Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

въпрос за "добавки" с цел по евтино дизелово гориво ?


chif

Recommended Posts

здравеите бих искал да се допитам до колеги който добавят преработено олио или трансформаторно малсло към нафтата , и по точно в какви пропорции го правят ако има такива , приятел с фелиция кара на 1 към едно нафта и преработено олио от ресторанти и казва че няма проблем нито зимата нито лятото , като гледам и в гоогала това е доста коментирана тема , така че ще съм благодарен ако някой колега има такава "порочна практика" :o:o:o да я сподели благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите бих искал да се допитам до колеги който добавят преработено олио или трансформаторно малсло към нафтата , и по точно в какви пропорции го правят ако има такива , приятел с фелиция кара на 1 към едно нафта и преработено олио от ресторанти и казва че няма проблем нито зимата нито лятото , като гледам и в гоогала това е доста коментирана тема , така че ще съм благодарен ако някой колега има такава "порочна практика" :o:o:o да я сподели благодаря предварително

 

50/50 отработено двигателно масло и нафта. Никакви ядове,стига да няма боклуци в маслото.

Колата е на съсед- форд мондео 1.8 атмосферен дизел, но ми е писнало да мешам в туби масло и нафта smile091

Аз инак съм антифен на дизеловия двигател.

Лятото сме пробвали и само с масло.Единственият недостатък е, че малко по-трудно пали и повечко пуши.

Така че събирай отработено масло и карай смело! Ще сменяваш по-често горивен филтър,но войната иска жертви. smile092 Това им е хубавото на старите дизели,че може да сипваш всякаква пумия без да има последствия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

реално погледнато за един месец минах на комбинация нафта и старо олио 1200км като пропорцията е 2:1 за нафтата и няма никакви ядове , колата не спи в гараж и температурата удари и минус 25 и колата пак си палеше без ядове , относно разхода абсолютно същия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

До температура -8 моята Фелиция 1.9d пали и работи със смес от 5 към 1 преработено масло и бензин. Бензина в случая държи маслото с необходимата гъстота. Проведох "научен" експеримент като смесих масло и нафта, масло и бензин, масло, бензин и нафта в различни пропорций след два дни престой в камерата за замръзяване (около -17) установих: маслото и бензина в съотношение 5 към 1 СА с необходимата гъстота, за да преминат от резервоара до ГНП - то при тази температура. Маслото от смесите само с нафта и нафта и бензин СЕ утаява на дъното т.е е не приемлив вариант. Олио сипвам колкото имам след като го оставя да се утай и срежа бутилката над утаиките (ама е много трудно да се докопая до олио) на олио работи супер. В студовете карах другата си кола и за това не знам при -20 как пали, но мисля, че не е проблем един месец годишно да се движите на нафта. Промените, които съм направил по колата са: смяна на ГНП Лукас (много готина помпа) с такава Бош причина - Лукас-а скъса задвижващият си вал - не му понесе маслото. Подгревните свещи съм ги извел на бутон - причина Монтана е малък град и през почти цялото време свещите работят, а това не ме кефи. Колеги от Off road форума пишат, че в маслото не трябва да има масло от ск. кутий и диференцяли, защото то съдържа смоли и това влияе зле на горивната уредба т.е масло само от сигурен източник. Това са наблюдения от близо една година и над 10000 хил. км. Има хитрини за филтриране на маслото, така че горивният филтър да издържи по - дълго. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги обаче това с мешането гориво става само при атмосферниите дизели нали... аз съм с 1.9ДЦИ лагуна и не мисля че ще се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

КОлеги ами дали този етилов спирт няма да преебе гумени уплътнения или маркучите,дори и смесен с бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а какво ви е мнението за етилов спирт и бензин(1.3 форман) Бензин2:1етолов спирт.

По-добре го добави в материала за ракия, отколкото в бензина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя грешка колеги алкохолът е -изопропилов алкохол!!!!!

Дали ев вреден за гумените материали в двигателя!!!! и дали ще може да върви кола с 1:1 бенз и този алкохол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.