Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Фабия комби 1.9 TDI-PD.Съвети за силов тунинг?


Recommended Posts

Здравейте, на всички които ще се включат в тази тема и предварително благодаря за съветите.

Ето и какви са моите въпроси.Карам шкода фабиа комби много си обичам колата макар и всички да ми викат че е пълен боклук.Няколко пъти я тунинговах но все не съм доволен от резултатите.Последното което направих и я карах около година "защото счупих двигателя на 400000 км" бе 150к.с но все още не съм доволен.

Та, въпросителни са относно това коя е най-мощната турбина разбира се за 1.9 тди ,какви дюзи мога да сложа амортисьори, разпънка и т.н.?

Моля ви помогнете ](*,)

 

Edit:Blackpearl: Колега, пиши грамотно! Темата се мести в раздел Оптичен и силов тунинг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека който ти трябва е "bega4kata"

До колкото разбирам сега колата е 150 кс? Кажи кода на мотора и какво и дъде си правил до сега, за да може да ти се отговори по-точно.

Общо взето в проктите на всички бързи дизели във форума бегачката е имал намеса! Разгледай проектите.

 

 

Този проект мисля ще ти хареса

viewtopic.php?f=44&t=9742

 

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

 

Би ли обяснил как двигател 105(ако не се лъжа, понеже няма РСка МК1 131коня комби) коня си го тунинговал до 150коня и как си го джъткал 400 000 км?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от къде да започна. На колата съм и първи собственик и си я купих 2002 година.

Много ме кефеше до едно време но после някак ми малееше.1-во. сложих пауър бокс и след това и направих чип тунинг.Но преди да и съсипя двигателя и смених дюзите,турбото,филтъра и някакъв скапан дебитомер китайски така ми препоръча момчето с което правехме колата /има фирма за чип тунинг във Враца и се казва цвети/турбото е gt1749vb.След като я чипвах я карах някъде около 5000 км. и си взех двигател /стария имаше малки дупчици по цилиндрите иначе всичко друго бе наред.Не знам какво повече мога да ви кажа.Но от сега на татък съм решил да правя нещо което е наистина чудовище и най-вече както трябва.Помогнете ми за турбина искам да знам коя е най-мощната за 1.9 тди

 

 

EDIT:Blackpearl: Колега, отново ти редактирах поста. Последно предупреждение! Пиши грамотно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че чудовището си го бил направил вече и трябваше да научиш нещо от това. Ако ще продължаваш първо си зарежи тунинг майстора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този коУега май ни хвърля в джаза.

 

П.С: Момент да сляза от черешата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой каквото иска да си мисли, аз ви казвам какво съм направил.А що се отнася до конете например във Варна има голф 3 1.9 тди който е 300 к.с.На първо време си търся ново турбо защото старото е сдало багажа трябва ми гарет GT1749VC има ли някои който може да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, пич, свържи ме с учителя ти по български език! Трябва да го застрелям!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не пиша пак фермани.

Преди да говориш....проучи малко:Турбина Гарет 1749VC НЕ Е с вакуум, а с ел. управление.

За да минеш от ел. на вакуум има много по- добри турбини. GTB

Слага се на 170коньовете модификации.

 

Ако си мислиш, че само с турбо ще стане, много се лъжеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора ясно ми е че с турбо няма да стане само за това си търся нкои които да ми даде савети какво да си закупя като почнем от а и завършим на я.Всичко което може да се модифицира/окачване разпънки турбо ,турбо кит и други/искам помощ и съвети?????А това турбо ше станели гт1749р

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.