Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтаж на парктроник


Ivo_Dinkov

Recommended Posts

Накратко- реших да сложа на Шкодата парктроник, но жената държеше на дисплей и затова варианта с фабричния само зумер отпадна.

Вече имам едно китайче с вграден таблото дисплей в аудито и понеже съм много доволен от него, реших да купя пак китайски с не много дразнещ дисплей:

 

Снимка

 

Идеята е да се вгради в средата на таблото и при неработещо състояние да е почти незабележим. Вече го бяхме правили с един познат, който е факри с поялника, затова смело му се обадих с молба за помощ smile021

 

Таблото се сваля така, като не забравяте да свалите максимално надолу волана, а не да се мъчите 20 минути като мен, внимавайки да не издерете волана и таблото :mrgreen:

 

Свалихме горната част на таблото и се започна с псуването- плаките са непрозрачни в неактивната част и няма как да се изпили равномерно непрозрачния слой.

Минахме на план Б- изрязване на плаката за да се покаже дисплея и залепяне на тъмен плексиглас:

 

Снимка

 

Пробвахме го как стои без тъмно фолио отгоре- ЦЪК.

 

И все пак реших да е с тъмно фолио. Изрязах парче плексиглас по изрязаното парченце плака на километража.

Залепих плексигласа отгоре, внимавайки да не излиза лепило. Не намерих матово фолио и временно го събрах така, макар, че с капака на таблото прехода с добавеното парче на живо е много плавен, а не остър като на снимките:

 

Снимка

Снимка

 

А, пропуснах, че се наложи да се поизмести това- онова от платката на дисплея и да му се сложи букса на гърба на таблото, за да си е културно и 'като фабрично' smile049

 

Наложи се и да изпиля 1.5мм от вътрешната страна на капака на таблото, за да влезе леко излизащия плексиглас върху дисплея:

Снимка

 

За да решим проблема с вибрациите, решихме дисплея да е на 'летящ монтаж' и му подложихме технически дунапрен 'спешъл едишън'- твърд, устойчив на топлина и нестареещ:

 

Снимка

 

Сглобено таблото изглежда така и така.

 

Като разглобим корите по праговете, жабката под волана и мокета върху подкалниците отзад за монтажа на други кабели, ще закача датчиците и управлението към дисплея smile049

 

Както се казва to be continued...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре се е получило с вграждането на парктроника в таблото, при мен същия парктроник ми го сложиха до предното стъкло отпред вляво, за сега съм доволен от него, помага при маневриране и паркиране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото упражнение го правих на Аудито.

При никакво препядствие и задна- ЦЪК.

При препядствие на под 1.5 метра- ЦЪК.

Този показва и от коя страна е препядствието.

Жертавахме по два от крайните зелени диоди, понеже са извън видимата част на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път ни изумяваш =D>

 

Аз имам подобен но е монтиран над задното стъкло. Идеята е, че хем гледам назад хем го виждам в огледалото за обратно виждане.

Ако е много тъмно се обръщам назад и пак гледам навън отзад и дисплея заедно.

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно същото китайче и аз си монтирах, но бай ти Генчо го навърза, че аз съм толкова бос в жиците, колкото и на пясъка на плажа лятото :)

Тъй като не можах да си измисля място на което да ме кефи тоя дисплей, просто го сбрах лекичко в единия край на багажника и си мрънка от там. И се чува даже прилично, което ме подсеща да Ви питам - за к'во Ви е дисплея изобщо, след като писка? Като останат 25-30 см. почва да мрънка непрекъснато и си знам, че имам още една идея. Тоя дисплей ич не ми иде идея де да го бодна, така че да му се радвам...

Иначе, поздравления за майсторлъка и МЕРАКА. Така, както си правил АУДИ-то виждам, че продължаваш с Фабия-та. Мога да кажа само - smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Или аз нещо не разбирам, или си объркал снимката.

Иначе съм убеден,че си го монтирал по възможно най-добрия начин.Поздрави!!! smile152 s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре е станало, браво.

 

Аз съм си мислил за такава екстра, но не за парктроник, а за температурата на изгорелите газове(дигитален уред), ама няма място както е станало с парктроника.

 

Евала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Здравейте колеги.

Някой монтирал ли е на ОК 2 и да излиза на дисплея на Аудиенса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.