Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заключване на фелата.


petkov23

Recommended Posts

Имам проблем с заключването от шофьорската врата, Интересува ме преди да сваля кората на вратата дали ще може да се оправи и чак тогава да я свалям да ремонтирам не на сляпо. Проблема ми е че не само централното но и самата врата на шофьора не заключва и все трябва да обикалям от другата страна. А лява задна врата изобщо не се контролира с централното нито отключва нито заключва. smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с заключването от шофьорската врата, Интересува ме преди да сваля кората на вратата дали ще може да се оправи и чак тогава да я свалям да ремонтирам не на сляпо. Проблема ми е че не само централното но и самата врата на шофьора не заключва и все трябва да обикалям от другата страна. А лява задна врата изобщо не се контролира с централното нито отключва нито заключва. smile012

 

 

Така както е написано за мен трябва да разглобиш да видиш машинката за централното

дали не е изгоряла. С две думи разглобяване и оглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с заключването от шофьорската врата, Интересува ме преди да сваля кората на вратата дали ще може да се оправи и чак тогава да я свалям да ремонтирам не на сляпо. Проблема ми е че не само централното но и самата врата на шофьора не заключва и все трябва да обикалям от другата страна. А лява задна врата изобщо не се контролира с централното нито отключва нито заключва. smile012

 

 

Така както е написано за мен трябва да разглобиш да видиш машинката за централното

дали не е изгоряла. С две думи разглобяване и оглед.

Тя шофьорската от нея си не заключва иначе от другата страна с централното се заключва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да влезеш в колата и да натиснеш бутона на самата врата , след това с дистанционното отключи вратите. При мен така се оправя. А причината да се появява този проблем е , че някой без да иска натиска бутона и не сработва централното. Не е много технически издържан моят начин за отстраняване на проблема , но работи поне при мен. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То самия проблем идва от ключалката на вратата защото от вътре и чрез другата врата си заключва, а до дистанционно нямам защото нямам и аларма само централно с ключа от което 2 врати не работят кат хората smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

От днес и ключалката на дясната врата не функционира...едва вкарах ключа и ооо изненада върти много леко но не отключва и не заключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, изчакай да се постопли времето и пробвай пак - на мен наскоро ми направи подобна мизерия дясната врата на Шкода Рапид и в събота, като се вдигнаха малко температурите тъкмо се готвех в да свалям кората, пък тя ключалката взе че се оправи сама :) Не е лошо преди следващата зима да направиш една профилактика - почистване и смазване на механизмите отвътре, но сега в този студ по-добре не пипай нищо, че всички пластмаси стават много трошливи... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже моя ключ е от новите и би трябвало с бутона да заключва и отключва но моя нещо му липсват части може ли някой да снима неговия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес и ключалката на дясната врата не функционира...едва вкарах ключа и ооо изненада върти много леко но не отключва и не заключва.

Ремонта е супер лесен. На ключалката има едно като шапчица с едни издатинки и те се трошат, много са меки. Аз си взех само шапчицата от сашо на брегалница за 5 кинта. Вкарай си колата в гаража на някой приятел и действаи без никакъв страх. Трябват ти и зегер клещи нормално затворени, може и с нормално отворени ама по - трудно. Като свалиш зегерката гледай да не изпадне патрона, ако изпадне внимавай да не изпаднат пластинките, ако изпаднат внимавай да не изпаднат пружинките които ги бутат нагоре, ако изпаднат вече ще ти трябва ключалка за части.

 

Ако изпуснеш пластинките и се наложи да се пренареждат, да знаеш имат номерца, но май май нямат функция, пробвай си с ключа, трябва да ги наредиш така, че да се приберат всички и да се завърти в корпуса.

 

Тая пружинка която връща ключа в положение 0 не можах да я разбера как може да стане да връща и от положение ляво и от положение дясно, но тествано е че дори и да я сложиш да връща само от едното положение пак си е ок, просто си изграждаш навик сам да връщаш ключа до положение 0.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните врати се заключват само в затворено положение и за това отваряш задната тряскаш предната и заключваш , но гледай да не ти останат ключовете вътре .

Колкото до ремонта отвори кората и виж да не е счупен пластмасовия накрайник на щангичката от патрона до ключалката ... на твое място бих сложил една елементарна аларма и 4 обикновенни машинки (за зимата е много полезно нещо).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните врати се заключват само в затворено положение и за това отваряш задната тряскаш предната и заключваш , но гледай да не ти останат ключовете вътре .

Колкото до ремонта отвори кората и виж да не е счупен пластмасовия накрайник на щангичката от патрона до ключалката ... на твое място бих сложил една елементарна аларма и 4 обикновенни машинки (за зимата е много полезно нещо).

Какво имаш предвид под обикновени машинки и сегашните не биха ли вършили работа с една проста аларма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Повдигам темата на колегата с цел да не пускам нова.

При мен също се появи подобен проблем,но нямам централно.Един студен зимен ден без много да натискам при опит да отключа шофьорската врата се чу лек звук "Цък" и не се отвори вратата.Ключът си се върти по-свободно от преди,но не отключва вратата.Изчаках да се постопли времето и вчера си казах ето сега е момента и времето.Свалих кората и нагледно всичко е здраво и наред по лостовата система и предположих че проблема е в ключалката.Отидох на ключар и след 20 минути човъркане човека се отказа и каза че иска да я оставя и най-вероятно ще сложи нова ключалка и ще я пренареди по ключа.

Проблемът: Обяви ми доста сериозна сума само за работата,предполагам че и с материалите ще закръгли към 150 лева....а при положение че под капака има толкова работа,че да инвестирам в ключалка... :smt018

 

Приемам всякакви идеи,съвети ако някой може да помогне.

ПП : Как да разбера дали е проблемът от нея за да купя нова в краен случай ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Моята се оказа че самата ключалка най-задната част има 2 много малки крачета на отделна метална част от ключалката които са счупени и при запитване до ключар ми заяви 10лв за труд и 10лв за част от ключалката и да му оставя колата и с обяснението че ако има друго счупено щяло да е и то 10лв при положение че това което е счупено не ми изглежда по скъпо от 1лев, ако може някой сменял части по клячалките да каже ориентировъчна цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята се оказа че самата ключалка най-задната част има 2 много малки крачета на отделна метална част от ключалката които са счупени и при запитване до ключар ми заяви 10лв за труд и 10лв за част от ключалката и да му оставя колата и с обяснението че ако има друго счупено щяло да е и то 10лв при положение че това което е счупено не ми изглежда по скъпо от 1лев, ако може някой сменял части по клячалките да каже ориентировъчна цена.

 

Така е ,може и 10 ст. да е ,но го няма като доставка и той трябва да го търси или прави.

Виж тази моя тема :

 

 

viewtopic.php?f=4&t=20005

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека временна магария с малко повече разглобяване smile049

Май на всички механизми тази част е еднаква ....та ако не потребляваш много-много задните врати,може да си измъкнеш здравото от там и да го подмениш със счупеното на шофьорската врата ...все пак тя е най-използваната smile049

Дзвъчката би трябвало да се държи посредством болтче и да става лесно подмяната :-k

 

п.п Хах,колегата дал линк към тема ме отрезви тотално :oops: ...Нищо общо с това което си мислех и се моля да не ми аварира,че като гледам май по-добре цяла врата да си купя :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С червени точки съм отбелязал местата където е счупен патрона за да ме разберете и ключаря си заяви че имал всички части за тоя патрон просто иска да ми вземе парите....

P1160134.JPG

и работата е точно 2 секунди сваля се зегерката и точно това си изпада слагаш новото и слагаш зегерката къде намери 10лв труд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята се оказа че самата ключалка най-задната част има 2 много малки крачета на отделна метална част от ключалката които са счупени и при запитване до ключар ми заяви 10лв за труд и 10лв за част от ключалката и да му оставя колата и с обяснението че ако има друго счупено щяло да е и то 10лв при положение че това което е счупено не ми изглежда по скъпо от 1лев, ако може някой сменял части по клячалките да каже ориентировъчна цена.

И при мен това се оказа проблема.Аз просто размених на двете врати ключалките и дясната не се отключва...по-добре отколкото лявата.

П.П.: По съвет на мой приятел се опитах да направя зъбчетата от поксипол и наистина стана много здраво,но не издържаха... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята се оказа че самата ключалка най-задната част има 2 много малки крачета на отделна метална част от ключалката които са счупени и при запитване до ключар ми заяви 10лв за труд и 10лв за част от ключалката и да му оставя колата и с обяснението че ако има друго счупено щяло да е и то 10лв при положение че това което е счупено не ми изглежда по скъпо от 1лев, ако може някой сменял части по клячалките да каже ориентировъчна цена.

И при мен това се оказа проблема.Аз просто размених на двете врати ключалките и дясната не се отключва...по-добре отколкото лявата.

П.П.: По съвет на мой приятел се опитах да направя зъбчетата от поксипол и наистина стана много здраво,но не издържаха... :D

След тази зима вече и дясната ми е счупена и там се зарежда основния проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След тази зима вече и дясната ми е счупена и там се зарежда основния проблем.

 

Off topic: Май ще трябва да свикваме,колега.Намерих и аз тази част за 15 лева,смених я и...след няколко дни задната чистачка не работи...отварям,гледам счупено задвижващото колелце...ЗАЩОТО Е ПЛАСТМАСОВО !

На тия Фелиции всичко им е слабо място...ц-ц smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нещо по тая кола което да не съм правил даже по 2 пъти, даже дръжката на жабката ми се счупи. Много дефектна пластмаса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След тази зима вече и дясната ми е счупена и там се зарежда основния проблем.

 

Off topic: Май ще трябва да свикваме,колега.Намерих и аз тази част за 15 лева,смених я и...след няколко дни задната чистачка не работи...отварям,гледам счупено задвижващото колелце...ЗАЩОТО Е ПЛАСТМАСОВО !

На тия Фелиции всичко им е слабо място...ц-ц smile175

Някой ти е насилил чистачката колега и аз съм я патил, дори през зимата да замръзне и да а пуснеш няма да се счупи. Използвай здравите зъбчета като завъртиш оста на 180" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ти е насилил чистачката колега и аз съм я патил, дори през зимата да замръзне и да а пуснеш няма да се счупи. Използвай здравите зъбчета като завъртиш оста на 180" ;)

Благодаря за съвета,но колелцето е сцепено на 2 и един зъб липсва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

За ползване на моя авторска снимка те глобявам две шишета бира ,марката няма значение ! smile168 :lol: smile001 smile091

Трябваше по рано да ме глобиш, току що се прибирам от софия.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

След решаването на всички проблеми с ключалките чрез дистанционно, пак проблем задната лява врата нито заключва с централното нито отключва. Свалих кората разгледах механизмите всичко си е закачено и си работи. Как мога да проверя дали машинката работи или някъде по ел. инсталацията е проблема понеже и преди ми правеше номера но се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.