Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Няколко въпроса за новата ми стара фабия :)


ShitB

Recommended Posts

Здравейте! Преди 2 месеца се сдобих с фабия и се за запознавам с различни неща за нея от форума. Колата е 2000г. 1,9тди имам няколко въпроса, който са свързани с малки(може би) проблемчета на който не можах да намеря отговори. първият ми въпрос е: Когато се отвори лявата предна врата свети червената лампа която е на вратата. При повторно отваряне и затваряне на вратата проблема се оправя. Вторият: Може ли софтуерно (чрез диагностика и каква точно трябва да е само ВАГ Ком ли?) фаровете да светят със запалването, а и ако има има някакви други интересни функции... да ги видя какви са. И третото ми питане е къде могат да ми направят диагностика с ВАГ Ком-сервизи от който сте доволни (от Карлово съм, но няма проблем да отида до Пловдив или евентуално в Бургас т.к съм студент и може и тук да стане)

 

P.S За момента съм много доволен от количката. Добър градски разход, за извънградското да не говорим. Тъй като не търся мощност в една кола я определям като доста динамична и се надявам така да е и за напред!

Имам още няколко въпроса, но в последствие, защото ще ми трябва и снимков материал(апък и ще я снимам за да се похваля smile091 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти разбрах проблема? Коя лампа свети и как после се оправя проблема? По принцип някои врати имат червени лампи на тях които светят като се отвори вратата и така е нормално. Показват ,че вратата е отворена, други имат само отразител. Ако после не свети лампата ,това не е нормално, явно ключето което я включва не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм коректен в задаването на въпросите си. Съжалявам за което :). Та значи, когато предната дясна врата се отвори понякога остава да свети лампата която е в долния десен ъгъл на вратата. Забелязвам го само при отваряне само на тази врата. След повторното й отваряне и затваряне лампата изгасва. Това адски ме дразни и не знам как да го оправя.

Дано правилно съм задал въпроса :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази лампа получава 12+ от convenience модула, след като той е получил маса от микретката в бравата.

Диагнозата е почистване на микроключето в бравата или директна подмяна с друго.

Псевдо майсторите обикновено като се прецака лявото, го подменят с дясно, а дефектиралото го напръскват с WD40, което има ефект точно 1 ден ('понеже дясното се ползва по- малко и е по- запазено' ](*,) ).

Питанка- а централния плафон свети ли?

Свали си кората и огледай кабела на лампата да не би да е оголен някъде и да се случва да контактува оголения участък с 'тавата' под кората- тогава би светила само лампата във бравата, но не и централния плафон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора! Ще видя как ще я оправям, че е много дразнещо. Може би като имам повече време ще се опитам да я отворя да видя тази микрета, но за момента мисля да пробвам с вд-40 като разбира се не очаквам решаване на проблема така :)

 

П.С А може ли да ми помогнете и за другите въпроси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.