Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вече съм част от голямото семейство.


KIKO76

Recommended Posts

От скоро съм собственик на Шкода Октавия 1 1,9 TDI комби AGR мотор родена 1999г. Много ми хареса колата а и след като съм прочел доста в този форум ласкавите изказвания за тези автомобили реших и аз да се докосна до тях.

Като всеки стар автомобил и тя си има своите забележки с които ще се опитам да се справя след внимателно четене на вече разискваните теми.За някой от тях вече съм чел но остават два които са странни сами по себе си.Ако някой може да ми даде съвет ще бъда много благодарен.

1.Десният халоген не свети макар че крушката е здрава. По книга ми дава че има един предпазител отговарящ за всички халогени.Проверих всички предпазители в бошуниерата и са здрави.Сега на къде?

2. Няма напрежение на запалката.Отново видимо всичко е наред с предпазителя но уви.При включване на габарит лампата светва и така разбрах че има постоянен плюс и се появява минус.Съвети.

Благодаря предварително на отзовалите се колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл,Колега!Със здраве да си я караш-другото се оправя.По първият въпрос-електричар.По вторият въпрос-виж копчето на шофьорската врата за защита от деца.От там при мен се спират задните стъкла и запалката.Късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл,Колега!Със здраве да си я караш-другото се оправя.По първият въпрос-електричар.По вторият въпрос-виж копчето на шофьорската врата за защита от деца.От там при мен се спират задните стъкла и запалката.Късмет!

Благодаря за пожеланиета.

Халогена го оправих,кабелчето което го захранва се беше подвадило от буксата.

Това със защитата от деца е доста интересно и ще го пробвам може и да се окажеш прав колега. Общо взето останалите проблеми са около центаралното заключване при шофьорската врата която не се индикира че е отворена и съответно след като се заключи с алармата се отключва както и неработеща машинка на вратата на багажника.

Но има един друг пронлем който ще попитам дали може някой да ми каже как се отремонтира:Едната секция на задната седалка не се сваля т.к. пласмасовата дръжка с която се отключва механизма се движи свободно.Как мога да се справя с това.

Иначе съм много доволен от всичко в тази кола за сега.Едва сега напълно разбрах за какво се пише в "За Октавия 1....." smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По вторият въпрос-виж копчето на шофьорската врата за защита от деца.От там при мен се спират задните стъкла и запалката.Късмет!

Отново благодарности колега наистина така се оказа.

Някой сблъскал ли се е с този проблем с отключващият механизим на делимата задна седалка.Най-вероятно се е счупила пластмасовата дръжка която вдига заключващият механизъм.Как се разглобява и някой правил ли го е?Не искам да отварям нова тема т.к. не открих нищо във форума, не ми се цапа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше такава тема в раздел Фабия, потърси там. Не знам дали на Фабия е като на О1. smile049

Ето тук smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и Добре дошъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл, колега, и много хубави и безаварийни мигове с Октавийката s_flag smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде и от мен честито. Много безаварийни километри, само гориво да сипваш и яки мацки да возиш ! smile159 smile159 s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.