Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Товарна преграда


turbobiit

Recommended Posts

Здравейте колеги и за много години и безаварийни километри през новата 2012 година.Въпроса ми е за твърдата преграда(желязната решетка)между товарният и пътническият отсек в автомобила как се закрепя за самото купе.Колата е отавия 1 комби.Имали предвидени места за захващане или да импровезирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип има два вида твърди заводски. Едната се хваща на задните седалки. Води се за домашни любимци. Другата е направо без задни седалки, хваща се зад предните. И двете струваха някакви изродски суми....

 

Аз съм си направил сам за куче. От парче мрежа и рамка от тръби.

 

Има и доста варианти за универсални. Даже в практикер и метро имаше някакви които се разпъват във вертикална ос и се хващат за пода и тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз ще е изработвам сам,но исках да се съобразя с наче на закрепяне.Във фирмата имаме товарни пейа 206+,тяхната преграда е захваната в тавана с 2 планки.Аз мислих да направя нещо подобно,но не знам имали предвидени някакви дупки за нит гайки или нещо от рода за горната част на решетката.Захващането на долната част смятах да го преспособя някакси,или да използвам този начин

,но по този начин ако се свалят задните седалки решетката става нестабилна.Целта ми е така да я конструирам,че да е лесно монтирането и демонтирането и.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип има два вида твърди заводски. Едната се хваща на задните седалки. Води се за домашни любимци. Другата е направо без задни седалки, хваща се зад предните. И двете струваха някакви изродски суми....

 

Аз съм си направил сам за куче. От парче мрежа и рамка от тръби.

 

Има и доста варианти за универсални. Даже в практикер и метро имаше някакви които се разпъват във вертикална ос и се хващат за пода и тавана.

 

 

 

Ако не ти е проблем би ли качил снимки на твоята преграда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя е на баща ми в колата, незнам кога ще мога да я снимам. Аз съм я направил да се защипва в плоскостта между задната седалка и пластмасата върху която ляга, там където е халката на заключващия механизъм. После нагоре се движи по плоскостта на седалката, с малък ъгъл където свършва облегалката за да тръгне право нагоре до тавана. Рамкирано е навсякъде по контура с тръбичка, за здравина. С изключение на частта от контура, където се защипва зад седалката. Вътре съм ползвал мрежа от 1мм тел, с кутийка някъде около 10 или 15мм мисля.

 

Моя вариант е малко манифактурен, правих го ей така за пробата. Но по тая идея може да се направи прилично. Друг вариант който съм виждал е да се фиксира на мястото на подглавниците. В смисъл, че решетката е в рамка, която запълва просвета над облегалката, отдолу има тръбички които се нанизват на мястото на подглавника.

 

Всичко това е за домашни любимци де. Мисля, че това е номера на фабричната решетка за кучета - DMS320001A. Но не съм сигурен дали е за О1 или О2. Нещо ми се мота цена около 200лв. в ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200 лева в тая криза.Нямя начин да ми ги изкарат от джоба. :lol: Е поне ще имам тема за размисъл тия дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.