Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Наклон на фаровете - как се изчислява?


kalata

Recommended Posts

Привет колеги.

 

Нещо ми се бъгва търсачката и затова реших да попитам:

 

Скоро в една тема се обсъждаше нещо по фаровете и един колега (може би Чавдар) беше описал съвсем кратко и разбираемо какво означава 1 % наклон на фара и как се пресмята. Беше дадена и малка скица с автомобил пред стена - т.е. как да се направи реглаж на фаровете.

 

Иска ми се утре да погледна какво е положението с реглажа на фаровете при мен и ще ви бъда много благодарен, ако споделите как да го сметна тоя наклон от 1 %

 

поздрави

 

Edit: Разбрах го колко е: 10см по-ниско при разстояние до стената 10м.

 

Реглажа при кое положение на регулатора за наклон се прави - предполагам на 0, което е най-високото положение?

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен на 0 и резервоарът трябва да е пълен догоре или да се компенсира с туба с вода в зависимост от нивото му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и накрая като седнат двама дебелаци отпред и колата забива моцуната и светиш на 5м пред себе си. Това е една от операциите които не давам да ми извършват в ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една от операциите които не давам да ми извършват в ЕТ.

 

:smt017

 

За сметка на това в Друмник им се получава реглажа. Изпитано неколкократно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задачата е изпълнена, крайния резултат - отличен. Ако е необходимо темата може да бъде изтрита.

 

Само една препоръка - ако се чудите къде да намерите равен под срещу чиста стена, за да си регулирате фаровете, отидете в някой мол, на най-долното ниво на паркинга и евентуално сутринта. Пък е и сухо и топличко. ;)

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.