Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Малките тасове на железните джанти...


Recommended Posts

Привет колеги.

 

На Румстър и Фабиа съм виждал едни малки тасове, които скриват само частта около болтовете.

 

Някой би ли споделил как се закрепват и дали има такива за 15" джанти 5х112мм.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нe съм виждал такова нещо, освен на първите Фабии Джуниър.

 

60424736_2.jpg

Най-добре питай в ЕТ. Надали закрепването има нещо общо с междуболтовото разстояние. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези капачки са много по-добри от пластмасовите тасове. За съжаление джантата на Джуниър е 13", въпреки че е със същата форма като железните 14" и 15". Тоест не е ясно дали ще пасне, а и джантите трябва да се боядисват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Железните ми зимни джанти са си сребристи по принцип и в този цвят стоят много по-добре от черни такива. Но ме дразни, че главите на болтовете стърчат и искам да ги захлупя някак.

 

Цял тас не ми харесва, затова се сетих за тези малките... чудя се дали закрепването не е като на алуминиевите тасове на колегата stefan l (вижте тук)

 

Няма как да е към някакви издатини на джантата, защото такива няма. По-логично е да има основа, която се държи от болтовете и към нея да се закрепва горната част.

 

Все си мисля, че съм виждал такива тасчета и на по-големи железни джанти - на някой лекотоварен VW например.

 

Ееееех колко бяха готини малките тасчета на задномоторните шкоди преди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен много ми харесват, но мисля че няма как да паснат защото малкото тасче май се втъква в този вътрешния борд на джантата на фабия джуниър която е 13ка, а при другите фабии си е 14ка и е по-разлята самата желязна джанта, ням го това вътрешно бордче. Ако намериш начин или някой колега с джуниър да каже как е закрепването. На снимките се виждат че са различни двете джанти 13-14 по дизайн. Боядисването най-лесно един спрей Hammerlite и ще стане като заводско :)

post-2586-138453358518_thumb.jpg

post-2586-138453358526_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес рових из нета и май Caddy има такива. Транспортер също има, но при него най-малките джанти са 16". Видях днес и един мерцедес на DHL, който беше с такива, но и там джантите бяха по-големи. Стигам до извода, че почти всички баничарки и лекотоварни май имат подобни тасчета. Ще се разходя тези дни до Порше да питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вчера ходих до Порше - има два модела даже... в ЕТКА-та имам предвид :D

 

Налични нямаха, за да ги видя. Нямаше нито едно Caddy - и в сервиза и по паркинга.

 

Така и не се разбра как се монтират. Само се разбра, че бройката е 24 лв. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile048 На нови тасове все са им височки цените, така е :lol:

В мобилето има фабия джуниър на части ама тя е с тези големите тасове.

Миналата седмица видях едно такси класик с такива пак беше с 13ки и сиви джанти, според мен няма да паснат точно на 14ка и ще има просвет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Малко да опресня темата Кала,

от вчера съм такива тасове, захващнето е с три квадратчета с телена пружина на гърба на таса-те са разположени симетрично на болтовете и влизат в тях. Много ми харесва как стоят сребристи на черна джанта. Довечера ще кача и снимки, пък ако ми омръзнат мога и да ги продам времето ще покаже. Това че се водят за 13ки не е никакъв проблем, щракват плътно към нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ако питаш си е спешъл едишън за 5 болтово захващане не е фелициево , щот те са с четири квадратчета за болтове ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако и джантата беше сребриста щеше да стои по-добре според мен. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако и джантата беше сребриста щеше да стои по-добре според мен. smile049

Според мен щеше да е по-добре с черни капачета!Нещо не съм фен на сивите стоманени джанти - много евтини ми изглеждат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тасчетата са си за 5 болтово захващане, оригинални от Фабия Джуниър са.

Според мен са интересни,за зимните джанти са добре.

По принцип от това което съм виждал при такъв тип тас- самият той е черен а джантата сива-главно при товарните.

При джуниъра и двете са сиви, но не ми се занимва да ги променям засега предпочитам да си оставя джантата както си е от завода и таса също така. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На VW Caddy са черни пластмасови и гнездата за болтовете стърчат навън. Самото тасче седи в пространството между болтовете. По-грозно е от това сивото на Фабия джуниър. Ако се пръсне това черно, ще седи доста по-добре от тасчето на Кади-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да - ако се боядиса, ще стане ОК. Аз също разгадах как се захваща - даже при Кади-то са 5 телени щипки - за всеки болт. Има обаче разлики в джантите - трябва да намеря някакво по-ново Кади в някоя автокъща и да му сваля единия тас да пробвам... но нямам време сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямам време сега за пребоядисвания- като се позатопли първо ще ги ошкуря с фина шкурка да падне гланца.

После ще олепя емблемите и с черен темепратурен спрей за скари и прочее ще напръскам, той е мат така че би трябвало да стане добре.

Освен това е и доста издръжлив на надрасквания. Тези капачета ще стоят само на зимните джанти така че време има много.

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 10 месеци по-късно...
  • 2 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.