Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

На вниманието на всички колеги във форума - тел. 0885988329


nickalas

Recommended Posts

На вниманието на всички колеги във форума - тел. 0885988329 - измамници, звънят и се представят че са служители на Мтел.

Първо питат дали е собственика на картата и казват че имало томбола и номера ми бил избран за награда, защото днес Мтел правел 15 години. Казват ти името, дори и адреса, питат те на колко години си и те карат да изчакаш и така на 2 пъти, но на втория път им затворих и се обадих на оператора за да разбера аджеба дали наистина има такава томбола и дали има някаква истина от всичко това.

След дълъг разговор със Оператора се разбра, че служители от Мтел не звънят от такива нормални номера, а от *88 и в момента Мтел не прави 15 години. Аз исках да ги предупредя, и да вземат мерки, много добре знаят на кой е този номер, защото така накърняват имито на фирмата, от там ми казаха, че ще го вземели впредвид и ще разследват на по-горно ниво случаят.

Проверих си сметката за момента, за сега нямам нещо по-натрупано, но ще видя след няколко часа. А между другото погледнах в уикипедията че Мтел е стартирал септември 1995 и сега са на има няма 17 години.

С тази тема искам да предупредя всички във форума с тази ИЗМАМА от този номер, а може и да звънят и от друг номер. Съвета на Оператора беше - да не се доверяваме на такива позвънявания и да не даваме личните си данни по телефона. Сигурно следващия им въпрос щеше да е : кажете си и ЕГН-то и ЛК.

Бъдете внимателни!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото нещо ми се случи преди година от подобно обаждане, само, че от глобулски номер - явно си мислеха, че съм на глобул, защото номера ми е с глобулски код... Казаха ми, че съм спечелил от Технополис/Техномаркет 37 инчов телевизор и 500лв, но трябвало да взема ваучер на глобул и да им продиктувам кода му... Дори ми казаха и адрес на който да отида да взема наградата... Оказа се недействителен, след проверка в google maps. Тогава разбрах, че това е някаква глупост и позвъних в полицията, откъдето ми казаха, че чакам "от умрял - писмо" и да си подам жалба срещу незивестен телефонен номер... Тогава се обадих на говедото и му казах, че скоро ще се сдобия с ваучер, но ако го намеря някога, много ще съжалява за обаждането си и той изгаси телефона завинаги :) Беше много радостен... Така, че... телефона, който си дал сигурно не е актуален вече.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото нещо ми се случи преди година от подобно обаждане, само, че от глобулски номер - явно си мислеха, че съм на глобул, защото номера ми е с глобулски код... Казаха ми, че съм спечелил от Технополис/Техномаркет 37 инчов телевизор и 500лв, но трябвало да взема ваучер на глобул и да им продиктувам кода му... Дори ми казаха и адрес на който да отида да взема наградата... Оказа се недействителен, след проверка в google maps. Тогава разбрах, че това е някаква глупост и позвъних в полицията, откъдето ми казаха, че чакам "от умрял - писмо" и да си подам жалба срещу незивестен телефонен номер... Тогава се обадих на говедото и му казах, че скоро ще се сдобия с ваучер, но ако го намеря някога, много ще съжалява за обаждането си и той изгаси телефона завинаги :) Беше много радостен... Така, че... телефона, който си дал сигурно не е актуален вече.

 

Поздрави

прав излезе колега, телефона му вече е изключен, пробвах с #31# и номера ми да разбера без да ми вижда номера, отговора беше - нямате достъп до този номер

проверих си скоро пак сметката, пак си е толкова, нямам някакви начисления отгоре

Съвета ми отново към всички е: да не се доверяват на такива номера, уж били служители на Мтел, Глобул и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На непознати не отговарям. На скрити номера също. Смс-ите от непознати първо трия. Затова имам клип. Който може да си го позволи бих го посъветвал да прави същото.

-Веднъж в продължение на 2-3 дни ми звънеше скрит номер доста упорито, аз естествено не отговарях, докато на 3-тия ден шефа ми се обади, че няква от данъчното ме търси. :roll: Беше си оставила нейния № обаче да се обадя, иначе няма връзка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.