Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

светна ми лампата за износени накладки


mihael nikolov

Recommended Posts

днес сутринта като карах голямата ми дъщеря на училище в търговище вали страхотен дъжд и има голеееееми локви та минах през една и ми светна лампата на таблото за износени накладки а като ги погледна имат поне 3-4 мм още.След това пих кафе и като запалих втори път лампата не светеше та въпроса ми е да ходя ли да сменям накладки или да си карам още докато светне постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти виждаш само външните накладки. От вътрешната страна на диска се износват малко по- бързо.

Щом не свети постоянно, карай но имай едно на ум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може на мен това също ми доиде на ума и маи ще ходя да ги сменя че да ми е мирна душата само се питам дали и задните трябва да ги сменя че колата е на 48000 км далли и те са свършили

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните спирачки са по натоварени.

А ако си с барабани отзад - би трябвало да има още хляб в тях.

Разбира се износването в много голяма степен зависи и от стила накаране...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро пак ще ти светне лампата, да знаеш. При мен беше същото(светва-изгасва), докато не смених накладките. Задните надали са за смяна, но все пак не е лошо да ги погледнат в сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега се връщам от сервиза и ще се сменят няма как а относно задните накладки съм със барабани и ми казаха от сервиза че имали още много хляб а маистора ми е голям приятел от дете не вярвам да ме лъже.А относно накладките каква марка да сложа защото ми предлагат само едни на 46 лева с отстъпката били хубави пък незнам каквото сабя покаже като няма други тези ще са и това е (не ми казаха каква марка са но ми гарантира че са хубави)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТ накладките са същите като за първоначално вграждане и са Феродо, и по спомен струваха към 80лв. Аз лично съм доволен от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина има ресурс ама пак ми светна при по рязко набиване на спирачки и сякаш не спира както преди(може и да си внушавам) а с оригиналните изкарах 48000 км което е добре според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ресурс е нормално да има. Все пак това е спирачка, а не е ясно точно кога ще има работещ сервиз да ги смени. Т.е. нормално е производителя да си задели 10-20% резерв.

 

Относно барабаните - за 140к км задни не съм сменял. А предните са сменени вече 3пъти и е време за 4ти smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите бяха оригиналните барабани, но ги изхвърлих като сменях жилата на ръчната- не обичам да си експерементирам със спирачките и там съм склонен на разхищения :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то за спирачки шега не бива и аз съм на това мнение а и общо взето стане ли нещо по колата ми независимо дали е фабията или някоя от предишните ми коли винаги съм ги правил веднага(даже съм се набутвал много пъти като за пример имах една лада първата ми кола и като я взех дадох по ремонти над 1000 лв а тя не струваше толкова ама мерак лети джанти касетофони с падащи панели такива неща)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабана, както и диска, си имат допуски на износване. Те са далеч от критичните и опасните граници. Но всеки си решава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а с оригиналните изкарах 48000 км което е добре според мен

Аз съм на почти 102 хил. и все още не съм ги сменял, а имат още ресурс и си спира перфектно колата =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

majesty браво 102 хил с оригиналните ли?Ти си като един мои познат тои си е фен на тойота и кара само тези големите им джипове ( не рав4 а по-големите им) Та Той имаше такава от по стария модел и като стана на 5 години отиде да я смени с по-новия модел и разоравя че като отишъл в представителството на оглед да види за колко ще му я оценят почнали нещо да се суетят покрай колата разправя че чак извикали управителя и той го попитал какво става а управителя му казал че за първи път виждали тойота ланд крузер на 185 хиляди с оригиналните надкладки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета я аз тази тема и се питам...абе хора , не мислите ли че лампата свети , защото е намаляла спирачната течност в казанчето?

Скромното ми мнение е , че самите накладки нямат датчици...или се бъркам?

 

А ако съм прав , то освен от износването на накладките , нивото на течноста , може да спадне и от теч на задно спирачно цилиндърче ...както може би се случва при мен.

 

Ясно че колегата е проверил и случая вероятно не е такъв , просто коментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета я аз тази тема и се питам...абе хора , не мислите ли че лампата свети , защото е намаляла спирачната течност в казанчето?

Скромното ми мнение е , че самите накладки нямат датчици...или се бъркам?

 

Бъркаш се. Разбира се, не всички имат датчик, но все пак. А и лампата за накладки и за спирачна течност не е една и съща. Да не говорим, че спадането на нивото от изхабени накладки, надали го лови датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно това дали имат датчик съм на сто процента сигурен че имат защото го проверихме по номера на рамата на колата а течността няма как да ми е намаляла защото нямам течове никъде сигурен съм а и я сменях пролета .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......... а течността няма как да ми е намаляла защото нямам течове никъде сигурен съм а и я сменях пролета .

При износване на накладките нивото спада.

Моята лампа като светна долях спирачна течност и спря да свети. След един месец пак светна и тогава вече ги смених, че ме дразнеше тая светеща лампа. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

да знам че пада нивото на течноста защото хода на буталото е по голям но при мен се оправи със смяна на накладките значи старите бяха на 1-3 мм а новите са 3 пъти поголеми сигурно, просто си им доиде времето(оригиналните изкараха точно 48008 км) на моя стил каране като смятам че въобще не съм състезател по природа а особенно с тази кола(защото е малкакато двигател и като купе въобще)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на почти 102 хил. и все още не съм ги сменял, а имат още ресурс и си спира перфектно колата

 

Много вероятно e да ги смениш с дисковете колмпект!

 

На едната Фабиа и смених задните накладки на 140к, а другата е на 185к и вече са и за смяна заедно с оригиналният съединител :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Моето време също наближи за смяна на спирачните компоненти и се чудя какво мислите за Textar. Дали е са добри като марка за барабани, дискове и накладки или да търся от ЕТ ?

Като спирам леко и се чува някой път присвурване на пресекулки от задните колела. Предполагам, че проблема ще е в криви барабани ? При моя модел предполагам, че няма да има датчик за накладките ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да знам че пада нивото на течността защото хода на буталото е по голям.......

Не е по голям хода, а просто буталцата са излезли по-навън, за да компенсират износването, а това разстояние, съответно се компенсира със спирачна течност.

Хода на буталото винаги е един и същ, независимо колко са износени накладките.

п.п. По голям става хода на буталото при старите коли/с барабанни спирачки/, на които спирачките не са саморегулиращи. Това рефлектира и върху хода на спирачния педал. Имат възможност за ръчно регулиране на накладките.

 

....Като спирам леко и се чува някой път присвурване на пресекулки от задните колела. Предполагам, че проблема ще е в криви барабани ?

Колега, знаеш ли как се кривй барабан? Смажи си тънко спирачките и няма да свирукат smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.