Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ВААС Ауто - гр.Пловдив ул.Рогошко шосе 16А


lent

Recommended Posts

Информация за фирмата - http://vaasauto.com/

 

Имах 3 посещения при тях за период от 1 година и се уверих,че просто няма смисъл да се ходи там.

 

1.В края на 2010г. ги посетих за монтаж на т.нар."евросонда".Монтираха италианска,марка "ОМВ",която струвше над 100лв,не помня точно колко,но ми се върти из главата нещо от порядъка на 130 - 160лв.Това беше по мое желание,реших да отделя малко повечко пари за нещо качествено.При самия демонтаж на старата сонда на бутилката, скъсаха един от 6-те болта за закрепване на равно с фланеца на бутилката.Не възстановиха отвора и закрепиха сондата с останалите 5 болта.Казаха ми,че проблем нямало и ако се появи такъв трябва аз да си го оправям?!?В последствие установих,че не сработва защитата на сондата от препълване,т.е. над 80 %.Това беше установено на следващия ден,понеже тогава напълних бутилката догоре(от СтараЗагора съм).Помислих си,че са ме метнали в количеството,изгорих бутилката и при следващото зареждане,само е вече на друго място ,но защитата отново не сработи.Тогава им се обадих и им обясних за проблема,но те се опитаха веднага да ме убедят,че са ме метнали в количеството при зареждането.Но аз бях убеден,че не е така.

 

2.Посетих ги втори път,за да погледнат каква е причината.Не разглобяваха нищо,пак се опитаха да ме убедят че проблема не е в сондата.Разбрах,че няма смисъл да споря с хора като тях( с голямо самочувствие,но без покритие) и си тръгнах.Това се случи януари 2011г.Оттогава досега винаги пълня бутилката на 80-90 % ,карам докато свърши и после пак така.Нито веднъж тази защита не сработи.А съм зареждал на различни места,за да изключва фактора "колонка".

 

3.Посетих ги трети път - този месец преди няколко дни,като им се обадих предварително да обясня за проблема.Този проблем го е имало от както са сложили уредбата на колата(още при предишния собственик),но разбрах за него сравнително скоро.При обяснението ми по телефона за проблема ми казаха,че това което твърдя не е вярно и самата система не поддържа такава опция.Но аз бях разглеждал софтуера за диагностика и там имаше такава,както и се подразбираше по означението на кабелите на уредбата.С две думи представителя на тази марка - който я продава,диагностицира и ремонтира ми заяви,че съответния продукт няма опция за изпращане на емулиран сигнал към ЕКУ-то в режим на работа на газ.Точно наобратно на истината.И понеже бях убеден че такава опция съществува,все пак уговорихме посещение и ги посетих 3-ти път.Обясних им за какво става въпрос(вижте темaта : http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic ... 96#p266796) и включиха лаптопа, и влезнаха в в софтуера за диагностика на системата.Казаха,че всичко било нормално и се започна пак с това как им "било писнало от такива хора,четящи по форуми и незнаещи за какво става въпрос.Били ми давали уроци кое как било :smt018 и т.н.Подпитах едно-две по-специфични неща,отговориха пълни глупости,които би казал човек,нямащ си на понятие от такива неща.Даже ми казаха смехотворно :"Ооо,ти си бил много навътре в нещата!"На въпросът ми "Може ли да се променят оборотите,при които става превключването на газ?" отговора на диагностика беше "Не,това се определя от ЕКУ-то на колата."Смях ви казвам.Попитах ги дали има нужда от някаква настройка на системата - казаха "не,всичко си работи".Платих им парите за диагностика и с удоволствие си тръгнах.Бях взел един приятел за компания и при все,че само стоеше в колата и слушаше разговорите,остана с много негативно мнение за тази фирма.

 

Оставям на всеки един,прочел темата да прецени сам ситуацията и да реши дали ще ползва "услугите" на тази фирма,по-точно на сервиза и в гр.Пловдив.Аз не бих го направил повече.Три посещения при тях ми бяха напълно достатъчни да ме загубят завинаги като клиент!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.