Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спонтанно вдигане на оборотите на двигателя при празен ход


sinoptik

Recommended Posts

През последния месец три пъти се случи този проблем.При първи-просто натиснах газта и оборотите се нормализираха,пи втория-това не помогна.Наложи се да я подкарам с тези обороти като през цялото време колата бучеше,т.е. имаше наслагване на оборотите или по точно карах с повишени обороти над нормалните.При третия случай рестартирах двигателя и нещата се нормализираха.Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв симптом съм срещал при развален датчик на температурата на водата. Показваше минус 25-30 градуса и колата вдигаше сама обороти. Забелязано при А6 2.5ТДИ и Ибиза 1.4 бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

диагноооооостиииикаааа

Не е казал, че му свети жълта лампа. Може и нищо да не покаже на диагностиката, но наистина не пречи да и се прочетат грешките и да се изтрият, ако има натрупани.

Моята така се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата esto. Разгледай тази тема колега. И аз имах подобен проблем. Пищи дали намираш прилики. Да уточня само че при мен вдигането на оборотите го правеше без видими причини като фарове и други консуматори, просто перката се включваше на малка степен най често и тогава. А откакто оправих алтернатора, лятото перка без да включа климатика просто не съм чувал да се включва изобщо. А това че като натиснеш газта се оправя и при мен беше така просто напрежението се нормализира и се оправя за момент. Измери напрежението на празен ход с консуматори и без и ги сравни с тези в моята тема и прецени.

 

viewtopic.php?f=46&t=15247

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

диагноооооостиииикаааа

Не е казал, че му свети жълта лампа. Може и нищо да не покаже на диагностиката, но наистина не пречи да и се прочетат грешките и да се изтрият, ако има натрупани.

Моята така се оправи.

 

Ако според теб диагностиката се изчерпва с четене и трене на грешки, то прав си да чакаш лампата да светне :)

 

Ако е температурн датчик, грешки няма да набие, но на VAG-COM ще се види. Само че това е проблем повече при О1, не съм чувал да го има и при О2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой познат с такси -1,9ТДИ - О2 има подобен симптом. Когато колата е почти загряла ...на около 70 градуса , понякога си вдига оборотите на 1200-1300, като в същото време си пуска и вентилатора за охлаждане на радиатора. На 2-3 дни по веднъж ...иди го разбери какво е !!! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.