Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проверка на шарнир


димон

Recommended Posts

Понеже все още чувам леко-далеко някви звуци да питам за шарнирите , ябълковидните болтове или както там се наричат...

Като свалях предните носачи да сменям тампони ми направи впечатление , че ябълковидните болтове много лесно се мърдат на ръка - с 2 пръста. Пробвах ги на аксиален луфт , ама не усещат мойте пръсти . Като се монтира носача с щангата няма никакъв луфт там , но според моя мозък щом се мърда с 2 пръста не може да няма луфт ...

Сменях двата вида тампони на предния носач - предните макари набити в носача - лемфьордер за по 16 лв на брой , задните в алуминиевите конзоли взети от rgc пак по 16лв - БГ производство - подсилени HD ( към които съм скептичен) .

Като цяло от резултата съм доволен , дори много. Заглади се минаването през грапавини и малки дупки - почти се не усещат, намаля усещането за дрънчене на рейката . Топуркането при провисване на гумата почтиии изчезна, само едно леееееко плякане остана дето само аз си го чувам , но може да е от шарнирите или горната опора на амортизаторите. Далеч сме от идеалноо окачване , ама какво да се прави... :D Скърцането на предницата се оказа от стабилизиращата щанга при мен. Пръска се силиконов спрей на вътрешните и опори , само че при свалена кора за да може да се пръсне отвътре им. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро сменях лагерите на главините, задните тампони на предните носачи и тампоните на стабилизиращата щанга. Единия шарнир беше без луфт, но другия се местеше като при теб - с 2 пръста. За мен, изглеждаше и се усещаше страховито. И за това - взех 2 нови, Лемфьордер, за да не правя половинчати работи и сега колата е толкова тихичка, че чак е леко притеснително. Добре, че нещо зад "жабката" вибрира, та не е съвсем идеално положението. Ама първоизточника на този шум ще се търси в по-топло време.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.