Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ:Пистов ремък


No Name

Recommended Posts

Здравейте колеги от няколко дни имам следния проблем от пистовия ремък се чува някакво скърцане като на лагер смених и обтяжната и паразитната ролка и вече не знам какво да правя. Колата е Skoda Fabia 1.2 40kW :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали самия ремък не е износен, като замине обтяжната ролка и ремъка се движи на една страна, заминава и той...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това скърцане непрекъснато ли е ?

При мене също го има но само в началото като я запаля, след около минута спира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я запалиш, отвори капака и го намокри малко с вода този ремък. Виж дали ще спре да скрибуца.

 

П.С: Нищо не пречи да пробваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти каза Esto виж шайбата на генератора. Не знам на този модел дали е с фройлайф. Ако е такава може да е заминала, но това са само предположения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди седмица минах по същата процедура! ремък, обтяжна и паразитна ролка!паразитната ролка има една дистанционна втулка, която се оказа че като поставим ролката и разстоянието между ролката и блока на мотора е почти никакво и ролката свиреше, т.е леко пожулваше в блока!!!! На момента майсторчето го забеляза и подложи още една шайба с коята да "изнесе" малко ролката наляво от блока, мн малко и всичко заспа! Това не значи че ролката не си е точно под ремъка, напротив!

 

Проверете това!

 

Колата ми е същата, като твоята. 1.2 40 kw BMD мотора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...
Здравейте колеги от няколко дни имам следния проблем от пистовия ремък се чува някакво скърцане като на лагер смених и обтяжната и паразитната ролка и вече не знам какво да правя. Колата е Skoda Fabia 1.2 40kW :-k

 

Колега, остава алтернатора, ( ролка свободен ход или лагерите вътре)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.