Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Запитване относно Ксенон.


Recommended Posts

Здравейте колеги. Искам да си сложа ксенон на Шкодата но нямам идея какъв трябва да е. Колата е Шкода Фабия 1.2 от 2007 година,демек фейслифта. Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, наистина по-добре си вземи едни хубави крушки с +хх% светлина. Аз след ксенона съм с Osram Nightbraker+ и за миг не съжалявам, че го свалих. Ако все пак решиш да слагаш ксенон, наистина насочи се към Luxima.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант за вграждане на лупи, но как ще изглежда визуално ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със Луксима Премиум от тези със скритите баласти и бих казал че неса лоши но бих ти препоръчал да си вземеш на Doop , имат уникалната опция да се регулират /балоните се движат напред/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм с ксенон на рефлекторен фар и с лупи. За сравнение и дума не може да стане. На рефлекторния фар, ако се сложат правилните крушки (т.е. тези за рефлекторен фар) и се регулират правилно, заслепяването на насрещните е в рамките на допустимото, а видимоста се подобрява доста. Въпреки всичко отзивите са че с едни хубави крушки +хх процента ефекта е дори по-добър. Аз лично на Нива-та смятам да слагам +ХХ, а не ксенон (то там ксенона ще извади очите на насрещните smile049 ). А след лупата, пак фар без лупа не смятам да сложа smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

В момента карам Фабия2 жълта с черно-бели квадратчета,демек такси....

По цяла вечер пред и зад мене се движат какви ли не "слагани" ксенони и.....ами оставам без очи като карат пред мене и съответно ми пуши вратът като са зад мене.И понеже не искам да ме псуват и мене затова и се отказах от ксенона.....

 

Та въпросът ми е от къде точно се купуват тези +ХХ крушки и какви точно е най-добре да взема?А и не товарят ли допълнително електрическата инсталация?

 

Благодаря предварително за съдействието! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен OSRAM и PHILIPS предлагат подобни "имитиращи" крушки. Доколкото знам има: Blue Vision, Xenon Efect, и т.н. Включително има лилави !!!!! светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

 

Та въпросът ми е от къде точно се купуват тези +ХХ крушки и какви точно е най-добре да взема?А и не товарят ли допълнително електрическата инсталация?

 

Osram Nightbraker+ или Osram Cool Blue. И двете светят супер. И не виждам как ще товарят инсталацията. :-k Във всяка бензиностанция ще ги намериш. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ксенон, но на фарове от VRS, което е оптималното решение. Според мен си купи такива, за да стане както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

къде могат да се намерят фарове с ксенон от РС и колко горе долу струват на старо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам , дали случайно може да се намери за Фабиа 2 (преди фейс-а) фар с ксенон с лупа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам , дали случайно може да се намери за Фабиа 2 (преди фейс-а) фар с ксенон с лупа ?

Надали. Доколкото знам за Ф2 не се предлагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре а тогава това предполагам ръчно да е направено ? Поне на мен ми изглежда сякаш е с лупа.

 

http://www.google.bg/imgres?hl=en&sa=X& ... s:18,i:130

 

 

Между другото ето тук : http://tuning-club.net/slagane-na-lupi- ... i-t32.html е описан начин как да се направи ксенон с лупа в рефлекторен фар, но все пак ми се искаше да има оригинален фар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали. Доколкото знам за Ф2 не се предлагат.

Не е точно така. Комшийката ми кара Фабия 2 ФЛ и е с лупи - фабрично, питал съм я, не ги е слагала допълнително (жена е все пак). Но не е с ксенон, обикновени халогенни крушки са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е питал за фар с ксенон, аз за такъв съм писал, че не се предлага. smile049 Фарове с лупи има, но не са ксенонови. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е питал за фар с ксенон, аз за такъв съм писал, че не се предлага. smile049 Фарове с лупи има, но не са ксенонови. smile027

 

Колега прав си , грешката е моя , че наистина питам за фар с ксенон. Има ли в такъв случай , фар с лупа за Фабиа 2 преди фейс-а . Доколкото съм на ясно на такъв фар може да се сложи ксенон с лупа нали ? И ако има от къде мога да закъпя такъв (освен от Еуратек евентуално).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, но е нелегално smile049 Проблема е, че при ксенон светлината е отрязана така:

 

___/-----

 

При лупа с халогенна крушка е така:

 

......../

____/

 

Т.е. заслепяваш тия в дясно :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.