Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

АБС за фелиция


skoda_felicia_93

Recommended Posts

Колеги искам да попитам дали мога да си сложа ABS на фелата :) Модела е 1.9SDI много добро моторче ама това е друга тема :) модела ми е 1998 :)

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може,но ще ти трябват датчиците на колелата,спирачна за помпа система с ABS,други тръбички за спирачна течност,блока за управление на ABS,както и кабеляците.Може и друго да има,но и това не е хич малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може,но ще ти трябват датчиците на колелата,спирачна за помпа система с ABS,други тръбички за спирачна течност,блока за управление на ABS,както и кабеляците.

Освен всичко това , което е различно има разлика дори в главините. На моята се наложи да сменям едната и ме гледаха като полезно изкопаемо в магазина. Не бяха виждали такава като моята/магазина на асеновградско шосе до сточна гара и магазина на Люси/.Обикновенната има само отвори за болтовете а тази за ABS има още три отвора на които се захваща шайбата на ABS-а. Мисля , че ще трябва да намериш и комп.от кола с тази система защота май са вързани към него.

И накрая като теглиш чертата май изобщо не си струва главоболието , въпреки че съм много благодарен че го имам - на 2-3 пъти ми е отървавало кожата. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абее то има и скорости в смисъл такъв че аз когато спирам с скоросите колата ми изобщо не влачи а и некой път ми се е налагало 5 --> 1 :D беше много якоо но на колата и нямаше нищо защото не пуснах съединителя докрай естествено на заби муцуната много яко и аз си ударих модерно главата в волана :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път виждам такъв метод на спиране, сигурно е някъв нов ?! Не знам с къв акъл си попеляваш по тоя начин колата ... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mocheto_s _favorita когато имаш рискова ситуация не мислиш много и правиш всичко възможно да оцелееш а това че незнаеш че можеш да спираш с скоростите това значи че си карал един бог знае при какъв инструктор !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато имаш рискова ситуация не мислиш много и правиш всичко възможно да оцелееш а това че незнаеш че можеш да спираш с скоростите това значи че си карал един бог знае при какъв инструктор

При рискова ситуация най-малкото което ти идва на акъл е да почнеш да изреждаш скоростите в обратен ред освен ако не пускаш по наклон при хлъзгав път , но това неможе да се каже рискова ситуация защото си подготвен , че може да приплъзне. А аз казвам евала на твоя инструктор дето те е нучил да сваляш от 5 на 1 предавка smile126 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mocheto_s _favorita когато имаш рискова ситуация не мислиш много и правиш всичко възможно да оцелееш а това че незнаеш че можеш да спираш с скоростите това значи че си карал един бог знае при какъв инструктор !

 

Пич, когато съм почнал да карам, ти си бил под на баба ти магданоза на сянка ;)

Много добре знам как се спира с двигателя, според мен не си наясно с още много неща. Има много други начини да спреш по - бързо, ако имаш нужния стаж сам ще се досетиш как. Като не се съобразяваш със скоростта с която се движиш, ще е така, ама следващия път буталата ще хвръкнат през предния капак .Не се заяждам, просто според мен не е това начина да спреш внезапно, освен ако не си е прежалил, а като гледам си е тачиш, тъй че научи се да пазиш както себе си, така и автомобила !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.