Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за вашите мнения за покупка и монтаж на ветробрани.


turbobiit

Recommended Posts

Честит Иванов ден. Днес намерих в една морга ветробрани за предните врати и съм в дилема дали да ги купя. Имам опасения, че допълнително ще натоварват механизмите на стъклата и ще има счупени водачи, намотани въжета и много нерви.....Или бъркам нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи какви ще вземеш. Аз 3 години карам с тях, за мен са голямо удобство и не чупя водачи и ролки. Ползвам "Heko" и са монтирани без металните им скоби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брат,наи ш..н механизъм за джамовете имат ладите.Та майка ми я имаше 18 г.И имаше ветробрани.Щом на нея и нямаше нищо значи за Шкода ептен.Н да знаеш ефекта е впечатляващ така че слагай.Така мисля аз де. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ладата и аз имах 20 години :lol: ,бяха на мода тогажа но вършеха страхотна работа.Марката на тези не знам каква е,но колата пристигна с тях от Италия,не вярвам да са някакви боклуци.Помна на ладата в момента ,които стъклото трябваше да преодолее ветробрана за да се затвори до край,в дръжката се осещаше доста голямо усилие та отам ми идват опасенията за проблеми със стъклото.Монтажа на тези е едентичен с този на ладата,Вкарва се в рамката на стъклото.Не знам за какви планки става дума.Не за друго ,но ми писна да сменям водачи и цели механизми и то само на дясната врата цели 4 пъти и сега пак нещо стана.Имам съмнение за превъртяло зъбно колело на моторчето и исках да взема механизма от тази заедно с моторчето,но моргаджиията обяви една цифра направо -80% от цената на ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тоя от моргата ако ти е обявил 80% от цената на новото моторче (което в ЕТ струва около 460 лв) демек 370 лв наистина е луд. Иначе и аз съм с ветробрани - така я купих и не съм имал проблеми, а си вършат работа. Интересно ми е колко ти искат за ветробраните от моргата щом за моторчето искат такива суми - да не се окаже, че ти е по-изгодно да си купиш нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за какви планки става дума.

Тези планки бутат ветробрана на вън и освобождават място за джама.

Въпреки всичко първия път помогни на стъклото с ръка да се затвори до горе.

Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На последък ми прави впечатление,че моргаджиите обявяват едни цени мани мани.За ветробраните поиска 30 лева,ама не видях да имат от тези планки.Може и да са налични тези планки,но това ще стане ясно след като се свали стъклото,но това ще стане утре можеби.Току що се връщам от там,но на работа бе само пазача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На последък ми прави впечатление,че моргаджиите обявяват едни цени мани мани.За ветробраните поиска 30 лева,ама не видях да имат от тези планки.Може и да са налични тези планки,но това ще стане ясно след като се свали стъклото,но това ще стане утре можеби.Току що се връщам от там,но на работа бе само пазача.

Ми те нови са почти толкова. Драсни едно ЛС на колегата rgc да ти даде актуални цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на каква са цена аз на моя Руми му взех от Шкода предните бяха доста евтини но задните бяха цена , нещо около 60лв ми се върти , но слагането е хубаво да не си сам , да има още една ръчичка .. По повод втората ръка ...изрично пишеше на опаковката мн. да се внимава защото има страхотен риск от счупване при монаж защото поне при мен предните трябва доста да се сгънат за да се сложат . Представи си ако втората ръка са поизгорели ...не е за парите но ще има прас ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит Иванов ден. Днес намерих в една морга ветробрани за предните врати и съм в дилема дали да ги купя. Имам опасения, че допълнително ще натоварват механизмите на стъклата и ще има счупени водачи, намотани въжета и много нерви.....Или бъркам нещо?

че няма да натоварват е доказано. трудно е само първоначалното поставяне, когато се защракват въпросните метални клинчета. моите (НЕКО) ги купих от магазинчето шкода на булеварда на сточна гара (на влизане от Асеновград). по спомен бяха около 50 лв. само предни. изключително съм доволен, въздухът не се завихря дори и при скорост от стотина км/ч. като махнем по-големия шум при движение и трудното измиване на стъклата в горната зона, всичко друго е в +.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах и много се кефех заради удобството докато един ден някъв кретен реши да крадне и намерих левия счупен. А стъклото ми стоеше свалено 10 см, простака му с простак е могъл да го свали здрав, но нали е тъп му е отредено да троши. От мухльовци няа да се отървем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.