Jump to content

skoda-auto.bgautozone.bg

Купуване на автомобил

Boss

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам следният въпрос.Искам да закупя автомобил който е собственост на фирма,която обаче е фалирала преди 3 години.Колата е със стария талон и се кара(тези три години) от трети човек,който ми каза че тогава когато я е взел от фирмата не са я прехвърлили веднага,а в последствие фирмата фалира и на адреса който е на талона няма никой и не може да се намери собсвеника.Кажете има ли начин да се прехвърли тази кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има пълномощно човека , който я е карал тез три години , в което изрично е упоменато , че може да я продава няма проблем ... друг начин не се сещам smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако фирмата е прекратена поради несъстоятелност и е заличена в търговския регистър, тогава пълномощното губи своето действие. Същото е както когато физическо лице е собственик и почине - не можеш да правиш сделка от името на починало лице като негов пълномощник. Липсва субекта на правото на собственост (няма го продавача по сделката). smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако фирмата е прекратена поради несъстоятелност и е заличена в търговския регистър, тогава пълномощното губи своето действие. Същото е както когато физическо лице е собственик и почине - не можеш да правиш сделка от името на починало лице като негов пълномощник. smile049

Да мисля,че е прекратена фирмата,но човека няма пълномощно взел я е така и после като е искал да я прехвърли не е могъл да намери собственика на фирмата и така 3 години я кара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен няма законен начин да се прехвърли собствеността на това МПС - щом фирмата е в несъстоятелност, няма как да издаде документ за продажба (фактура), отделно от това вероятно и данъци не са внасяни (и няма как да бъдат внесени), да оставим настрана вероятността това МПС да е описано в някой изпълнителен лист в полза на кредитор. и все пак, потърси компетентен съвет от адвокат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сещам за друг законен начин човек да стане собственик на такава кола освен придобивна давност по чл.80 от закона за собствеността чрез непрекъснато владение в срок от 5 години. Не вярвам обаче в КАТ да погледнат сериозно на подобен правен аргумент. Моят съвет е - търси си друга кола. Такава кола на мен и без пари да ми я дават - не я искам. [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам следният въпрос.Искам да закупя автомобил който е собственост на фирма,която обаче е фалирала преди 3 години.Колата е със стария талон и се кара(тези три години) от трети човек,който ми каза че тогава когато я е взел от фирмата не са я прехвърлили веднага,а в последствие фирмата фалира и на адреса който е на талона няма никой и не може да се намери собсвеника.Кажете има ли начин да се прехвърли тази кола.

Колега първо провери да не е възбранена. от талона взимаш Булстата и в търговския регистър провери.

И най-вероятно ще си вкараш таралеж в гащите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.