Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трябва ми схема на бушоните на Фабия.


snaiperisto

Recommended Posts

Защото тази: viewtopic.php?f=8&t=8216 , за нищо не става , нито мога да разчета какво пише , нито очилата ми помагат много ... а принтера ми , изплю нещо ...като нищо.

 

Та , предполагам че са еднакви на различните модели Фабии , но все пак ще уточня , че моята е 1.2HTP 05г. , трябва ми нещо , с по-нормална резолюция , да си го принтирам и да го оставя в колата.

 

Някой да ми съдейства?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бушон за какво ти трябва?

 

Да ти кажа кой номер е.

 

Ами , в случая ми трябва бушон (ако въобще има такъв) за осветлението на таблото ...че нещо е угаснало.

 

а по-принцип ми се иска да имам схема. Обаче в горепосочения линк , схемата е различна от моята кола , поне няколко разлики забелязах , докато се взирах с очилата , да разчета нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери от 2ри до 6ти дали има някой изгорял?

(виж от схемата как се падат: най в дясно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери от 2ри до 6ти дали има някой изгорял?

(виж от схемата как се падат: най в дясно)

 

Ок , утре ще ги погледна...мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото тази: http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=8&t=8216 , за нищо не става , нито мога да разчета какво пише , нито очилата ми помагат много ... а принтера ми , изплю нещо ...като нищо.

Ctrl+++ може да ти свърши работа. Става достатъчно читаемо.

Освен това в раздел "Литература" съществува "Fabia - Owners manual - ENG.pdf" за новия модел и "Fabia 2000 - Tablo bushoni, releen panel - RUS.pdf" за стария модел, с много добри схеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото тази: http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=8&t=8216 , за нищо не става , нито мога да разчета какво пише , нито очилата ми помагат много ... а принтера ми , изплю нещо ...като нищо.

Ctrl+++ може да ти свърши работа. Става достатъчно читаемо.

Освен това в раздел "Литература" съществува "Fabia - Owners manual - ENG.pdf" за новия модел и "Fabia 2000 - Tablo bushoni, releen panel - RUS.pdf" за стария модел, с много добри схеми...

 

 

Чудесно колега , мерси че ме прати "в зоната на здрача".

 

 

Хайде да я приключваме тая тема , усещам че наближава момента , в който някой ще се изкаже грубо...и ще се почне простотията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти изпратя на лично съобщение файл, който да разгледаш.

Предполагам, че това си го погледнал?

search.php?keywords=%D0%B1%D1%83%D1%88%D0%BE%D0%BD%D0%B8+%D1%84%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D1%8F&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Пак ми е изгаснало таблото на Фабията , писна ми от схеми с ниска резолюция , някой ще ми каже ли , точно кои бушон е та това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ноя грешка , гледал съм схемата "наопаки" , оказа се че 16-ти бушон , като го извадя , изключва всички индикатори , километраж и оборотомер по таблото , но с осветлението ... нищо не се случи , пак е тъмно.

 

Имам за момента една друга Фабия пред блока , освен да и включа габаритите и да вадя бушони един по един , докато угасне таблото...за друго не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦЪК и си избираш твоята книжка. Там имаш описани бушоните за всичко.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦЪК и си избираш твоята книжка. Там имаш описани бушоните за всичко.

 

Успех.

 

 

"Цък"..."мък"...уважавам факта , че ми обръщаш внимание , ама от такива отговори...нямам нужда. Пращаш ме в "шеста-глуха" , кво да "цъкам" там?

В някои такъв "цък" , да не би да пише: "Бушона за осветлението на таблото е номер 123" ?

Тепърва да уча технически англииски ли?

 

Абе остави , ще се оправя сам...пък някой друг като пита същото , ще гледам сеир.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като "цъкнеш" се отваря страница от която си избираш колата (т.е. в ляво избираш Fabia), след това годината на производство. Появява ти се списък с различни книжки и знаменца от дясно на тях. Всяко знаменце е за различен език. Избираш такъв какъвто разбираш и отваряш книжката. Примерно на английски за Фабия до 11-2012 е ТАЗИ. На 184-та страница е описанието на бушоните. И там пише:

3 Instrument cluster, headlight range adjustment

23 Interior lighting, storage compartment and luggage compartment, side lights

 

Т.е. най-вероятно е бушон 3, особено ако не ти работи и реглажа на фаровете. По-малко вероятно е да е 23.

 

Що се отнася до английския - освен него има чешки, немски, датски, испански, финладски, италиански, гръцки, френски, португалски, бла-бла-бла, руски и т.н. Ако не можеш да се справиш с нито един от изброените пробвай с чичко Google ЦЪК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като "цъкнеш" се отваря страница от която си избираш колата (т.е. в ляво избираш Fabia), след това годината на производство. Появява ти се списък с различни книжки и знаменца от дясно на тях. Всяко знаменце е за различен език. Избираш такъв какъвто разбираш и отваряш книжката. Примерно на английски за Фабия до 11-2012 е ТАЗИ. На 184-та страница е описанието на бушоните. И там пише:

3 Instrument cluster, headlight range adjustment

23 Interior lighting, storage compartment and luggage compartment, side lights

 

Т.е. най-вероятно е бушон 3, особено ако не ти работи и реглажа на фаровете. По-малко вероятно е да е 23.

 

Що се отнася до английския - освен него има чешки, немски, датски, испански, финладски, италиански, гръцки, френски, португалски, бла-бла-бла, руски и т.н. Ако не можеш да се справиш с нито един от изброените пробвай с чичко Google ЦЪК.

 

Instrument cluster , това звучи най-логично , обаче се ядосах и отивам да ровя в бушоните на другата Фабия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за гугъл преводач да си чувал, щом не се оправяш с английския?! Не, че по-горе не ти го предложиха вече, но явно си го пропуснал. http://translate.google.bg/?q=instrumen ... %20cluster ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе , това с англииския , много на сериозно го приехте струва ми се . а?

 

Та , на Фабия 1.9 SDI от 2002г , бушона за осветлението на таблото е номер "... " , ама май таблото е с леки разлики.

 

Всъщност не , еднакви са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фабия подсветките не се управлят през външна линия, а от самото устройство чрез CAN bus-а, като табло, бутони за стъклата и прочие. Някъде има отделен проводник, но той служи като аналогова информация, а самата подсветка се захранва от основното захранване на дадено устройство, като оригиналните радиа например. Затова вечерно време със запалване на фаровете може да забележиш, как ключ на светлините, табло, бутони за стъклата, бутони на централната конзола, радио и т.н светват с известна разлика помежду си.

Имаш само два предпазителя за таблото, 1 и 16. Няма отделен предпазител за подсветката. Но аз лично предполагам, че ти е заминала някоя писта и затова нямаш подсветка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фабия подсветките не се управлят през външна линия, а от самото устройство чрез CAN bus-а, като табло, бутони за стъклата и прочие. Някъде има отделен проводник, но той служи като аналогова информация, а самата подсветка се захранва от основното захранване на дадено устройство, като оригиналните радиа например. Затова вечерно време със запалване на фаровете може да забележиш, как ключ на светлините, табло, бутони за стъклата, бутони на централната конзола, радио и т.н светват с известна разлика помежду си.

Имаш само два предпазителя за таблото, 1 и 16. Няма отделен предпазител за подсветката. Но аз лично предполагам, че ти е заминала някоя писта и затова нямаш подсветка.

 

 

Да не дава Господ.

 

Писта на самото табло или във въпросния управляващ модул имаш предвид ?

 

А , след снощната проба установих , че като извадя бушон номер 36 - licence plate light , гасне таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е управляващия модул на таблото, би имал и други проблеми, а и на диагностика ще ти излезе. Само писта, но това си е гадаене!!!! Гледах снощи на схемите, че подсветките и индикацията за къси, дълги, предни и задни светлини за мъгла са на обща маса. Подсветката се захранва от управляващия модул на таблото, а другите по отделен плюс от съответните светлини.

36 е осветление на задния номер, но може би от него взима информация конвиниенс модула и разпространява по кан шината. Всички външни светлини се управляват директно без намеса от страна на каквато и да е електроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа , наистина 36 е за светлините на номера , поне така пише , но е факт , че е единствения бушон , който като го извадя , гасне таблото на другата фабия , а на тази е здрав бушона...а и гнездата.

 

На "проблемната" Фабия , до сега номера не ми е светил , идеята ми е , може ли да има някаква връзка този факт с осветлението на таблото? Нещо от сорта...кофти кабели в багажника , кофти маса или късо съединение отзад около номера???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може. Също така може и да е прекъснат кабел отзад на кутията с бушоните. Дефакто много причини може да има. Ако си огледал всички бушони и няма нито един изгорял тогава трябва да търсиш кабели или проблем със самото табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност , забравих да спомена , че днес се довлече "драйвъра" със Шкодата и се оплака , че другия "драйвър" (тоя от нощната смяна) през ноща е установил , че и чистачките не бачкат...та веднага се установи кой бушон е за тях (пак с проби от другата Фабия) и той се оказа здрав , та разглобих малко кори под волана и се откри гледка на "в гръб" на бушонното табло , та там натиснах кабелите на въпросния бушон и чистачките тръгнаха. Ама прекъснат не видях.

 

Обаче , с таблото не стана така , за съжаление.

 

 

PRR , ама сега се сетих , то проблем със самото табло е изключен , щото не светят и копчето на фаровете ... и панела на парното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.