Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на акумулатора


gfit

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

Собственик съм на Фабия 1.4TDI-PD 2007 г. Явно на оригиналния акумулатор му дойде времето и искам да го заменя. Все съм виждал акумулатори, но при Фабийката ми се виждат много сложни нещата. Над акумулатора има една пластмасова кутия, която го обхваща целия и немога да разбера как да махна. Видях че има някъкви щипки отстрани, но дори след като ги откачих немога да я махна. Излиза нагоре, но не достатъчно за да измъкна акумулатора. Има доста кабелчета на нея, както и една мини кутийка с предпазителчета.

Може ли да дадете съвет как да сваля кутията и акумулатора?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо искаш да му махаш кутията на акумулатора?

откачаш клемите, първо минуса, после плюса и отпред на кутията има един болт, развиваш него и дърпаш акумулатора нагоре и го вадиш от кутията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатора се маха елементарно.

 

Зависи коя година ти е колата: с 2 капака или само с 1 (ако ти стърчат кабелите).

 

1во махаш горния капак (от дясно надигаш за да освободят чоповете)

По същия начин и капак №2.

 

След това с камък 10ка развиваш клемите и си готов за акумулатора като горна част.

 

Долу с удължител и камък 13 се развива неговата "контра" /скоба/ която го придържа неподвижен.

 

Вдигаш нагоре и си готов за смяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като сваляш и слагаш акумулатора гледай да спазиш правилото:

- при разкачане - първо разкачи минуса и после плюса

- при закачане - първо плюса и после минуса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да каше размерите на акумулатора за Фабия- моя изглежда оригинален (има баркодове, номер и щампите на ВАГ), но ми се струва по- широк, затова и не може да се застопори с монтажната планка и това обеснява защо я намерих под задната седалка. :-k

Със сигурност е сменян (няма как да изкара 9 години, нали smile049 ), въпроса е дали не е сбъркан новия :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да каше размерите на акумулатора за Фабия- моя изглежда оригинален (има баркодове, номер и щампите на ВАГ), но ми се струва по- широк, затова и не може да се застопори с монтажната планка и това обеснява защо я намерих под задната седалка. :-k

Със сигурност е сменян (няма как да изкара 9 години, нали smile049 ), въпроса е дали не е сбъркан новия :roll:

колега ето ти топла топла информация за размерите на акумулатора, преди час го извадих моя да го зареждам със зарядното

акумулатора е BOSCH SILVER 5DN 55 Ah - височина - 18 см, широчина - 17.5 см и дължина - 23.5 см

влиза си идеално в кутията и се стяга със планката долу, отгоре капаците също добре се затварят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile027

При мен се затварят капаците, но май е по- широк и не може да влезе планката навътре достатъчно, за да съвпаднат отворите за болта за планката.

След малко ще меря smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.