Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за смяна на ремъци!


shunud

Recommended Posts

Привет, иинтересува ме колко би струвала подмяната на ангренажен ремък+ролка и ремък на алтернатора с покупката им?

Също така какви пари ще ми вземат да ми свържат касетофона?

 

Шкодата е Фелиция 1.6 MPI комби от 1999г.

 

Ще съм благодарен ако ми препоръчате човек при който да отида, намирам се в София

 

 

Поздрави и хубава вечер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето виж този линк:

viewtopic.php?f=2&t=1902

 

Бях при него до онзи ден за смяна на водна помпа, ще останеш доволен единствения минус е, че работи само вечер и през почивните дни. Частите може да ти ги купи и той, на ясно е кои струват и кои не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Aко още не си го направил,смени и водната помпа заедно с тия неща.Общо всичко на мен ми излезе 160 лева с ролка INA,ремък Continental и водна помпа DOLZ.Това без работата го казвам,аз си смених ангренажа сам.За работа според мен,не повече от 60-70 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Привет, виенето се оказа от проблем със сервото като най вероятно предишният собственик е сипал масло неподходящо за случая.

Иначе диагностиката показа само една грешка - задръстена дюза. След почистването и вече няма проблем с оборотите.

Но изскочи нов проблем със спирачните дискове или цилиндърчетата, появи се някакво скърцане след като вдигнах ръчната, предполагам са блокирали цилиндърчетата!?!

Иначе дисковете и накладките са сменени миналия месец.

И някакъв теч заедно със скърцането забелязах, чудя се дали може да имат нещо общо двете неща?

Прилича ми на антифриз това което прокапа но възможно ли е да е спирачна течност също?

Сълзи някъде близо до двигателя

 

Според вас възможно ли е да е станал по-сериозен проблем при положение че съм изминал около два километра с може би блокирала ръчна и това да е предизвикало появата на въпросния теч?

 

Иначе смених ремъците а сд-то успях сам да си го свържа:)

 

 

Поздрави и благодаря за отзивите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много общо и разнообразно описваш, дай нещо по-конкретно. Ръчната ако е блокирала както трябва ще запушат накладките а може и колелото да се влачи ама то тогава и колата ще върви трудно не може да не усетиш. За 2 км нищо не може да протече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много общо и разнообразно описваш, дай нещо по-конкретно. Ръчната ако е блокирала както трябва ще запушат накладките а може и колелото да се влачи ама то тогава и колата ще върви трудно не може да не усетиш. За 2 км нищо не може да протече.

 

 

Ами, всъщност малко понамирисваше на изгоряло. Вчера я покарах малко като в началото не скърцаше след като натиснах рязко спирачките няколко пъти да пораздвижа нещата пак се появи това скърцане!

Днес сутринта я закарах в сервиза и до там нямаше проблем но изминах кратко разстояние. Странното е че като покарам по-дълго време изкача този шум и теча се появява тогава, затова си мислех че може да има някаква връзка. Както и да е, до довечера ще стане ясно какви са проблемите, надявам се!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уфф това скърцане при натискане на педала си го имат всички Фелиции , даже и Голф 3 ... това не можеш да го махнеш освен ако не смениш целия мост с фаворитов ... оправи си теча и си карай колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво скърцане става въпрос :?: Аз нямам такова и не съм имал /54000км 2001г./ Да очаквам да се появи или да се надявам, че ако е било характерен кусур то поне към края на производството са го отстранили. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.