Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Интериорни въпроси


Ivo_Dinkov

Recommended Posts

Здравейте!

Понеже лека- полека превръщам една Класик модификация в Елеганс, имам доста въпросчета.

Почвам с няколко, които ме вълнуват 'спешно' smile021

 

1. Отваряне на багажника от външната страна- понеже ще реализирам собствено управление на закупената дръжка, брава и заключващ механизъм, изясних си окабеляването и начина на монтаж.

Остана само въпроса, чиито отговор се дава при махане на капачето до моторчето в заключващия механизъм (монтирания към купето, а не този в 5- тата врата) и натискане на бравата отвън- при натискане на дръжката моторчето се свива и натиска чопчето на бравата и отваря багажника.

След това получава ли втори сигнал в обратна посока или затварянето на багажника води до механичното му връщане в изходна позиция?

 

2. Задни високочестотни говорители (пищялки) - при предните говорители сигнала от големия говорител просто излиза и влиза в 'пищялката', в която има филтър. Така ли е реализирано и при задните?

Също размера на говорителите от двете страни на задната кора е 10см, нали (имам в момента някакъв гаден афтърмаркет Кенууд, но ще изхвърчи...)

 

3. Има ли разлика в закрепването на стъклата за ел.огледала и тези- за механични?

Поради проблемността на механизма за регулиране и сложността на реализиране на окабеляването, реших да си запазя механичното регулиране и да си окабеля само за подгрев, който ще е на отделно реле и бушон, но ще се активира от бутона за подгряване на задното стъкло- така е реализирано фабрично в аудито ми (само подгрева, иначе там ключа за регулиране на огледалата е отделен и ми скъса нервите, докато го накарам пак да свети smile045 )

 

4. Може ли някой да ми снима или да даде линк към снимка на чопчетата за закрепване на стелките отпред. Имам от ауди и смятам да ги монтирам тях, но не знам дали и тези при Шкода са аналогични :-k

 

5. Топката за скоростния лост с хромираното капаче от ОК1 и ОК2 става ли на Fabia?

Оказа се, че са доста по- лесно намираеми при тях, отколкото при Fabia, при това комфорт- варианта, който е облечен с кожа :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По 5тия въпрос - различни са със сигурност при фабия и октавия топките

По 4тия въпрос - просто предложение ако искаш - има едни стелки Imperial в практикер бежови - 40 лева им е комплекта много са качествени и луксозни, аз съм от три години с такива- отдолу имат гумени бодлички и ти гарантирм че няма да помръднат ( че гледам в една обява си търсеше бежови неща по интериора явно те кефят- аз съм с такова табло дето и ти търсиш на фабията, ще ти тичат на боята на колата, впоследстие и на бежово табло а и не си личи мизерията по тях)

Относно огледалата фабия1 е със същите като на ауди а4 модел 1995-2001. Май че закрепването е по един и същи начин, но елетрическите стъкла за тези огледала са синкави и имат 2 броя медни чопчета. В едното се включва кабела на нагревателя излизащ от пластмасата на ел. огледалото. Другото медно чопче стърчащо от стъклото отвътре незнам за какво е. Закрепването им не гоялма философия, китайско ел. стъкло за фабия и а4-ка струва 20 лева в "Косер"-а на Горубляне.

post-9039-138453357755_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря smile027

В момента съм с оригиналните зимни стелки, определено ще си взема и мокетени- ще ги видя още в Събота тези стелки- и аз смятам, че бежови ще се впишат в интериора.

Имам съмнения, че визираш същите, от които си купих комплект черни, които ползвам за зимни в аудито- мокета е много близък като структура до оригиналните мокетени, а и си щадя шофьорската, понеже все още и тя ми е оригиналната, и то в блестящо здраве \:D/

Пробвах отворите на шкодовите и влизат в закопчалките на аудито ми => монтирам наличните закопчалки s_flag

Иначе и на тези с бодличките съм си ирязъл отвори, изрязали са ми кръгли метални пластинки, на които са пробити дупки и съм ги пришил към стелките, след като ги боядисах черни- всичко е вечно и изглежда като фабрично.

 

По въпрос 2, благодарение на адаша- да, по същия начин става захранването на говорителите :smt017

 

Разширявам въпрос 5- видях топка от Поло 9N във Фабиа- някой сравнявал ли е захващането или ще съм първия от форума (поради късия размер, лоста отнася сериозно натоварване и не ми се иска да творя със 'свински опашки' и преходници), понеже и този вариант ми допада s_flag

 

По въпрос 3- по скоро ме интересува дали кръгообразните крачета на гърба на стъклото са със същия диаметър като на това за ел.огледало. Стъклата са еднакви и с тези на Ауди 100 '93 Ц4/Ауди А6 Ц4/Ауди Б5 А4/ Ауди А8 Д2/Пасат Б5 (корпусите са 1:1, само не съвпадат дупките на крепежните елементи заради маркетингова стратегия на ВАГ да има сегментиране и при резервните части).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо, гледам че с голям кеф си правиш фабията - ще стане момиче :D

Иначе за кръгчетата на гърба честно да ти кажа незнам дали с все с една големина освен да сравниш ел. и механично. Ти предполгам искаш да сложиш синкавото ел .стъкло към механичния държач на огледалото на твоята кола, че по- ти харесва ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълваме въпросите с още един:

Някой сменял ли е предните говорители? Интересува ме какви адаптори е купил. Намерих само приложения вид.

А според мен адаптора трябва да изглежда като този.

post-7784-138453358574_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
За нищо, гледам че с голям кеф си правиш фабията - ще стане момиче :D

Иначе за кръгчетата на гърба честно да ти кажа незнам дали с все с една големина освен да сравниш ел. и механично. Ти предполгам искаш да сложиш синкавото ел .стъкло към механичния държач на огледалото на твоята кола, че по- ти харесва ли ?

Не smile049

Искам да сложа стъкло с подгряване и да си пускам подгряването на огледалата заедно с това на задното стъкло, а да запазя ръчното регулиране :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много хубаво си го измислил- би било много интересно и практично- хем мехнично огледало, пък хем с подгряване- ако го реализираш качи някоя снимка да видим как става това нещо smile027 Как са нещата със стелките харесаха ли ти онези като моите дето са ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше стелки :roll:

За стъклото чакам да се намери желаещ да свалим стъклото на електрическото му у да го сравним с моето smile049

Иначе чакам фланците за говорителите, колата ще е с DLS C6A отпред и DLS PS4 отзад :smt033

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.