Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия тур 1.6 MPG дали си струва парите?


hanter

Recommended Posts

Здравейте!Днес попаднах на предложение от ЕТ за шкода октавия тур с газова уредба за 24 800лв.Досега не съм карал шкода и не знам кой мотор ще е по добре бензиновия 1.6/газ или дизеловия 1.9!А разликата в цената на двата мотора е около 10 000лв.,говорим за нови.Ако някой се е сдобил с такава бензинова шкода с фабрично газово ще съм благодарен за съвет дали си заслужава или да търся дизелова втора ръка!При въпрос какво ще е газовото консултанта даже не разбра какво го попитах.Колата ще е такси и ще се кара само от мен.Не съм любител на високи скорости и много държа на безупречното състояние на колата.Благодаря ви предварително за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих казал, че е добра идея. Имам кола с газова, карам я вече 50 хил км без проблеми. При тази цена на нафтата... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да се обърнеш за мнение към Боби Доктора. Но при положение, че ще е такси - не виждам защо се двоумиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притеснява ме какво газово ще ми сложат.Разликата без и със него е 1800лв.Да ги даде човек ама после ако излезе менте два пъти ще го платя.А ако я взема без газово не признават гаранцията при монтирано от друг MPG.Идеята ми беше някой ако си е купил такава да сподели как се държи.Благодаря ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да се обърнеш за мнение към Боби Доктора. Но при положение, че ще е такси - не виждам защо се двоумиш.

Виждам ,че имаш такъв мотор - ти доволен ли си от твоята?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да чукам на дърво - никакви проблеми. Не е вървежна, но за мен е икономична. В града ми даваше около 9, даже падаше и под 9. А сега с ГИ засичам само смесено. Аз малко те заблудих отностно Боби Доктора, но не умишлено. Пък и мислех, че е произведена с ГАЗ. Нямам идея какво монтират в ЕТ. Аз сложих ГИ Landi Renzo, по препорък ана колега от форума и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да се ангажирам с такова мнение. Не знам за такси колко ще ти е изгодно да караш с нафта на 2.62 лв. А Боби имат Октавия с фабрична ГАЗ, но я взимаха от Чехия. Не знам как стои въпроса, но според мен си заслужава да се поинтересуваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, недей взема кола втора употреба, ами си вземи новата кола. Тея втората употреба дизели на 1-2 год. са на 150000 км :-k smile048 s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко те заблудих отностно Боби Доктора, но не умишлено. Пък и мислех, че е произведена с ГАЗ. Нямам идея какво монтират в ЕТ.

 

Ники, на Надежда Октавията е със заводски ГИ. Така че, не си го заблудил. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко те заблудих отностно Боби Доктора, но не умишлено. Пък и мислех, че е произведена с ГАЗ. Нямам идея какво монтират в ЕТ.

 

Ники, на Надежда Октавията е със заводски ГИ. Така че, не си го заблудил. smile027

 

Така де, ама аз мислех, че и колегата говори за такава, ама не. За тази, която той пита - ГИ го поставят в ЕТ ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не знам къде ще го слагат защото момчето в офиса им беше много притеснен,не знаеше нищо по въпроса и пак ще ходя да говоря с някои по запознат!И сега видях една обява във форума за една такава без газово фейстлифт е даже.

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=14&t=25475

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не знам къде ще го слагат защото момчето в офиса им беше много притеснен,не знаеше нищо по въпроса и пак ще ходя да говоря с някои по запознат!И сега видях една обява във форума за една такава без газово фейстлифт е даже.

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=14&t=25475

 

Да, но нито е жълта нито има газ. Не разбирам какво търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А разликата в цената на двата мотора е около 10 000лв.,говорим за нови

Това е невероятно... Разликата в цената на 1.6MPI и 1.9TDI е 3000 лв, като се добави цената на газовата уредба се получава крайна разлика в цените около 1000 лв smile049 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А разликата в цената на двата мотора е около 10 000лв.,говорим за нови

Това е невероятно... Разликата в цената на 1.6MPI и 1.9TDI е 3000 лв, като се добави цената на газовата уредба се получава крайна разлика в цените около 1000 лв smile049 .

 

 

Дай линк да я видя и аз тази малка разлика.Октавия тур видях само бензинови мотори 24 800 е с газовото а дизеловата Октавия 2 по малко от 32000 не видях!Тези цени в сайта на ЕТ ли ги видя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина ако при сравненето освен в двигателите има различие и в модела и/или нивото на оборудване може да се получи всякаква разлика в цените...

Но пък тогава сравнението става безпредметно.

---

Според мен изборът е предопределен при такава огромна разлика в цените.

---

Провери за отстъпките при 1.6TDI, цената на газовата е с включена отстъпка.

Може да се приближат чувствително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е невероятно...

 

Октавия тур по принцип няма бензинова, та за това тази огромна разлика в цените. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май само на пазари извън Европа се предлага Skoda Octavia Tour II с дизелов двигател 2.0 TDI 81 kW. На европейския пазар само бензиновите 1.4 59 kW и 1.6 75 kW.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, в Европа се предлага само бензинови двигатели. Аз си купих точно такава Октавия ТУР 2, 1.6 MPI, но не е с газова. За града - при положение че я карам уикендите и я карам по големи булеварди, разходът рядко стига 9. Но през натоварената седмица едва ли ще падне под 10-11 ;) От самата кола съм изключително доволен, за цената, която и платих, беше най-доброто! А обиколих доста марки и модели при избора си.

 

Има по-назад точно такава тема, 1.6 MPI vs 1.9 TDI-PD сравнение. Щом ще е за такси - с две ръце за 1.6 MPI + LPG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.