Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стоп машинка фабия


Velko

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Днес светнаха стоповете (и трите) и започна да мига лампичката за подгряване на свещите.От прочетеното във форума разбрах, че най-вероятно е стоп машинката.Като я свалих стоповете изгаснаха.Разглобих я и не виждам нищо счупено в нея, само малко се е поизтрило палчето, което отваря и затваря веригата.Като я сложих стоповете пак светнаха.Проблемът е, че в момента не съм в Бг.Днес ходих до сервиз на Шкода, но я няма в наличност.Та имам следните въпроси:

- дали е за смяна стоп машинката и ако да, проблемът в поизтритото палче ли е?

- дали подлежи все пак на ремонт?

- правилно ли си обяснявам действието и- палчето застава между двете пластини и така при движението на педала се отваря и затваря веригата.

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни снимки да видим какво и колко е изтрито. Иначе по-добре да вадим кристалните кълба и ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Да, проблемът е в палчето.

-Не, а и нова струва 30 лв.

-Не. Палчето стои под едната пластина и така е прекъсната веригата на стоп светлините. Другата пластина е за прекъсване на връзката на темпомата. При натискане на педала на спирачката се затваря веригата на стоп светлините и се отваря веригата на темпомата. В междинно положение ще ти светят стоп светлините постоянно. А грешката с подгревните свещи при дизел/EPC при бензин е за да блокира софтуерно темпомата. Няма значение дали имаш или не темпомат, инсталацията е обща за всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Да, проблемът е в палчето.

-Не, а и нова струва 30 лв.

-Не. Палчето стои под едната пластина и така е прекъсната веригата на стоп светлините. Другата пластина е за прекъсване на връзката на темпомата. При натискане на педала на спирачката се затваря веригата на стоп светлините и се отваря веригата на темпомата. В междинно положение ще ти светят стоп светлините постоянно. А грешката с подгревните свещи при дизел/EPC при бензин е за да блокира софтуерно темпомата. Няма значение дали имаш или не темпомат, инсталацията е обща за всички.

Колега, благодаря ти за бързия и изчерпателен отговор.Не става въпрос за парите, а за това, че я няма и срокът за доставка е две седмици.Ще се опитам да я закрепя ако не ще свалям клемата на акум.Благодаря още веднъж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не става, откачи я от стоп машинката, пъхни два проводника, май в крайните женски пинове на буксата бяха, и ги свържи през цк ключе. И ще сработваш стоповете ръчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре без стоп светлини ли? Като временно решение за придвижване от точка А до Б, защо не? Стоп машинката е също едни вид ключе, което се задейства от натискане на педала на спирачката.

На мен стоп машинката ми отказа на вилата, която е до Годеч. Питай ме как сме се прибирали 50 км в дъжд и колона, като знам че не ми светят стоповете. Преди да натисна спирачките включвах аварийките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо, ако трябва ще карам целия път на аварийки, но ръчно няма да разчитам да пускам стоповете. Ами ако се наложи да спреж инцидентно? За кое ще мислиш първо? За спирането или за стоповете?

 

Както и да е. Спора е безмислен. Който както иска/може да се оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите.Днес дойде новата машинка(18 euro), смених я и всичко е наред.Хубавото е, че е абсолютно същата като оригиналната.Благодаря още веднъж.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.