вътрешните тела . За по-евтините модели FTX и надолу положението с нетопленето пък е ужас !!! Не говори така сякаш си в час !!!

Айде наздраве , че взе да ми се дига адреналина ... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя малко прясно инфо от около 1 месец. Трябваше да сложим климатик в зимната градина, защото цветята не деянат, а пък лятото е нещо средно между сауна и парник. Та обадихме се на един семеен приятел, който се занимава с климатици от зората на демокрацията. Дойде, огледа и каза, че една MIDEA ще е чудна. Викам му "Бре чичо Краси, верно, че по цялото черноморие отелите са с MIDEA, в офиса ми е MIDEA, който е подлаган на зверски мъки (лятото бачка на отворен прозорец, че иначе няма въздух в стаята, ама все пак за в нас дали е удачен")? Отговорът му беше, че няма по-добро в този ценови диапазон ( 700-1000 лв ) питах го защо не сложим General, какъвто е в мансардата ми и той ми каза "Спряха ги от производство", на въпроса "Защо" - отговора беше "Щото не се чупят". General-а е монтиран преди 6 или 7 години и нямам забележки. Та в тази връзка ми каза, че няма марка в момента, за която да ме накара да дам 300,400 или 500 лв. в повече. MIDEA-та я монтира за 680 лв. 12-ка и даде гаранция 5 години. В хипермаркетите навсякъде е с 2 или 3. Та идеята на поста ми е не, че MIDEA са най-добрите (много съм далеч от тази мисъл), но явно в момента пазара е smile021 . Помолих го да хвърли едно око на Generala, защото никога не му е правена профилактика и ми каза, че няма никакъв смисъл. Мий му филтрите, чисти го с метлата ако се събират много пухчета от тополи и това му е. Като разбрали, че ги спират изкупили де що бройки имало, ама вече няма. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говориш наизуст , приятелю. ... Не говори така сякаш си в час !!!....

Айде наздраве , че взе да ми се дига адреналина ... smile027

 

Както кажеш, нема се дърляме за глупости smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се "возя" на BMW - Mitsubishi smile056
Изобщо не е вярно. Возиш се на S-класа. Това в момента е най от най. Следва Fujitsu-General и чак тогава Daikin. Това е класацията към момента във високия клас климатици. Средния клас вървят така: 1. Haier, 2. Panasonic, 3. Nippon (Sanyo). И ниския клас съответно: 1. Midea, 2. LG, 3. Crown (но само произведените в заводите на Hisense), 4. Osaka. Слагам Crown на 3-то място, защото харчат повече ток от А-клас на Midea. Иначе са на нивото на Panasonic като качество, но са непознати в България. Изпадащите от класацията са Samsung и Hitachi. Последните два са някакви климатици със звучни имена, които само петнят и двете марки. По справка с монтажните бригади NEO са по-читави от Samsung.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димо,айде честито.Ти си истински представител на БГ-средната класа.Октито-средна класа,климатиците ти-средна класа и ти си на средна възраст! smile001

 

Айде наздраве! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с едно скромно Fujitsu 18ка. До -15 -17 се справяше. На -20 -25 беше мъка. Добре, че камината не ми изневери smile049

 

Иначе климатика отвън почти не се чува. Вътре - според силата на духалката. Нощно време на Quite не го усещам. Но външното тяло е монтирано на пластмасова стойка (за да не пуска ръжда) и на 5см тампони smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да се съглася с димон

Като притежател на Daikin ще кажа че общо взето нещата са така. Ако някой ми беше разказал тези неща преди 2 години когато ги взимах можеще да взема и Panasonic. Положението обаче не е чак толкова черно колкото го описваш. Добри са и за мен е добре като разход и топлина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димо,айде честито.Ти си истински представител на БГ-средната класа.Октито-средна класа,климатиците ти-средна класа и ти си на средна възраст! smile001

 

Айде наздраве! smile159

 

Драги ми, Николайо !

Може така да ти се струва , може и така да е , ама може и да не е .

Някъде има няква грешка , ама може и да няма ... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да се съглася с димон

Като притежател на Daikin ще кажа че общо взето нещата са така. Ако някой ми беше разказал тези неща преди 2 години когато ги взимах можеще да взема и Panasonic. Положението обаче не е чак толкова черно колкото го описваш. Добри са и за мен е добре като разход и топлина.

 

Абе , точно за тези дето имаш FTXS и нагоре ги бива , но не и цената им ! Ама имаш ги , радваш се - кво да правиш...Все сме тъй : като не ни хареса нещо трябва да си го търкаляме и да си го хвалим !!! smile091 Само че аз не мога !!! Като не ми хареса нещо си казвам , не се успокоявам ...и правя така щото и друг да не постъпи като мен !!! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с едно скромно Fujitsu 18ка. До -15 -17 се справяше. На -20 -25 беше мъка. Добре, че камината .... smile049

 

На нашата географска ширина няма климатици които се справят ДОБРЕ на температури под -20 !

Но това са 2 дни на 7 години веднъж , така че може да помагаш с камината .../ духалката ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Panasonic слагам пред Daikin.

Все още ползват дебели ламарини за изработване на външното тяло . Дайкинската тенекия е много тънка и е предразположена към големи вибрации и получаване на резонансни такива .

 

Ще ви кажа, че моя е Хюндай 12-ка, купих го преди 6г. за 400лв. и си го монтирах сам защото мога и има кой да ми даде тръби и плюс това всички знаем, че няма хладилник или климатик повреждащ се в гаранционния срок. ;) До сега не е имало проблем с него, работи без проблеми, ползвам го само за охлаждане защото имам ТЕЦ и съм го купил с тази цел. Капака му е пластмасов и го изхвърлих още на първата седмица точно заради вибрациите, оттогава работи без капак, но е в закрит балкон и не му пречи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.