Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

заден мост на Фелиция


jzt78

Recommended Posts

Здравейте колеги,наскоро се сдобих с Фелиция комби 1.3 моно та имам няколко въпроса.

 

1.гори явно масло щото ауспуха е мазен а и в купето от време на време намирисва

2.как мога да е повдигна малко от зад щото е легнала а като гледам други те са наперени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото ако го гори ще пуши син дим и ще намалява нивото, пробваш първо със смяна на гумички на клапаните и обикновено има ефект.

За повдигането трябва или нови пружини или гумени подложки за старите. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото ако го гори ще пуши син дим и ще намалява нивото, пробваш първо със смяна на гумички на клапаните и обикновено има ефект.

За повдигането трябва или нови пружини или гумени подложки за старите. s_flag

 

Колко струва горе долу тази операция със смяна на гумичките.А тези подложки продават ли се и ли трябва да си ги изобретя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хечбек пружини от комби вършат работа , ама за комби може би пружини от пикап , но возията става като на каруца , но не съм сигурен дали окачването е еднакво smile049

Провери шоковите тампони да не са се смачкали и конусните да не са износени и ще се повдигне малко и след туй мисли за подложки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подложки се продават, а сега има и такива дето се пъхат отстрани във витките на пружината и става по-лесно. Попитай по магазините и ще ти ги покажат.

 

Самите гумички за клапаните не са скъпи- под 20лв. за труд всеки иска различно и не мога да кажа. Ако си от София мога да те насоча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Искаш да кажеш да използваш пружините от макферсон за голф 2 и да ги сложиш

отзад на фелицията правилно ли съм те разбрал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...1.гори явно масло щото ауспуха е мазен а и в купето от време на време намирисва...

:smt034

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=6&t=26512&start=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

karim,пружините не са взаимозаменяеми,както и амортисьорите

Като цяло може да замениш макферсон на фелиция с такъв от голф-2.(разбирай амортисьор и пружина комплект)

Пружина от голф не става на амортисьор на фелиция,както и обратното.

Фелиция -пикап е с друго окачване отзад (там може да се смени само пружината)!

 

На Фаворита,който карах бях сложил гоУфови. Разликата в клиренса е 3-5 см

Бях доволен от визията на колата,возията и устойчивоста така че препоръчвам!

 

Фаворит и фелиция са едни и същи "кочини" принципно smile049

( би трябвало да може и там да се пъхнат гоУфовите макферсони) Гарантирам 99% s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На времето слагах от голф 2 на такситата ми,но въпреки метана много се вдигаха.Втулки най добре-2см,2.5см. втулка е достатъчна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

karim,пружините не са взаимозаменяеми,както и амортисьорите

Като цяло може да замениш макферсон на фелиция с такъв от голф-2.(разбирай амортисьор и пружина комплект)

Пружина от голф не става на амортисьор на фелиция,както и обратното.

Фелиция -пикап е с друго окачване отзад (там може да се смени само пружината)!

 

На Фаворита,който карах бях сложил гоУфови. Разликата в клиренса е 3-5 см

Бях доволен от визията на колата,возията и устойчивоста така че препоръчвам!

 

Фаворит и фелиция са едни и същи "кочини" принципно smile049

( би трябвало да може и там да се пъхнат гоУфовите макферсони) Гарантирам 99% s_flag

Мерси за пояснението понеже темата беше за задния мост

и по написаното в по-горния пост останах с впечатлението че

си използвал пружините от макферсона и си ги сложил отзад. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги някой ще препоръча ли качествен сервиз в Пловдив

Препоръчвам ти Иван Мадин. Сервизчето му е един гараж в двор на кооперация. Мн. добър майстор. Шкодаджия.

Намира се на бул. "6ти септември" преди спортното училище от лява страна, като идваш от прелеза.

Точно след кръстовището на паркинга на стадиона, където в момента се намира "Четвъртък пазара".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,

абе каква е таз щанга на задния мост!!?!?!?!? Закачена е на два болта 17,без каквито и да е тампони,с леко прикривени краища,диаметър ф16 или ф18 нещо такова ,намира се над въжетата за ръчната след разделянето им ....става дума за Фелиция хеджбек 2000г

Нещо не и виждам приложението,а при мен се е разхлабил единия болт и е ръждясъл така и сега си притраква противно smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.