Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за Шкода Октавия -аларма + клаксон


hebros2

Recommended Posts

Колеги разчитам на вашата компетентност да ми помогнете по следния въпрос: Може ли фабричната аларма на Шкода Октавия 1 амбиенте 1,6 бензин да се свърже с клаксона? Тоест искам да имам звук на алармата /по изискване на застрахователя за каско/,или да монтирам пищялка/сирена/. Имам фабрична аларма/ не съм 100% сигурен дали въобще е аларма /,отключва и заключва дистанционно чрез ключа, и след заключването започва да свети индикатора до бутона на шофьорската врата. Има предложения от разни хора да монтирам допълнителна паралелна аларма само за звук,което на мен не ми харесва,не ми се иска да се правят интервенции по ел системата на Октавиана [-X .Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти във всички магазини продават елементарни аларми с голям компромис за сигурността, който стават за застрахователите.

Алармата представлява едно тяло със сирената. Има само + и -

Монтира се за 5 мин. в коша до двигателя. 2та кабела за акумулатора

 

Охранява на удар и ако имаш късмет може да има и " токов датчик" следящ напрежението в колата при евентуално отваряне на врата smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако алармата е фабрична, то тя е свързана с клаксона и сирена (пак фабрична). виж си настройките на вагком, може затова да не чуваш звук при отключване/заключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало, задействай алармата за да и чуеш гласа. Остави например отворен прозорец, заключи и опитай да отвориш през прозореца. Или се заключи вътре и задействай обемните датчици.

Що се отнася до звук при отключване и заключване - имаше тема по въпроса. Активира се през VAGCOM.

И аз съм с фабрична аларма. Работи си, има си звук (отделна сирена). Не съм активирал звук при отключване/заключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за малкото,но качествени отговори,ще се вслушам във вашите съвети,за начало отивам на вагком.Но каквото и решение да намеря ,ще ви уведомя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно фабрична аларма се тества като заключиш с дистанционното, а отключиш с ключ и отвориш коя да е врата без шофьорската.Иначе дори и само да си с централно, пак го има този диод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги оказа се че октавията няма фабрична аларма,и монтирах доп.такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.