Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Малко изтъркан въпрос-Мнение за маслата


Valentin London

Recommended Posts

Навярно много хора са питали, но аз съм нов тук :) и аз ще попитам :)

Та чувам много мнения по въпроса с маслата, та питането ми е следното: На коя марка залагате и ако имате аргументи за това да ги споделите smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам на Мотул. Преди колата беше с Шел. Въпреки, че сега има отзиви, че Мотул са ги развалили след като са навлезли в България и най-вече в рали спорта....си джиткам с такова масло.

Карам с добавка на bardahl turbo protect: http://carshop.bg/Dobavka-za-maslo-Bard ... BO-PROTECT

 

Иначе на останалите автомобили във фирмата (които въртят повечко километри): Castrol

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предпочитам истинска PAO а не хидрокрек марката не от значение стига да е с доказан произход а не гаражно производство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също залагам на Motul и добавка Bardahl, комбинация, препоръчана ми от специалисти. smile021 post-7032-138453360113_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предпочитам истинска PAO а не хидрокрек марката не от значение стига да е с доказан произход а не гаражно производство

Какво е истинска РАО?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предпочитам истинска PAO а не хидрокрек марката не от значение стига да е с доказан произход а не гаражно производство

Какво е истинска РАО?

тук има обяснение http://forums.mbclub.bg/index.php?showtopic=12289
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

REPSOL 5W30 (дизелче де) наливам, откакто излезе от гаранция моята и съм много доволен. Спря да го гори и работи доста по-тихо двигателчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за бегачката.

 

Освен това е добре да отговаря на спецификациите на VAG. Не че не съм карал и с неспецифицирано де... ама аз не съм от прилежните...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нужно ли е да си крещим с големи червени букви? Репсол имат рафинерия и до колкото съм осведомен, сами си правят базата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами е тотално прав(е може да е писал седнал). smile049

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нужно ли е да си крещим с големи червени букви? Репсол имат рафинерия и до колкото съм осведомен, сами си правят базата.
В заблуда си живееш.Аз имам човек ,който ми е много близък и се занимава от години с внос на авточасти.Ама в огромна заблуда си.Бедна ти е фантазията каква игра се играе с авточастите.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нужно ли е да си крещим с големи червени букви? Репсол имат рафинерия и до колкото съм осведомен, сами си правят базата.
В заблуда си живееш.Аз имам човек ,който ми е много близък и се занимава от години с внос на авточасти.Ама в огромна заблуда си.Бедна ти е фантазията каква игра се играе с авточастите.

 

То играта ако е само с авточастите добре. В България всичко е игри..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То играта ако е само с авточастите добре. В България всичко е игри..

 

То понеже само в БГ е така...Целия свят е залят от ментета. Живеем във века на ментетата. smile175

 

С маслото, както и със всичко друго в днешно време се действа на принципа - опит/грешка. Това е положението....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само в БГ е така. В Англия също има проблеми с ментетата въпреки големият контрол. Преди нова година даже имаше скандал заради фалшиви горива и масла в една верига бензиностанции. Лошото е, че и опит -грешка не е показателен. От едно и също място съм купувал в различни седмици едни и същи уж неща, които нямат абсолютно нищо общо като качество. Магазините , дори и да са коректни, доставчиците няма да са коректни. Ако доставчиците са коректни-вносителите няма да са! Все някъде по веригата е възможна издънка, но така или иначе потърпевшите сме ние/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нужно ли е да си крещим с големи червени букви? Репсол имат рафинерия и до колкото съм осведомен, сами си правят базата.
В заблуда си живееш.Аз имам човек ,който ми е много близък и се занимава от години с внос на авточасти.Ама в огромна заблуда си.Бедна ти е фантазията каква игра се играе с авточастите.

 

Ето защо казах "до колкото съм осведомен"... Едва ли ми е бедна фантазията, 'щото аз си я познавам най-добре smile004 ; и аз съм го чувал това, което написах, от мой много близък човек, който се занимава с авточасти от преди 1960 г.; имам доста добра представа каква мафия е търговията с авточасти :smt018 .

 

Ето защо предложих на човека моето мнение, изградено на базата на реалния ми опит с масло на Репсол (не съм им рекламен агент). Отдавам леко менторския ти и доста рязък тон на моментно изнервено състояние, защото знам, че иначе си точен пич smile027 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е проблема, че марката Репсол не гарантира всичко дето се продава в туба с етикет Репсол. Демек ако твоя човек продава читаво масло, то съвсем не значи, че някъде някой из БГ не продава боклук в същата туба. Отделно, че и на твоя човек може доставчика да му набута менте партида.

 

Застраховка с марката няма! Дали на тубата пише Репсол или Мотул или Кастрол - може и да е хубаво, може и да е менте. Дали Репсол имат рафинерия или не... общо взето е все тая.

 

Това искаше да ти каже бегачката. Че по-скоро ти трябва доверен търговец, а какво пише на тубата има много по-малко значение.

 

Друг е въпроса, че понякога и самите търговци не знаят, че продават менте....

 

Абе вместо китайците да се очовечат, човеците се покитайчиха. Това е положението.

 

Затова купуваш от някой от който има само положителни отзиви и се молиш да не си първия с отрицателни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те точно тва имах предвид! За сега от мястото, от което взимам маслото, имам само добри впечатления (да чукна на дърво).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.