Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Размер на крушката в 'жабката'


Ivo_Dinkov

Recommended Posts

Здравейте и за много години smile027

Понеже търсачката не изкара нищо по този въпрос, пускам отделна тема- крушката в плафона в жабката липсва- явно предния собственик я е махнал, но не е намерил толкова малка и си е останало така. Пробвах с допиране на по- голяма в пластинките- всичко си работи перфектно.

Пробвах с най- малката, която намерих- 4см- не влиза (досега бях убеден, че има само 2 размера- 4см и 4,5см, но явно има и по- малки :-k ).

Някой сменял ли е крушката в жабката и знае ли какъв модел/тип/размер крушка се ползва, понеже намерих за плафоните във вратите, в багажника, в купето, в ръкохватките, само за това място не открих нищо :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такъв цокъл ли е? Пробвай с тази, която е в средата на плафона за осветление на купето. Мисля, че беше 35мм дълга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно с такъв и по мои измервания от преди малко, наистина 3,5см трябва да е дълга smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако плафона ти е като този, крушката е 3W и е дълга 30mm.

Колега явно предният собственик е изолирал защото му е светила като е затворена жабката затова яняма крушката smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Привет, колеги!

 

И аз да споделя болката си относно плафончето в жабката - до онзи ден си работеше и му нямаше нищо, но след вземането на колата вчера от майстора (за смяна на реостат на парното) се оказа, че плафона ми вече не работи.

Предстоеше ми пътуване за почивката (а както повечето сънародници правим - вземаме си отпуска, за да свършим малко работа), реших, че с майстор ще стане по-бързо. 1 и 2 степени на парното ми отказаха и нямах абсолютно никакво време да обърна малко внимание на колата. Е нещата се оправиха с 45лв. за реостат (включва и доставката с куриер) и 15 кинта за ремонта - о.к. Климатика ми заработи и на тези степени. Бях много доволен :D

До тази нощ, когато с ужас установих, че плафона го няма и веднага разглобих жабката. Какво да видя - единият ми винт отдолу сменен с глава за кръстата отвертка (а не както оригиналните за еврейска звезда). Отстрани капака, който е идентичен с този на предпазителите - едната му щипка липсва. И след 30-минутно гадаене как точно действа механизма за вкл. и изкл. на плафона разбрах, че нещото, което връща черният палец (от снимката по-горе любезно предоставена ни от ADEMINK) е малката пружинка.

 

Та колеги, ако някой разполага с такава пружинка ще му бъда изключително признателен, ако ми я продаде (може и целият механизъм, ако колегата не желае да я продаде отделно). А ако имате и останалите неща също ще ги взема. И аз, както колегата Ivo_Dinkov желая всичко по автомобилът ми да е в оригиналният си вид и такива дребни неработещи (и неоригинални) нещица много ме дразнят.

Ще се радвам някой да откликне на молбата ми за помощ (пишете на лично, за да не спамим темата на колегата).

Благодаря предварително на отзовалите се smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще те успокои, онзи ден се борих с плафона на жабката на Аудито- много е масивен и с вграден на противоположната му страна прекъсвач, но много хилаво закрепен.

Не успях да го регулирам, а не ми се сваляше пак жабката и го оставих за след почивката ни (капака не натиска докрай прекъсвача и при пуснати светлини, свети лампата в жабката). Покарах колата на тъмно и установих, че имам неверотян амбилайт ефект около жабката. Направо почна да ми харесва и смятам да не свалям да регулирам прекъсвача smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.