Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

тези симптоми на датчик на рейка ли са, хидравлика..???


ShitB

Recommended Posts

Здравейте колеги. Наскоро забелязах, че фаровете ми леко примигват след като се поразрових из форума разбрах от какво може да е проблема. След като се загледах наистина проблема се оказа, че идва при въртене на волана и не само фаровете примигват, а и плафона и радиото. Така... само че не съм имал проблеми с хидравликата даже волана е много меко се върти не се усеща никакво втвърдяване, също така лампата на хидравликата не е светела изобщо( само да вмъкна че лампата на хидравликата свети постоянно при запалване, което не знам дали трябва да е така, но след като запаля изгасва и не е светвала). От разгледаните теми във форума разбрах, че проблема се съпровожда и от спад на оборотите при мен такова нещо не се забелязва. Замерих си акумулатора и той показва добри показатели (запален с консуматори 14.2-3 и поддържа тези граници ). Дали е този датчик ако не да дадете други идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да твърдя че разбирам, но помпата харчи доста ток и е нормално съвсе-е-е-е-е-е-е-ем леко да примигват фаровете при въртене на волана на място. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега на място ако връткаш волана е нормално да присветкат фаровете не знам поради каква причина е така и на моята фабия е така още от както я купих не вярвам да е някакъв проблем щом чисто нова кола го прави може както казва колегата помпата на хидравликата да харчи много ток

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Наскоро забелязах, че фаровете ми леко примигват след като се поразрових из форума разбрах от какво може да е проблема. След като се загледах наистина проблема се оказа, че идва при въртене на волана и не само фаровете примигват, а и плафона и радиото. Така... само че не съм имал проблеми с хидравликата даже волана е много меко се върти не се усеща никакво втвърдяване, също така лампата на хидравликата не е светела изобщо( само да вмъкна че лампата на хидравликата свети постоянно при запалване, което не знам дали трябва да е така, но след като запаля изгасва и не е светвала). От разгледаните теми във форума разбрах, че проблема се съпровожда и от спад на оборотите при мен такова нещо не се забелязва. Замерих си акумулатора и той показва добри показатели (запален с консуматори 14.2-3 и поддържа тези граници ). Дали е този датчик ако не да дадете други идеи.

 

Ако когато въртиш волана премигват леко(ама наистина леко) всичко е ОК'. Ако по време на движение примерно на права отсечка забележиш премигване, или когато работи на място без да бараш волана тогава може да е сензор на рейката. Всичко се вижда на VCDS-консумацията и оборотите на помпата и ъгъла на отклонение на волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите колеги! Забелязвам, премигването само на място, когато колата е в движение няма проблем. За сега приемам, че няма проблем, но все пак съм решил другата седмица да отида на диагностика та ще видим какво ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.