Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Луфт в скоростния лост !


skoda_felicia_93

Recommended Posts

колеги имам един луфт в скоростния лост играе си от както съм я купил и все да питам и все забравям ! от какво може да е чух че някякъф тампон трябва да се смени ! помогнете ако някой знае нещо ! Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, разгледай тази, тази и тази тема. Може да намериш полезна информация.

Отделно, в Раздел "Литература", във виртуалната ни библиотека има файл: Литература -> Felicia 1994 -> "Felicia 1994 - Privod skorosten lost - BG.pdf" в който нагледно е показано как се лекува луфтът с две парченца гумен маркуч ;)

Подрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ще трябва и аз да се изходя ... на Фелиция са два модела приводите - до фейслифта и след него и се лекуват по различен начин ... до фейслифта има една алуминиева кутийка , в която се скапват тампончетата в нея и се подлага маркуч (ф24 ако не се лъжа) - две парчета по около сантиметър , а на новия модел привод се разбива нита на каренцето до скоростната кутия и се подменя с болт ф6 и самозаконтряща гайка , а ако има луфт и при щифта при скоростната кутия се лекува с нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... до фейслифта има една алуминиева кутийка , в която се скапват тампончетата в нея и се подлага маркуч (ф24 ако не се лъжа) - две парчета по около сантиметър...

Ето го нагледно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

здравеите,и аз имам проблрм с скоростниа лост на фелициа 1.3 glxi,само е моя лост на 1-ва и 2-ра става така че удрям моите си колена,и се усеща че е прекалено свободен лоста,иначе скоростите си влизат добре,аз как трябва да процедирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 години по-късно...
На 14.01.2012 г. at 10:16, The Best Forman написа:

а на новия модел привод се разбива нита на каренцето до скоростната кутия и се подменя с болт ф6 и самозаконтряща гайка , а ако има луфт и при щифта при скоростната кутия се лекува с нов.

 Задължително ли е да се прави на канал или е постижимо и на подпори пред блока?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.