Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лампата на ръчната мига и писка 3 пъти


SLX

Recommended Posts

От известно време ми се появи следният проблем:

Паля колата и след потегляне лампата на ръчната започва да мига, като едновременно с това изписква 3 пъти. Колата си върви и спира нормално. Ходих за преглед на спирачната система - всичко е наред - течност (смених я даже), накладки, дискове, ABS. Грешки в компютъра имаше някакви записани, но те нямат нищо общо със спирачната система - някаква за централното и някаква за реотана на задното стъкло.

Ако колата седи на място, колкото и да работи, лампата не светва, тръгна ли обаче, на третия метър писка и започва да мига. Ако на място вдигна оборотите, примерно над 1500, проблемът пак се появява.

Чудя се - табло ли е, друго ли е?

Някой да е имал подобен проблем?

Колата е Октавия 1, 1.9 ТДИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подозрение за датчика за дръпната ръчна. Свети ли ти като я дръпнеш/пуснеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, от няколко месеца имах почти същия проблем: като я запаля АБС леко примигва(почти незабелижимо) и като тръгна след около 10 секунди ръчната започва да мига и три пъти изпиуква. На стенда не дава грешка на АБС, накладки или ниво на спирачна течност. Посъветваха ме, че може да е от таблото. В сервиза ми го свалиха и аз си го разглобих и почистих с електро спрей (бързо съхнещ) и стара четка за зъби. Сега , вече три дни слава богу не ми е пискало. Намерих две капчици калай (притиснати и размазани от пластмасовите прозорчета около светодиодите) върху платката - защо се появиха сега - след 12 години работа не знам. Ето и една снимка.

post-2837-138453356886_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Отново се появи това примигване на АБС-а (отвреме на време и с примигване на "Ръчната")с три изпиуквания на зумера. Не мога да открия някаква зависимост. Някой, ако има идеи, ще съм му благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Отново се появи това примигване на АБС-а (отвреме на време и с примигване на "Ръчната")с три изпиуквания на зумера. Не мога да открия някаква зависимост. Някой, ако има идеи, ще съм му благодарен.

 

 

За АБС-а предлолагам:

- повреден или зацапан датчик на някое от колелата;

- повреда в модула на АБС;

- корозирали контакти на буксата на комп на АБС-а;

 

Най - добре на диагностика. ЕКУ-то на АБС-а, мисля, не пази грешките. Ако е датчик и ту- работи, ту - не, когато не работи има записана грешка, щом проработи - се изтрива.

 

 

За лампата на ръчната и писуканията:

- датмик на ръчната;

- ниско ниво на спирачната течност;

- теч - на някое на колелата, от маркучи, главен цилинтър;

- износени накладки;

- датчик на казанчето;

- повредена инсталация на датчика;

- табло - малко вероятно;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕКУ-то на АБС-а, мисля, не пази грешките. Ако е датчик и ту- работи, ту - не, когато не работи има записана грешка, щом проработи - се изтрива.

Грешките се пазят, не се трият от само себе си и се виждат с Ваг Ком. Проверено многократно. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.