Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1000мб


stoty

Recommended Posts

И аз си мисля, че ако се търси добър резултат, ламарината на пода трябва да е оребрена. Ако нямаш възможност да го направиш на машина, може и ръчно, въпреки че става малко надъвкано, но като че ли пак е по - добре. Има и друг вариант, който съм виждал, по - трудоемък, но резултатът е по - добър - предварително си "сгъваш" ребра (от същата ламарина), които заваряваш към дъното. Иначе без оребрение, само с права ламарина, подът ще провисне. Между другото - виждал съм и под от ламарина от старо парно, от панелка, но да не го коментираме...

Разкажи нещо за МВ-тата - години, състояние, какво мислиш да правиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търкам до метал и обработвам с преобразовател . Запазвам максимум оригинален метал където се налага да се кърпи сгъвам елементите на ръка . Където виждам че в "кутия" на купето се е образувала "кафявата болест" отварям кутията по заводския пункшвайц (ако е възможно ) , почиствам, обработвам и пак затварям . Чувам напоследък че има вариант да се направи оребрени листове ламарина на абкант , но зададох въпроса в няколко фирми и реагираха малко смехотворно с думите - "Абе момче я се не занимавай с глупости тва нема кои го напрай . Карай си голфа и не си давай парите за глупости". Не съм се отказал да търся варианти защото 110 ката е тотален брак , а нямам желание да се гавря с нея . Бяха ми давали идея за легени (дъна) от друга кола (разбира се с преправяне) но не сам обикалял да сравнявам оребрения (желанието ми е да са максимално близки до оригинала) . Има и друг вариант да се намери цяло дъно като адаша ,ако някои знае някъде да се продава подобно за какъвто и да е модел задмоторна шкода да се обажда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за идеята да съживяваш този мъртвец! Голям куражлия трябва да е човек, за да се захване с нещо подобно.

 

Иначе за пода - и според мен тази ламарина ще се прецака...аз бих потърсил от Шкода за скрап и бих си изрязал. От 105/120 пода е доста по-голям от твоя и би трябвало да намериш читаво парче. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подът щте бъде подсилен с винкели отдолу ламарината е с дебелина 1мм и с винкела 6те стане пода стабилен вярно е че оребрения е по стабилен аз сам го мислил за дано от друга шкода но това мб няма да е в оригинален вид другото мб ште е вече с оребрен под

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.