Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 2 Няколко въпроса за тунинг


Recommended Posts

Здравейте!Четох тук няколко мнения но все пак искам да попитам.Мисля дали има смисъл да си направя чип тунинг на моята фабия 1.2ХТП 44кв. предлагат на 48кв покаване на мошноста.Още мислех да си купя спортен филтър който пише че нараства с около 5% мошноста.Мисълта ми е дали ще има ефект който да го почуствам когато настъпя педала или промяната ще е толкова малка че няма да се усети.Питал съм доста хора,някой казват че да други не.Интересува ме мненето на някой който вече си е правил чип на същият мотор да изкаже мнение как е.Благодаря на всички отзовали се! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли!

 

Може и да усетиш разлика, но ще е съвсем минимална, да кажем незначителна!

Най-много да си втълпиш в съзнанието, че има разлика понеже ще имаш очаквания след направените интервенции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм незнам.Мисля си че за слаб двигател 44кв като се направи на 48кв тоест с 4кв повече не са малко и може и да се усети а и още спортен филтър....незнам може и да се лъжа.Ясно че ако имаш 180 коня и я чипнеш на 185 едвали ще се усети разликата но при малките коне си мисля че може да има ефект...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тоя спортен филтър! Колегата Blackpearl даже го махна неговия. Що си мислят всички, че ще има разлика само от него не мога да разбера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тоя спортен филтър! Колегата Blackpearl даже го махна неговия. Що си мислят всички, че ще има разлика само от него не мога да разбера.

 

Ами не е само от него.В комбинация с чип тунинга.И защо си мислиш че няма ефект само от него?Може да е малък но има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тоя спортен филтър! Колегата Blackpearl даже го махна неговия. Що си мислят всички, че ще има разлика само от него не мога да разбера.

 

Точно на атмосферка се усеща макар и минимална разлика, щото там проблема е точно недостига на въздух.

 

Ама на тая кола дето иде реч, чип-тунинга ще даде точно толкова усещане за мощност, колкото ако сипеш 100 октанов бензин :) Не се ебавай с колата няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тоя спортен филтър! Колегата Blackpearl даже го махна неговия. Що си мислят всички, че ще има разлика само от него не мога да разбера.

 

Точно на атмосферка се усеща макар и минимална разлика, щото там проблема е точно недостига на въздух.

 

Ама на тая кола дето иде реч, чип-тунинга ще даде точно толкова усещане за мощност, колкото ако сипеш 100 октанов бензин :) Не се ебавай с колата няма смисъл.

 

smile168 Слагал съм 100 октана на старата си мазда и мога с ръка на сърце да заявя че нямаше и грам разлика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile048 Е аз вместо да сменям двигателя ще си купя друга шкодичка по-яка smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile048 Е аз вместо да сменям двигателя ще си купя друга шкодичка по-яка smile117

 

То това май е най- пиемливия вариант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, щом си се надъхал и мислиш, че ще има ефект, пробвай!

 

Вземи един спортен филтър и го бухни да видим резултат ще има ли. После, ако си удовлетворен и боцни чипче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, щом си се надъхал и мислиш, че ще има ефект, пробвай!

 

Вземи един спортен филтър и го бухни да видим резултат ще има ли. После, ако си удовлетворен и боцни чипче.

 

Ами гледах сега на нета но К§Н струва окло 180 лева.Няма да дам толкова пара за една хартия.Може да потърся по-евтин вариянт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, проверката е лесна!

 

Просто махни филтъра и пробвай. От няколко минути каране нищо няма да и стане, даже и в тая кочина София, пък в Сливен си е направо чисто. Па ако ти се стори, че върви по - добре купувай спортен.

 

Но истината е, че тая кола просто няма смисъл да я мъчиш. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но истината е, че тая кола просто няма смисъл да я мъчиш. Това е.

 

Много на място казано. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.