Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблемен стартер.


The Best Forman

Recommended Posts

Реално нямам идея дали е проблем или не е и не знам на какво да отдам факта , че на Формана сутринта залепна стартера за секунда-две и след туй освободи преди да успея да угася мотора , а и ми се случва за сефте.

Ситуацията е следната - колата почива вече повече от месец , но я припалвам чат-пат и сутринта в студа реших да разкопая и да я запаля , но ядец (няма ток) ... подадох и от Фаворита и буквално с докосването на ключа колата запали , но за секунда-две стартера продължи да върти с мотора и отлепи ... възможно ли е опита със слабия ток да е довел до това залепване или просто съобщава , че му е време за профилактика ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като почне да се вижда под колата , че сега може да се изгубя в преспите :mrgreen:

Между другото таз сутрин сама си запали прекрасно ... е малко като със слаб акумулатор - аха да умре и взриви .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се прецака стартера на гоУфа,само дето не беше виновен самия стартер,ами контактния ключ.Уж се връща,ама нейсе ...не се е върнал до положение на "контакт",ами останал в положение "старт".

Вътре обикновенно е смазан с смазка и в студа става доста гъста и като нищо може да е възпрепятствала връщането в положение "контакт".

Все пак една профилактика на стартера никога не е излишна,ама сега ли бееее smile004 smile049 smile056 ....лятото кво прави,а smile027 smile091

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може само моментно да се е получило бат Генчо. Знаеш, че колите се плашат от стоене. Нема ли движение 'сичко клеясва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Възможно е клемореда на контактния ключ да е за смяна ... какво прави стартера ?

Виж таз тема ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключа влиза нормално и като завъртя стартера, понякога завърта, но не може да зацепи.

Реших, че е за ремонт, но забелязах, че когато натисна силно ключа надолу и завъртя,

стартера винаги зацепва и колата пали. А ми се струва, че и патрона е малко разлаш-

кан, та затова реших да попитам дали той може да върти някакви номера, а стартера

да си е в ред. Колата е Favorit LX-'92 г. Даже свалих един пластмасов капак под волана

за да погледна отдолу.

Патрона на ключа се вижда, но достъпа до него не е много лесен. В долната му част, там откъдето излизат кабелите ми се видя, че наистина играе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За смяна на клемореда трябва да пуснеш цялата кормилна колона на земята ... за целта сваляш таблото с уредите за да може да разкачиш и да си запишеш кой кабел къде се включва от клемореда на контактния ключ , после разкачаш кабелите на ключовете за мигачи и чистачки , развиваш четирите болта на кормилната колона и я пускаш на седалката , развиваш две малки часовникарски болтета , които държат клемореда и боцваш новия и обратно монтираш всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах такъв проблем на 120 ката, но години минаха от тогава. Не беше клеморед 100% Нещо ме човърка, че проблема беше, че зегерките на осичката на бендикса не бяха оригинални, телени, а ламаринки. 100% съм сигурен, че горната замяна причинява Error, но вече съм забравил какъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...
Може само моментно да се е получило бат Генчо. Знаеш, че колите се плашат от стоене. Нема ли движение 'сичко клеясва.

напълно си прав колега,аз сега се мъча да раздвижа фелициика 1.3,стояла почти 4 години,и пак така с стартера само че на моита не ще да изтласква бендикса когато е загряла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.