Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Документи за кола?


bocko

Recommended Posts

Може ли някой да ми обясни ако реша да купувам кола какви документи трябва да ми покажат и какви трябва да има колата ,че да не ме преметнат нещо. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми обясни ако реша да купувам кола какви документи трябва да ми покажат и какви трябва да има колата ,че да не ме преметнат нещо. s_flag

Колега, каква кола си избрал за купуване? Нов внос или кола регистрирана в БГ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е шкода рапид с двигател от ауди но това ме притеснява дали двигателя е узаконен и дали е регистрирана с този двигател.Собственика каза ,че пази и стария двигател.

Та каква ще е процедурата ако реша да я купя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даваш парите на бат Вико и си ти. Каква може да е?

 

Гогата ти е пуснал линк на който перфектно е упоменато какво ти трябва.

За регистрация пред КАТ ли имаш предвид.

За там ще измислите вариант с Вико, ако двигателя е проблем.

Или махаш двигателя и слагаш оригиналДЪто, минаваш КАТ и после пак слагаш Ауди-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се срещнах със собственика само , че абсолютно нищо не ми е ясно как ще стане.Оригиналния двигател го няма само с двигателя на ауди е убеснява ми той някакви документи за покупко-продажба само се правили с неговите номера и на негово име си остава колата.Нямало да се зачислява към данъчното.Как ще се минава пред кат ,пред нотариус ако ме спрат какво правя нищо не ми е ясно.

Някой ако може да ми обясни като за малоумен как ще стане номера ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави се пълномощно, и в талона той си остава собственик. Ама от такива коли дето не се зачисляват в данъчното бягай далеч според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип с пълномощно става.

Предполагам че трябва да е заверено нтариално.

Това означава, колега, че колата ще си я караш с номерата и документите с които е в момента. Няма да си я регистрираш по местоживеене, няма да сменяш номера и т.н. Ти караш с документите на стария собственик и пълномощното.

От тук нататък тая кола можеш да я продадеш само пак пълномощно. Не е ясно дали можеш да я бракуваш и т.н.

Също да знаеш че с тоя мотор може да имаш проблеми с новите технически прегледи (ако имаш човек проблема отпада). Може да те спре полицай и да поиска да види мотора (чувал съм за такива случаи, но никога не ми се е случвало подобно нещо).

За да се регистрира кола с друг мотор ти трябват документи за произход на мотора и технотест.

Имай предвид че по нашите пътища се карат много коли само с пълномощно и то от много години. Не е фатално това, просто си оставате повече или по малко свързани със стария собственик (например той ти плаща данъците, праща ти квитанцията, а ти му превеждаш парите)

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то аз ако я взема няма да я карам с ауди мотора ми ще сложа като оригиналния.Така ,че и да видят мотора като видят от шкода едва ли на улицата ще тръгнат да сверяват номера.А тя май не е зачислена към данъчното там как стоят нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама от такива коли дето не се зачисляват в данъчното бягай далеч според мен.

 

И аз съм на същото мнение. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то аз ако я взема няма да я карам с ауди мотора ми ще сложа като оригиналния.Така ,че и да видят мотора като видят от шкода едва ли на улицата ще тръгнат да сверяват номера.А тя май не е зачислена към данъчното там как стоят нещата?

 

Как така не е зачислена??? Т.е. стария собственик когато я е купил не я е обявил в данъчна служба и никога не и е плащал данък?

Ако е така то той дължи всички изискуеми до момента данъци плюс законната лихва плюс глоба за закъснението.

За да се прехвърли нотариално такъв автомобил трябва всички данъци да бъдат платени и да се представи квитанцията пред нотариуса.

 

Разбира се ако се продава само с пълномощно това не е необходимо. Но ти как ще караш без да си плащаш данъци и и как може да се оправи това нещо не ми е ясно. Кола без квитанции за плаътени данъци не може да се прехвърля, не може да се бракува и не знам дали може да мине технически преглед по новите правила (тук нека някой знаещ да се изкаже)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За минаването на ГТП се изисква да имаш платен годишен данък (квитанцията).

 

Освен ако нямаш много твой човек(или някой безхаберник дето за някой лев минава метър-ама едва ли)- трудно ще стане по друг начин!

 

Колега Боцко, вземи се резбери с бат Вико.

1-во: Ако найстина имаш мерак да я вземеш тази кола- говори с него за вариантите.

2-ро: Допитай се до компетентен човек спрямо това което евентуално мислите като уговорка (1-2варианта) и така.

 

Сега само си чешем езиците напразно. (без да знаем всички факти и има въпросителни как стоят действително нещата!)

 

Лично мнение, без никой да се засяга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина добрите намерения за промени в реда за ГТП станат реалност и преглед не можеш да минеш. Бракуване в кат (снемане от отчет) се прави от собственика по документи. Бракуване в общината - също и то след платени данъци. Така, че си купи един двигател с фактурка или договор за покупко-продажба, купи си колата с договор при нотариус след като и се платят данъците, сложи и новото ДВГ, регистрирай си я на твое име в КАТ и Общината по месттоживеене и си я карай и си спи спокойно. Всичко друго е импровизация и "тука има - тука нема" и то за твоя сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина добрите намерения за промени в реда за ГТП станат реалност и преглед не можеш да минеш. Бракуване в кат (снемане от отчет) се прави от собственика по документи. Бракуване в общината - също и то след платени данъци. Така, че си купи един двигател с фактурка или договор за покупко-продажба, купи си колата с договор при нотариус след като и се платят данъците, сложи и новото ДВГ, регистрирай си я на твое име в КАТ и Общината по месттоживеене и си я карай и си спи спокойно. Всичко друго е импровизация и "тука има - тука нема" и то за твоя сметка.

 

Много правилно. Само не знам колко изгодно ще излезе с всичките главоблъсканици, пък и цената, на която се продава колата едва ли ще е много ниска.

 

Не знам... аз не бих я взел, ама това си е лично мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то аз ако я взема няма да я карам с ауди мотора ми ще сложа като оригиналния.Така ,че и да видят мотора като видят от шкода едва ли на улицата ще тръгнат да сверяват номера.А тя май не е зачислена към данъчното там как стоят нещата?

здравей колега, ето и едно мнение по твоя въпрос и от мен

- колата както разбра няма как да мине през нотариус официално без да са платени данъците до момента на продажбата, поне така беше при мен миналата година като продадох алфата си

твоя човек явно не е плащал никакви данъци, не е и зачислена в данъчното, едва ли той сега ще иска да я регистрира и да плати всичките натрупани данъци през годините, защото с лихвите ще е набъбнала сметката, а и го чака и глоба най вероятно. В случай че се реши да я регистрира и да плати данъците то те са за негова сметка.

Ако толкова много искаш да я вземеш тази кола и няма да се сменят номерата /ако колата е от същия окръг/, то тогава колата не ходи в КАТ за преглед, а само по документи. Сменяш документите на твое име, на малкия талон номер на двигателя не е записан, а само на големия талон. И накрая ако си решил да сложиш оригинален шкодов мотор, то намираш такъв с фактура, монтираш го и отиваш в КАТ за преглед, смяна на двигателя и пак смяна на талона.

Станаха много АКО АКО, така че везната клони към отказ от колкото към покупка, а и написаното от колегите дотук сигурно ти е показало какво мислят останалите.

Огледай се за друга Шкода с редовни документи и няма да имаш тези главоболия.

Успех с решението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги отказах се вече колкото и да искам рапид явно няма да е този ](*,) s_flag

Сега ще търся 130ка явно друг рапид няма да излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cars.bg/u423337

 

Виж тази. Снощи говорих с човека, каза че колата е с 4 нови зимни и 4 нови летни гуми, всичко и е платено, има и газова уредба, нов акумулатор BOSCH. Цената е добра, ако не се окаже някой гнилоч. Каза, че до седмица ще качи снимки. Ако имаш парите направо натискай! s_flag

 

П.С. Току що говорих пак с човека. Колата е кърпена и пребоядисана в оригиналния бежов цвят преди 2 години, била цитирам "просто отлична". Аз май много се надъхах за тази кола :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз я видях само , че като няма снимки дано качи чакам сега да взема книжка след 1 2 седмици и се мятам до София за шкода s_flag s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз я видях само , че като няма снимки дано качи чакам сега да взема книжка след 1 2 седмици и се мятам до София за шкода s_flag s_flag

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано колегата не се разсърди, че пиша в темата му, но имам един бърз въпрос пак свързан с покупка на автомобил - ако се купува кола от друг град, а не където съм регистриран по местожителство, каква е процедурата? Отива се в КАТ за транзитни номера ли, как стои въпросът с ГО, винетка и т.н.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е регистрирана си я караш нормално и си сменяваш номерата с такива от твоя град. Ако е нов внос от къща питай ги дали имат транзитни номера, в транзитните номера има гражданска, трябва ти винетка. Трети вариант е ако е без номера да я закараш с пътна помощ или колесар до където ти трябва за регистрация. Може и да си извадиш транзитни номера за 1мес. от кат, но не знам колко струват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, забравих да спомена, не е регистрирана, поне една от тези, които ме интересуват и се намира във Варна, затова идеята с колесар не ми допада :D Мерси за отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До кат в съответния град.

С договор за покупка или фактура, гражданска, транзитни номера, миналата

година бяха около 40 лева, винетка и пълниш резервоара.

Като я регистрираш по местоживеене, отиваш при застрахователя да ти направят анекс с новите постоянни номера.

ииииииииииииии ...... smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Да изтупам темата!

 

КОЛЕГИ, ще съм благодарен ако помогнете!

 

Ако купя кола БЕЗ МОТОР И КУТИЯ И БЕЗ НОМЕРА- какво следва???

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.