Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Здравейте на всички!


Valentin London

Recommended Posts

Здравейте! Отдавна следя форума и научавам много полезни неща, но едва днес се регистрирах. От скоро , след доста време спестяване се сдобих с така желаната Octavia RS. Аз живея в УК и смятам да остана още няколко години, за това се реших да я купя тук , макар да знам, че в БГ няма да я карам, но желанието беше голямо и не ми се чакаше. :)

Тъй като съм съвсем зелен както в притежаването на Шкода, така и във форума , се надявам да не ви досаждам с многото въпроси, които навярно ще имам :)

Искам само да кажа, че досега имах Пежо 406, но Шкодата е светлинни години напред :)

 

Успех и безаварийно на всички форумци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл!!! Много радост и приятни емоции да имаш със колата и винаги с кеф и широка усмивка да се наместваш зад волана.

 

Искрено се надявам да не се докараш

някой ден. :mrgreen:

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл и от мен! smile027

 

Ице, страшна реклама, не бях я гледал! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, то и аз не я бях гледал, :mrgreen: Ирина ми я изпрати преди време, обърнах си пощата наопаки докато я открия, че е много подходяща за собственици на Октавия RS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)))) ами мога и да я докарам, то такава краста е тая кола :) Само дето тук е малко сложно с големите скорости, че камери навсякъде-ама все в издънка ще съм, то тва ясно smile027
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега. Много безаварийни километри и незабравими мигове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички! Наистина е голям кеф тая кола, имам вече един приятел сърдит :) след подигравките му, че шкода правели само старчески автомобили, сега е доста притеснен и пише обява да продава неговото БМВ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички! Наистина е голям кеф тая кола, имам вече един приятел сърдит :) след подигравките му, че шкода правели само старчески автомобили, сега е доста притеснен и пише обява да продава неговото БМВ :)

 

:? Предполагам, че това с БМВ-то е майтап! Шкода е хубава кола / и най-вече много здрава, особено Октавия 1 / и действително е голям кеф да знаеш,че караш здрав и надежден автомобил, но за сравнение с БМВ и дума не може да става. БМВ е просто друга бира, дето има една приказка. Да, някои модели създават известни главоболия за собствениците си, но кефа от карането е несравним. Дори в сравнение с Бенц и Ауди. Задно предаване, изцяло мислена и направена за водача, тежък волан, за да усещаш пътя, брутална визия. И уникални мотори. Особено турбо дизеловите. 535Д с двете турбини и 286 к.с. е кола, която няма аналог в класа си. Или 3-та с този мотор. Поне за мен са номер 1 марка. Коли само за каране и доставяне на удоволствие.

 

Много безаварийни с Шкодата! http://briskoda.net/ е най-популярния форум на Шкода. Можеш много да научиш за Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина БМВ са хубави, но за тези, които могат да си го позволят, а аз не мога. В този клас се борим с БМВ -та тройки и да ти кажа честно, не знам какво удоволствие е, ама най-обичат да ми гледат стоповете ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега и добре дошъл!

 

Избрал си страхотен автомобил, поздравления и само безаварийни и без фотоси километри по дъждовните земи!

 

Форумът е за това, да си помагаме. Няма да се притесняваш с въпросите които (евентуално) могат да изникнат!

 

Поздрави!

 

П.С: Аз ли не прочетох или не си споменал дали е петрол (UK) или дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петрол е, исках дизел, но тази ми падна на хубава цена и нямаше как :)

 

 

Значи си направил по-добрият избор.....взел си по-бързата :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина БМВ са хубави, но за тези, които могат да си го позволят, а аз не мога. В този клас се борим с БМВ -та тройки и да ти кажа честно, не знам какво удоволствие е, ама най-обичат да ми гледат стоповете ;)

 

Това за стоповете е хубав виц, признавам! ;) Виж, Шкода са хубави коли и при съотношение качество/цена са много добър избор. Но сравнение с БМВ е меко казано смешно. 328, 330 и 335 бензин в тройките ще направят смешна всяка бензинова кола на VW Group в този клас. А да не говорим за прецизност на управление / за мен поне БМВ нямат никаква конкуренция в това отношение / и стоене на колата на пътя при висока скорост. Да, може да сме във форума на Шкода, ама айде да не се изкарваме по-големи католици от папата или да наричаме черното бяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте да не изпадаме в спорове. Безсмислено е.

 

Не превъзнасяй толкова много БМВ като управление. Че са добри, добри са, ама пък не са на светлинни години от другите.

Golf VI R DSG за 65-70хилки ще изостане (я изостане, я не: 5.6 срещу 5.5)с много малко само от 335I (306к.с) и при фактор задкормилно у-во вече става .... А за управление също не го подценявай (понеже каза VW Group)

 

П.С: Аз (сигурно повече от теб) съм фен на БМВ 330Д и 335Д (5ците поне на мен все още са ми големи на този етап).

 

Всеки си има симпатии, всеки си има виждания. За едни- това са да изръсиш 100так за БМВ, за други 50так за Шкода (а с още 5-10, даже са и много) да постигне характеристики близки до гоУемите.

 

Да не забравяме все пак, че качеството е от едната страна, а фактор цена и поддръжка от другата. А като теглиш чертата- има си разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина БМВ са хубави, но за тези, които могат да си го позволят, а аз не мога. В този клас се борим с БМВ -та тройки и да ти кажа честно, не знам какво удоволствие е, ама най-обичат да ми гледат стоповете ;)

 

Това за стоповете е хубав виц, признавам! ;) Виж, Шкода са хубави коли и при съотношение качество/цена са много добър избор. Но сравнение с БМВ е меко казано смешно. 328, 330 и 335 бензин в тройките ще направят смешна всяка бензинова кола на VW Group в този клас. А да не говорим за прецизност на управление / за мен поне БМВ нямат никаква конкуренция в това отношение / и стоене на колата на пътя при висока скорост. Да, може да сме във форума на Шкода, ама айде да не се изкарваме по-големи католици от папата или да наричаме черното бяло.

 

Честито колега за придобивката! Много да те радва и да нямаш проблеми с това прекрасно возило!

 

@ascherney - Хахахахаха! Няма такъв смях, колега! 2.8, 3.0, 3.5 ли изкара да сравняваш с 1.8 и 2.0? Разбрахме, че перката е най-най в твоите очи - няма нужда да посещаваме BMW форума. Като цяло и аз щях да съм на това мнение, ако не бях изпитал на гърба си проблемите им при новите коли с HPFP и то на магистрала с 4 ленти... Това и с МВ ми се е случвало, но там е друга бира - хахаха! Няколко нови баварчета на приятели също не ги подмина прочутия проблем. Само да спомена, Шкодата за 240К не ме е оставяла никога до сега! Относно визията им, мнението ми е лично, но добре, че смениха шефа на дизайнерското студио, че станаха по-красиви иначе си бяха пилен смях предишните модели. Сега поне дизайна наистина ми харесва и не мога да не си го призная.

Разбира се, че дори във форума на Шкода знаем, че марката не е най-прекрасния автомобил, но пък лично аз не мисля, че BMW е мноооооого повече, че обръщаш внимание да не ги сравняваме с МВ и Ауди дори smile091

И понеже има тест драйв на Х-драйв - покарай /сигурно си го правил или дори имаш такова чудо в гаража/, но иди и погледни куатрото на Ауди или пък някое Субару smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека се придържаме към темата за красавицата на колегата! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също да не забравяме каква Шкода взимаш за 40-50к лева нова и какво BMW ново - за тези пари сигурно 1ва серия и 316 само :)

Иначе не отричам и аз достойнствата на баварците.

 

Иначе чесито на колегата с RS-ката и да си я кара дълго и със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега за придобивката! Много да те радва и да нямаш проблеми с това прекрасно возило!

 

@ascherney - Хахахахаха! Няма такъв смях, колега! 2.8, 3.0, 3.5 ли изкара да сравняваш с 1.8 и 2.0? Разбрахме, че перката е най-най в твоите очи - няма нужда да посещаваме BMW форума. Като цяло и аз щях да съм на това мнение, ако не бях изпитал на гърба си проблемите им при новите коли с HPFP и то на магистрала с 4 ленти... Това и с МВ ми се е случвало, но там е друга бира - хахаха! Няколко нови баварчета на приятели също не ги подмина прочутия проблем. Само да спомена, Шкодата за 240К не ме е оставяла никога до сега! Относно визията им, мнението ми е лично, но добре, че смениха шефа на дизайнерското студио, че станаха по-красиви иначе си бяха пилен смях предишните модели. Сега поне дизайна наистина ми харесва и не мога да не си го призная.

Разбира се, че дори във форума на Шкода знаем, че марката не е най-прекрасния автомобил, но пък лично аз не мисля, че BMW е мноооооого повече, че обръщаш внимание да не ги сравняваме с МВ и Ауди дори smile091

И понеже има тест драйв на Х-драйв - покарай /сигурно си го правил или дори имаш такова чудо в гаража/, но иди и погледни куатрото на Ауди или пък някое Субару smile012

 

Съжалявам за офтопика, но няма начин! Не, нямам БМВ в гаража, но съм имал както перка, така и мерник. Някъде бях писал / в този форум / как съм се сдобил с една Шкода Октавия на незнайно какви километри и в доста окаян вид, карана от някой издухал италианец. Тогава - преди доста години - просто ми трябваше някаква кола / каквато и да е / за няколко месеца, докато си купя подобаваща / каквото и да означава това /. Взех я временно и тя просто не мръдна няколко стотин хиляди километра - без ремонти, само обслужване и консумативи. И някак си по инерция свикнах с нея, а и през последните години се промених и реших да харча за пътувания по света / моя фикс идея /, отколкото да ги набия в ламарини. И затова не си купувам нова. Това, обаче, не значи, че вече съм забравил коя кола каква е и кое е топ марка, а кое е масов автомобил. Относно проблемите в автомобилите на различни марки - в тоя форум имаше една тема за един автомобил с така прекрасния двигател 2.0 ТДИ с пиезо кристални дюзи на Сименс, така, че проблеми има при всички марки и при всички нови автомобили. Така, че няма нужда да заставаш на амбразурата и да защитаваш марката / всички в тоя форум я харесваме /, като ми обясняваш за твоите приятели с проблемни БМВ-та. Ами, да - проблемно ще е 535Д с двете турбини, дето е карано от келеш в Западна Европа постоянно на кикдаун и оборотите в червено и не - няма да проблемна моята Октавия с елементарен двигател 90 к.с. и обикновена турбина без променлива геометрия, дето можеш да я караш и с олио. Просто, колкото по-сложна е една кола, толкова по-вероятно е да е проблемна. Относно сравнението на БМВ с другите две големи марки - въпрос на вкус, както се казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не е необходимо да изпадаме в такива спорове, все пак всеки може да харесва каквото си иска. И аз харесвам Ферари ф430, но не мога да си го позволя. Аз си знам колко време съм събирал пари за тази и сега си ми харесва. Е , и аз искам някой ден да си купя чисто нов автомобил, но живот и здраве и това може да стане. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допълнение на горния пост бих казал, че тая тема и спора за марките трябва да приключи с пожелания към колегата автомобила много да го радва и след време да го смени с по-хубав. Истината е, че всеки от нас, колкото и да харесва Шкода, ако има едни свободни 100к за кола, просто ще подмине Еуратек и ще седне в нещо друго.Това е истината - става въпрос за пари. И няма какво да се залъгваме. А иначе не отричам, че и при топ марките има автомобили от конкретен модел, произведени през определени години, от които може да ти настръхне косата. Мисля, че в точно в този форум бях писал за една S класа, която известно време ползвахме с брат ми / 1999г. / и която е такъв ташак, че просто няма накъде повече. От София до Пловдив не можеш да тръгнеш без да се преебе нещо по пътя. В по-проблемна кола от тая не съм се качвал - car too low, visit workshop, проблем с компресора на Airmatic, рейка, дюзи, парктроник, проблеми с електроника, автомат. Общо взето, пълен shit!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=D> Честито колега!!! Добре дошъл в сектата s_flag Страхотна красавица си си намерил! Мноооого радост и КЕФ да ти носи, а ти само бензин да сипваш!!! smile035

 

п.п.: Дай повече снимки, да й се порадваме и ние де... smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.