Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Преди да ползвате сервиза на Skoda помислете първо !!!


vrminev

Recommended Posts

Колеги, бих желал да ви споделя как бях възмутен от представителите на шкода във Варна .Миналия ден си взех от банката 2 я ключ за моята Шкода ОК тур и естествено веднага го пробвах да видя дали работи.Установих, че централното не работи с него и колата пали с него, и гасне веднага, и светва лампа на таблото ( икона за кола и ключ). Логично се сетих, че вероятно ключа трябва да се обучи, да го приема колата . Логично на случилото се отивам в шкода и те казват няма проблем, чакай тук, сега ще я оправим, 34 лева е обучаването, което по принцип не би трябвало да плащам, ама хайде от мен да мине, минала е гаранцията и карай да върви. Да, но !!!! След 20 мин. идва механика и ми заявява, че ключа е повреден ( платката ) и трябва да си поръчам нов . Леле подивях, ключа никога не е ползван . Направо се побърках и ми вика 140 нов, можем да ти поръчаме . Отидох при един пич, авто-ключар тук в Варна, до стадион Спартак се намира, за 3 минути отключи ключа и го обучи за 30 лв. Така че, приятели преди да ви кажат нещо в оторизирания сервиз на шкода, първо потърсете и 2 мнение от другаде.

Неграмотници са тези големи !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък да беше се обърнал към КЗП ...Даже и някой лев щеше да изкараш, ама не питаш !!!

Щяха да ти го направят без пари + обезщетение + подарък = някои лайстни за прагове от 150 лв.

Обезщетението е към 170 лв.

 

Питай , бе човек !!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То отдавна се знае, че ШКОДА ВАРНА са пълни измекяри и безхаберници!

 

Нищо ново под слънцето ( с извинение за поста)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък да беше се обърнал към КЗП ...Даже и някой лев щеше да изкараш, ама не питаш !!!

Щяха да ти го направят без пари + обезщетение + подарък = някои лайстни за прагове от 150 лв.

Обезщетението е към 170 лв.

 

Питай , бе човек !!! :D

И да бях питал файда никаква. Миналата година се занимавах с КЗП заради един телефон който хенди не искаха да го оправят и те ме информираха понеже продукта, който съм закупил е на фирма ( на юридическо лице ) не могат да ми помогнат . Само по съдебен път мога да си търся правата. Тоест КЗП защитата правата само на физически лица !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе , повярвах ти ...!!! Аз всеки ден се занимавам с КЗП . Клиентът винаги печели , колкото и странно да ти звучи . Не си знаеш явно правата , пък ко ще и да си не юридическо , ами и църковно лице дори . :)

...На един поп как му сменяха ДВД-то ако знаеш, че дори после изкяри и ЛЦД монитор за кола ... smile091

Там трябва да си тъп и настъпателен , това е . smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе , повярвах ти ...!!! Аз всеки ден се занимавам с КЗП . Клиентът винаги печели , колкото и странно да ти звучи . Не си знаеш явно правата , пък ко ще и да си не юридическо , ами и църковно лице дори . :)

...На един поп как му сменяха ДВД-то ако знаеш, че дори после изкяри и ЛЦД монитор за кола ... smile091

Там трябва да си тъп и настъпателен , това е . smile049

Те, че ми смениха телефона смениха го , и КЗП ходиха в магазина да се разправят заради мен. Но все пак писменно ми отговориха това което обясних в предния пост. Така, че споделям личен опит за хората който не са се сблъсквали с суровата реалност в нашата страхотна държава. !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
Колеги бих желал да ви споделя как бях възмутен от представителите на шкода във Варна .Миналия ден си взех от банката 2 я ключ за моята Шкода ОК тур и естествено веднага го пробвах да видя дали работи.Установих, че централното не работи с него и колата пали с него и гасне веднага и светва лампа на таблото ( икона за кола и ключ) Логично се сетих, че вероятно ключа трябва да се обучи да го приема колата . Логично на случилото се отивам в шкода и те казват няма проблем чакай тук гега ще я оправим 34 лева е обучаването което по принцип не би трябвало да плащам ама айде от мен да мине минала е гаранцията и карай да върви. Да но !!!! След 20 мин. идва механика и ми заявява че ключа е повреден ( платката ) и трябва да си поръчам нов . ЛЕЕЕЕЕ подивях ключа никога не е ползван . Направо се побърках и ми вика 140 нов можем да ти поръчаме . Отидох при един пич авто ключар тук в Варна до стадион Спартак се намира за 3 минути отключи ключа и го обучи за 30 лв. Така че приятели преди да ви кажат нещо в оторизирания сервиз на шкода първо потърсете и 2 мнение от другаде.

Неграмотници са тези големи !!!!

 

Че винаги нещо може да се повреди е ясно.

Че никой не Ви е отказъл ремонта и това е ясно.

Че като не е свършена работа не са взети пари - да стане ясно.

Функциите на стандартния тестер се различават от тези които ползват ключари и тунинги, и това да уточним.

Че Ви е казано къде и кой /като алтернатива/, и пак недоволни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не съм чел вашите мнения,просто пиша от свой опит.Не винаги оторизираните сервизи са кадърници.Мой приятел си купи Пежо 308 дизел.За три години си купи три пежа, защото шкода били незнам какви си и що си.Та тропаше му нещо в скоростната к-я.Отиде в С.Ф.А. и те му казали,че е прецакана кутията и е въпрос на време и ще я хвърли.Нова била 6000лв.в същото време негов приятел имал сервиз и му казал да я види. Оказало се някакъв разхлабен болт.И всичко е ок.Та,не в такива оторизирани,а в препоръчани сервизи ходете.Не на празно го имаме Белия списък.Лошо,че се стига до там ама е неизбежно.Бъдете живи и здрави. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За КЗП си прав, тя е САМО за потребители (разбирай физ.лица).

По темата:

Става ли въпрос за РЕМОНТ, СПЕЦИАЛИЗИРАНИТЕ винаги са по-предпочитан вариант от ОТОРИЗИРАНИТЕ. Имат повече хардуер, софтуер, ДРЕБНИ РЕЗЕРВНИ ЧАСТИ.

ОТОРИЗИРАНИЯТ ти е предложил цял ключ (това може), а СПЕЦИАЛИЗИРАНИЯТ ти е сменил вероятно само чипа.

Същото се отнася и за климатици, автоматици и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз моя втория ключ го обучих така, ако не се лъжа(беше преди 2 години):

VW/AUDI/SEAT/SKODA

Remote Control Programming (1997 ON)

Procedure

1. Switch Ignition ON and leave the key in the ignition.

2. Mechanically lock the vehicle using the Drivers door using a second

key.

3. Using the remote control press the Unlock button once, and the horn

will sound once.

4. Wait 6 seconds and press the unlock button once to activate the coding

procedure. The remote control will now be programmed.

NOTE : When performing programming on additional remotes the procedure

is the same, except you press the unlock button 2, 3 or 4 times for the

different remote.

For example : If programming 2 remotes press the unlock button twice with

a 1 second interval between each press, repeat for 3 and 4 remotes.

5. Switch Ignition OFF.

6. Remove key from ignition and check for operation.

7. The coding procedure can be repeated up to 4 times for additional remotes.

8. The ignition must be switched OFF between programming each remote

control.

 

Стана много бързо. Сега на няколко месеца вадя втория ключ и ходя при колата да я отключа, заключа ,че да не се забравят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.